Recommended Posts

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E drugari kao sto sam vec rekao kompresija na svim cilindrima je slicna samo je na sestom 6 bara...

i dihtung je malo otisao

cuo sam se sa klinikom danas,za jul da idem kod njega da otvaramo itd

ali nije znao tacno cenu da mi kaze jer ne zna tacno sta moze da bude i nije imao vremena da razmislja i da me ispituje sta se desava

pa bih zamolio ako neko ima pretpostavku sta moze da bude i koliko para da spremim jer da ga otvorimo i ono bude svasta i cena ubi boze puko sam

auto ide ok,na nizim obrtajima teze vrv zbog kompresije na sestom

ne trosi ulje,ne zvecka nista ne lupa itd.

Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ... :lol:

jedi da ti ne kazem sta :D stvarno mi treba neko ko zna tj odprilike sta moze da bude i koliko para spremiti

Link to post
Share on other sites

6 :huh: to je baš malo,ne verujem da je popustio samo 1 cilindar,biće to bolje kad se glava obradi i dihtung zameni.Mastio bi ti svećicu i pravio čuda sa tom kompresijom da je loš cilindar ili karike,ako ne troši ulje ne boj se ,ali bez 300-500 ne nadaj se ozbiljnom servisu motora,pod uslovom da karike nisu spržene.

Link to post
Share on other sites

6 :huh: to je baš malo,ne verujem da je popustio samo 1 cilindar,biće to bolje kad se glava obradi i dihtung zameni.Mastio bi ti svećicu i pravio čuda sa tom kompresijom da je loš cilindar ili karike,ako ne troši ulje ne boj se ,ali bez 300-500 ne nadaj se ozbiljnom servisu motora,pod uslovom da karike nisu spržene.

tako sam i planirao oko 500e,a koliko bi bas u losem slucaju preslo tu cenu? stvarno ne znam nikada to nisam radio pa eto da znam za dalje

Link to post
Share on other sites

Zavisi sta planiras sa kolima posto vidim da je na oglasima...

Ako planiras da ga udas onda ga predihtuj zameni gumice ako treba i ko ga sisa...

Ne vidim svrhu davati 500e ili vise za motor ako planiras da prodas auto...

A ako planiras da ga ostavis za sebe ili ubacuj m50b25 ili odradi taj tvoj sve komplet sta treba po cenu da izadje i 700e...

Jeste skupo ali znas sta si uradio i znas da ces sto se toga tice biti miran 200 000km

Link to post
Share on other sites

Zavisi sta planiras sa kolima posto vidim da je na oglasima...

Ako planiras da ga udas onda ga predihtuj zameni gumice ako treba i ko ga sisa...

Ne vidim svrhu davati 500e ili vise za motor ako planiras da prodas auto...

A ako planiras da ga ostavis za sebe ili ubacuj m50b25 ili odradi taj tvoj sve komplet sta treba po cenu da izadje i 700e...

Jeste skupo ali znas sta si uradio i znas da ces sto se toga tice biti miran 200 000km

ma koja prodaja :D iz sprdnje je na oglasu hahahah,nude mi motore neke :D

nikako ne zelm da ga prodam je je auto u savrsenom stanju sto se ostaloga tice sve je novo

zelim i motor komplet da sredim :) i jedva cekam Juli :D :D :D :dance3:

samo me je zanimalo to da nije bas sve otislo te karike i ostala sranja,da ne ide cena u nedogled

ali su me kolege iz kluba uputile malo bolje pa sam shvatio da nije strasno :)

i ako jos neko ima koj komentar u vezi toga dobro bi dosao

znaci ako mi trosi ulje i masti svecice moguce da su karike?!

Link to post
Share on other sites

Mozda su se i gumice spekle mada ne trosi ti uljue i ne puskara, j***m li ga, dok ne otvoris ne mozes da znas, ali ako planiras za sebe da ostavljas auto skupi pare i sredi sve sto treba i uzivaj, bolje je i toi nego dati 200-300e za drugi motor za koji niko ne moze da ti garantuje koliko ce preci, a gde su troskovi vadjenja jednog i ugrednje drugog, po meni je najbolja solucija otvaranje tvog i menjanje svega sto je potrebno.

Link to post
Share on other sites

Tu se slazem :) tako ce i biti

E da malo sam obratio paznju na rad motora i malo se cuje kao ventil jedan i to je sve sto se cuje i kompresija na sestom losija to su desavanja

Link to post
Share on other sites

E drugari znam da sam dosadan :D ali sta da radim,volim sve da znam... :P

Pretrazivao sam do sada o ovome sto meni treba ali nisam nasao vezano za bmw,nego ford i opel

Pa se sada tu pominju neki leteci i lezeci lezajevi,klipovi,komplet ventili?!

Pa mene tu kopka malo :D jbg kada kopam

Link to post
Share on other sites

Hahahahahahaa kur. ventil valjda :lol: :lol: :lol:

Ja reko nije valjda da se cuje kompresija :lol:

Ja tu nista ne bi diiiiro.... A ti kako hoces...

Link to post
Share on other sites

tako sam i planirao oko 500e,a koliko bi bas u losem slucaju preslo tu cenu? stvarno ne znam nikada to nisam radio pa eto da znam za dalje

Videces kad otvoris,ali ako je samo do glave nema tu sta da kosta 500e...

Link to post
Share on other sites

Videces kad otvoris,ali ako je samo do glave nema tu sta da kosta 500e...

Ja bih voleo da je do glave samo,pa da uradim komplet obradu glave sredim ventile,zamenim gumice i to tu sta jos ide

ne trosi ulje,radi mirno,ne lupa,ne trza itd...tako da se iskreno nadam da nije nesto mnogo vise :)

Link to post
Share on other sites

Samo se vi zajebavajte u mojoj temi :D

Cuo sam se sa klinikom rekao je da ne trazim b25 je nema dobrih da se ne zezam bzvz

rekao je da mi je bolje na 2.5 razbusim ali polako finansije prvo...

ma miki kada budem hteo da letim onda cu e36 2.5 pa njega dogradim malo i kraj :D

Link to post
Share on other sites