Recommended Posts

Sutra radim mali servis i odlucio sam se da sipam ovaj put i da probam Castrol Magnetec Profesional 5w40(full synthetic),kupio sam i onaj kliner da ocistim motor pre zamene za svaki slucaj.Sta mislite o ulju i to s'obzirom da ga sipam u M10B16?

Link to post
Share on other sites

jeste, cekam tebe celo popodne i sad kad si napisao nesto, udario sam kontru. A kuci sam instalirao pecaru pa destilujem ulje, dok cekam tebe da udarim kontru.

Raspitaj se malo kod majstora koji rade fijate, alfe i ostale sporete pa vidi sta ce ti reci za seleniju.

a na osnovu cega si ti zakljucio da je to dobro ulje?

Link to post
Share on other sites

Majstor Tika sa Voždovca.......poznajemo se preko 10 godina. U svaki auto koji sam imao sipao sam isključivo seleniju i nikada nisam imao problema.Svakog majstora koga poznajem nije imao ništa loše da kaže protiv tog ulja,kao ni ljudi koji godinama sipaju to ulje.A na osnovu čega si ti zaključio da ne valja? Ako si čuo za Tiku mislim da je svaki komentar suvišan.......

Link to post
Share on other sites

u toj kombinaciji, kliner i to ulje ulje, spremi i sve semeringe da menjas posle dve nedelje. kad ga propere pa krene da curi...

Ne vidim zasto bi menjao semeninge,ako su semeninzi losi oni ce pustiti i da sipam mineralno.

Link to post
Share on other sites

brate, idi kod tike i uradi kako mislis da treba. nije mi jasno koj si moj postavio temu. da nas obavestis da ces da radis mali servis i da se pohvalis kako ces italijansko ulje da sipas u svabu. pa da valja fabrika bi ga sipala...

Link to post
Share on other sites

brate, idi kod tike i uradi kako mislis da treba. nije mi jasno koj si moj postavio temu. da nas obavestis da ces da radis mali servis i da se pohvalis kako ces italijansko ulje da sipas u svabu. pa da valja fabrika bi ga sipala...

Temu sam otvorio da bi video sta drugi misle o ulju koje zelim da sipam,a ti si me sine pomesao citaj malo komentare unazad pa vidi koje se ulje spominje,koliko ja znam Castrol je fabricko za Bmw-a,a tebi ako se ne svidja tema nemoj je ni komentarisati!!!

Link to post
Share on other sites

da preformulisem ono sto sam napisao, ako uspes kliner, to ulje, pokrenuces naslage i vrlo brzo ces saznati da li su ti losi semerinzi.

moja preporuka 15-40, eventualno 10-40 zimi. menjas ulje i filter na 7-8 hiljada. Ako je motor dobar, bice dobar vecno, ako nije, nema tog ulja ili aditiva koji ce ga spasiti.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Treba mi savet...sta ulazi u mali a sta ulazi u veliki servis za e30 316?

Veliki servis mu dodje ulje,filteri,klinasti,(zupcasti- m40 motor),spaneri ... zavisi sta hoces da menjas

Link to post
Share on other sites