Recommended Posts

E ovako... Mi u selu imamo jednog majstora,koji nikad u zivotu nije bio mehanicar, uglavnom drvoseca. Kazu da bi mogao coveku da ugradi umesto srca motor i umesto nogu tockove :) Svakakve je skalamerije pravio tokom zivota, a ovo je najnovija. Svaki deo je sam zavario,usrafio,nastelovao... Motor je trebao da bude 1.6 iz kockice, ipak je 2.0 iz 123-ke. Ovo cudo svaki dan tera 3 kubika drva, kazu prolazi gde svaki traktor place, trosi 2-3 litra...

310820121007.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala ti Loshmi ka' bratu :) To sam i hteo ali su mi zivci slabija strana,doduse nisu tu zivci bitni, da znam kako to da uradim ne bih se zivcirao, ovako priznajem da sam glup :help:

Link to post
Share on other sites

ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Dal je moguce sta je covek napravio? A far i instalacija do fara je VR

Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za ideju i trud koji je ulozen da bi se ovo cudo kretalo, ali vec sam imao prilike da vidim ovako nesto... Pre desetak godina jedan covek je ovde u komsiluku pravio nesto slicno ovome, isto za drva samo malo drugacije i sa tristacevim motorom, pravio sasiju ludak u garazi sklapao vesanje sve tip top, a kabinu vario u podrumu jer je samo tu imao trofaznu uticnicu, kad je skoro sve zavrsio setio se da nece moci da je izbaci napolje tako da je radilo bimbalo :D steta sto onda nisam imao telefon da slikam to, nista manji zezov nije od ovoga, divim se ljudima koji imaju ideju i znanje da sklope nesto ovako...

Link to post
Share on other sites

pa sta je radio,moro da srusi kucu da izvadi sasiju iz podruma

brate moj,dal je moguceeee,placem od smehahahahahahaha

Link to post
Share on other sites

Susice34 jel mi verujes da je prosli njegov projekat bio sa tristacem :D Zivota mi moga, uspeo je i sve to, ali se nije bas pokazao nesto, mogao je da vuce samo kubik i po drva... Ovako je isao blesavo,ludovao je tip sa njim, ali ponovo nije tu bilo 'leba. Ovo je sada ljuta masina! Pre toga da ne nabrajam, najinteresantnija je bila buba sa motorom od audija 2.0, 115 mislim da je bilo konja. Zanimljivo, sta god da je pravio, bilo je sa zadnjom vucom :D Mikso- ovo je sve rucni rad. Nema tu sasija, osovina, polu osovina itd... Sve je sklapano posebno.... Bukvalno je staro gvozdje kupovao lik i vario i stelovao...

Link to post
Share on other sites

Ne sasiju i vesanje je sklapao u garazi a kabinu je pravio u podrumu kuce, sad je tu kuhinja nekad je bila prazna soba za njegove budalastine, tu sklapao kabinu kao da ne vide komsije kako ce to da izgleda, pa kad je skoro sve zavrsio setio se da ne moze da je iznese pa seko bimbalo pa vario napolju :D, a vuce 3m drva kao od sale, bar tako prica, ne znam koji mu je prenos i koji menjac ali znam da nije moglo da ide brzo ali da je imalo dosta snage da vuce :D

Link to post
Share on other sites

znaju novosadjani pecu iz futoga. mean machine... on je isto sklapao masinu od porsea u sobi na potkrovlju i nije mogao posle da ga iznese napolje, morali su rabijaju stok :)

Link to post
Share on other sites

Ma ne, definitivno nije to taj isti lik... Nego pricamo ovako, ovaj covek je puka sirotinja ali suva inteligencija. Ko zna koliki mu je IQ, to sad i nije bitno, meni je krivo da takav um propada, ali je sigurno mogao da bude medju najboljim mehanicarima, a to nije samo zbog tvrdoglavosti... Ja sam mu poklanjao 3.8 motor sa 65 000 da nabudzi nesto i unovci a covek nece, kao da treba da ga registruje... Velika steta za takvog majstora koji pravi osovine za drva za 20 e i slicno :(

Link to post
Share on other sites

Hvala ti Loshmi ka' bratu :) To sam i hteo ali su mi zivci slabija strana,doduse nisu tu zivci bitni, da znam kako to da uradim ne bih se zivcirao, ovako priznajem da sam glup :help:

Idi na reply na moj post i videces kako sam uradio ;)

Nisi glup niko se nije naucen rodio pa nisi ni ti skapiraces polako samo ;)

Link to post
Share on other sites

rekao bih da je na slici iza neka crvena kocka, ako se ne varam, pa sam se nasalio malo :)

Za 10-15 dana trebalo bi vec da ide na nove tablice :D Zeza me struja nesto pa jurim dobrog elektricara al nikako da ga stignem :D Aj da ne spamujemo coveku temu vise ;)

Link to post
Share on other sites