e34 520i 1993god


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa sto si onda uzeo polovan auto? Da ne bude zabune, slazem se da treba izbegavati varene felne ali kupovati nove.... nemam blagu rec za to. Na stranu sto ces platiti te felne vise nego sto vredi auto i opet nece biti nista posebno.

Link to post
Share on other sites

ima preko felni za jako jeftino..fabricke,sa garancijom.uzeo sam polovan auto zato sto gradim kucu :)a ove nase felne na nasim lepim putevima terane..te sa linka lepo izgleaju ocuvane sad ko zna dali su varene ili nisu..meni su varili felnu na fokusu ispolirali sve sredili i ne vidi se ni da je varenom...zbog toga ne bi polovne felne.skupi su zrenjanici sa felnama i gumama.ja sma zimske uzeo u ns jer su jeftinije dosta i imas gratis montazu i balansiranje.

Link to post
Share on other sites

ima preko felni za jako jeftino..fabricke,sa garancijom.uzeo sam polovan auto zato sto gradim kucu :)a ove nase felne na nasim lepim putevima terane..te sa linka lepo izgleaju ocuvane sad ko zna dali su varene ili nisu..meni su varili felnu na fokusu ispolirali sve sredili i ne vidi se ni da je varenom...zbog toga ne bi polovne felne.skupi su zrenjanici sa felnama i gumama.ja sma zimske uzeo u ns jer su jeftinije dosta i imas gratis montazu i balansiranje.

Radi kako misliš da je najbolje za tebe........

Link to post
Share on other sites

jos ne znam koje cu uzeti gledam slike sta sve ima,ali ima vremena do 1 aprila :)

dotle cu da vidim da sredim farove,i da ubacim muziku neku bolju :)

i cim prodje ovaj sneg da se voskira auto.

Link to post
Share on other sites

Bas sam hteo da ti kazem da malo osvezis farbu voskiranjem, mozda poliranjem.. :) Sto se felni tice, za e34 neces naci nove originalne, a da su povoljne.. I sam kazes, imas jos vremena do proleca, naletece nesto, jos se upoznajes sa bmw-om, sa samim modelom, i sta je to sto mozes da mu napakujes, a da je fabricki. Imao sam slican auto, krenuo sam u tom smeru, fabrickog dovodjenja u red.. Licno misljenje je da 17-18" felnu furas leti(sad kupis nove gume i miran si na duze staze, a i sigurniji.. ), a zimi ganjas ove 15" sa zimarama. A ja sad ne mogu da se setim, postavljali su ljudi linkove i kod mene na temu cini mi se, ali ajd, javice se vec neko da ti pusti sajt na kome imas sve modele felni za e34, po njihovim fabrickim oznakama. Dobra ideja kupiti ih u Nemackoj, Austriji.. ali dobre, polovne, kao nove. Evo, postavicu ti jos jednu felnu koja po meni jako lepo stoji na e34( M-parallel ), cisto da vidis kako mogu da mu stoje:

4441126930_0914e184db.jpg

P.S. Ovaj e34 ima ///M opremu(spustene branike..), ali i tvoj bi svakako izgledao mocno sa samom felnom, eventualno spusten sportskim oprugama.. ;)

Link to post
Share on other sites

prvo pomalo razmisli dok ne odvalis neku glupost kao sto si tu gore napisao. ne kupujem polovne stvari nikad za auto... :D

videcu te kad ti rikne protokomer, ili nem pojma sta riknjava normalno...

felne vidis jesu varene i jesu original i nemas frke. licno sam vozio sve felne do sad ispravljane, varene, sklapane iz gajbice, falilo je komada. kad uradi majstor pravi (srdanov) nema frke ni da ispusta ni da ce puci nit ista. tako da ne tripuj se za felne... zna se sta ne mozes uzeti polovno za auto a sta se kupuje polovno iskljucivo

Link to post
Share on other sites

dobr oizgleda ovaj crveni :D,a ima vise vrsta branika za e34?ne bi spustao auto jer to nije za nase da ih nazovem putevima :D

pa ne kupujem delove za kola polovne,npr spone,gume,amortizere,diskove,itd ne volim jednostavno da stavim polovno pa da mislim dali valja ili ne,pa i taj protokomer ako rikne odes kupis ko covek nov pa da imas garanciju na to,posto sam uzimao polovan kompjuter za forda pa mi crko posle 3 meseca i sad opet treba da kupim kompjuter...a kad vec idem preko tamo mogu da uzemem povoljnije..

pa sa vremenom kako upoznajem kola tako mi se sve vise svidja bmw,a ono svi mi pricaju da sam uzeo kantu iz proslog veka,kao daj e bolje da sam za te pare uzeo zastavu 10 i te gluposti...vidi se da nisu seli u limuzinu koja jeste stara ali ocuvana :)

Link to post
Share on other sites

2 dzaka cementa,lopatu i te gluposti da obavezno stavim i bez lanaca da ne krecem nigde,jer zadnja vuca ne moze da krene po snegu..a ja terao ladu cim sam polozio i sad teram zadnju vucu nikakvih prolemam nema kad su dobre gume :)samo malo opreza i to je to

Link to post
Share on other sites

Bas sam hteo da ti kazem da malo osvezis farbu voskiranjem, mozda poliranjem.. :)

Nisi video auto uzivo izgleda... auto apsolutno nema poterbu za poliranjem iako je CRVENE BOJE. Voskiranje, odlicna ideja... :)

A prica o lopatama cementi i ciglama je uvek aktuelna - pomislio bi covek neki stereotip! <_<

Link to post
Share on other sites

"Eeee ja sam prošle zime u mog mercedesa 200D stavio dva džaka peska, da bih mogao da vozim." - reče jedan drugar

koji je inače na suvom, u maju mesecu, uspeo da ga prevrne i unisti, to ne polazi baš svakome za rukom, srećom izvukao je živu glavu

Link to post
Share on other sites

treba znati zadnju vucu i dobre gume i nema problema...ja teram ladu 1.6 zadnja vuca plus je pozdi lak,bez lanaca za sneg samo zimske gume neke ruske :D i ide kao po suvom i cim das malo jaci gas odma prokliza kao svaka zadnja vuca,a fokus malo lakse ide posto mu napred motor pa je tezi i ima sve 4 nove zimske gume,meni je nekako udobnija i bolja zadnja vuca:)

inace jel moze neko da mi kaze sta znace te lampice na instrument tabli? znam one standrardne dugosvetlo,kratko,maglovke ali ima dosta lampica koje se pale kad dam kontak kad ga upalim ugase se odma sve..

Link to post
Share on other sites

Samo cepaj,odlican auto si kupio... A te price o autu iz proslog veka,o dzakovima i slicno...samo im se nasmej,upali auto na 30cm snega "na pola kljuca" i kreni polako da te odgledaju i da ti se cude... :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

preso sam oko 2000km sa kolima do sad bez ikakvih problema...ide po kisi,susnezici ko metak...inace koruba od prednjeg levog tocka ne mogu nikako da je namestim jer se to srafi ili sta posto ovde nema rupa za sraf nikako ili ja nisam dobro video?inace imam kod akumulator neki dzek sa 2 zice kojije odvojen,pitam se od cega to moze bude?i cemu sluze osiguraci ispod sedista tamo gde su ona 2 kompjutera ili sta su vec?

Link to post
Share on other sites