Recommended Posts

Pozdrav svima,

Dakle, radi se o BMW e34 520i 24v 110 kw, Na vrh gasa se ponasa normalno kad dam veci gas nece da ga prima,cuje se nekako drugacije i kao da ga gusi. Kad je motor skroz hladan ide bez problema,prima gas, sve normalno. Cim kazaljka za temperaturu predje plavo pocne da zeza. Sinoc sam ga u mraku upalio i primjetio sam da svjetluca ispod bobina oko onih lulica.Da li bi moglo biti do njih (lulica)?

Sta bi mogao biti problem? Ako iko zna molim vas za pomoc!

Jos samo da napomenem da auto pali normalno (na pola kljuca) i odlicno radi na leru.

Probaj da raskacis lambda sonde,nalaze se kod benziskih dizni,meni je to isto radio,dok je hladan sve ok a cim izadje iz plavog odmah slabije prima gas i gusi se,ispalo je da su lambde

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa da senzor radilice ne radi auto ne bi upalio,sto si kupovao to uopste???

Ma, bio sam nasao polovan ali izgleda da nije bio ispravan,bile su mu gole zice kod dzeka. Pa mi je ovaj covek, sto sam kupio senzor, rekao da odem kod elektronicara i da pokusa da prebaci kabal sa mog senzora na njegov, sto je ovaj i uradio ali bez uspjeha, samo sam s*ebo' i svoj senzor.Tako da sam bio prinudjen da kupim novi.

Kod mene moze upaliti kad raskopcam senzor i kad je motor hladan. Dugo vergla i ugasi se nakon 5 minuta.

Link to post
Share on other sites

senzor radilice cete proveriti na sledeci nacin...kad se zagreje i pocne da secka uzmi flasu vode i polij senzor,da se ohladi,ako vrati u normalu onda je on :)

Brate, gdje si bio ranije da mi to kazes :D Hvala na savjetu!

Link to post
Share on other sites

Probaj da raskacis lambda sonde,nalaze se kod benziskih dizni,meni je to isto radio,dok je hladan sve ok a cim izadje iz plavog odmah slabije prima gas i gusi se,ispalo je da su lambde

Hvala ti drug na savjetu! Ajd, ako mozes, samo mi preciznije pojasni gdje se to tacno treba raskaciti.Jos jednom hvala!

Link to post
Share on other sites

Hvala ti drug na savjetu! Ajd, ako mozes, samo mi preciznije pojasni gdje se to tacno treba raskaciti.Jos jednom hvala!

M52b20 motor ima dve lambda sonde,a dzeksnice su okrugle i nalaze se odmah pored dizni,znaci skines poklopac kljucem 10 i videces ih pored cevi za benzin,raskaci pa probaj

Link to post
Share on other sites

M52b20 motor ima dve lambda sonde,a dzeksnice su okrugle i nalaze se odmah pored dizni,znaci skines poklopac kljucem 10 i videces ih pored cevi za benzin,raskaci pa probaj

U mene je m50b20

Link to post
Share on other sites

M52b20 motor ima dve lambda sonde,a dzeksnice su okrugle i nalaze se odmah pored dizni,znaci skines poklopac kljucem 10 i videces ih pored cevi za benzin,raskaci pa probaj

Ima jednu na auspuhu

Link to post
Share on other sites

Koji ima jednu?ja imam m52b20 i ima dve lambde,auto je 9.1997

Covek vozi e34 i ima m50 motor,i taj m50 ima jednu lambdu koja se nalazi na auspuhu pre katalizatora.

Lepo je covek napisao da je m50 u pitanju a ne m52.

Link to post
Share on other sites

Ima jednu na auspuhu

Da ali si kopirao moj post i odgovorio da ima jednu,no ne bitno,neka je raskaci u svakom slucaju i proba

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

stara pumpa imala pritisak 2,4 bara. stavim novu pumpu i novi filter goriva i opet isto. :(

...dizne ociscenje,nove bobine stavljene (izmedju ostalog), opet isto. dok je motor hladan (pod cokom) radi lijepo i ide dobro cim se ugrije pocne: tak,tak,tak,tak (sitno)... cini mi se u diznama. jos jedino nisam regulator pritiska mijenjao, da li bi moglo biti do njega da propusta vise goriva nego sto treba i da ne pravi dovoljan pritisak? kontam, mozda dok je pod cokom ubrizgava vise goriva i ima jaci pritisak ili...., hm.

ima li iko neku ideju? pozdrav

Link to post
Share on other sites

Regulator, protokomer,ili pumpa.

Idi do nekog majstora da ti proveri pritisak benzina u sistemu,ako je ok,onda je protokomer.

sada nova pumpa ima pritisak 3,5(8) bara, znaci do nje nije sigurno. e vidjecemo i taj regulator pritiska.

hvala Bobane

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nista jos nisam rijesio. Vozim ovako. Isao sam i za Ljubljanu, nikakvih problema nisam imao, 210 km/h podnosi dobro samo mu treba vise vremena da ubrza. Nikako da uhvatim vremena da zamijenim regulator pritiska goriva. Sve ostalo je ispravno. Probacu i lambda sondu zamijeniti mada sam je raskopcavao i nema nikakvih promena.

Skidao sam svjecice i ima na njima benzina, da li to znaci da ubrizgava prevse goriva i da ne moze da sagori? Znaci, vrh gasa ima normalno cim dodam jaci gas bukvalno kao da ga zagusi.Od 3000 obrtaja dosta bolje ide ali nije to to..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Konacno, bembara je popravljena :dance3: , a mojoj sreci nema kraja :lol: . Pravi majstor je bez problema uspeo da ga skopca na dijagnostiku. Ocitao je gresku senzor na bregastoj i 1. dizna. Kupim senzor bregaste i diznu, zamijenim, ponovo pravom majstoru na dijagnostiku da obrise greske i bemba radi bez greske. Malo se provozao i ponovo spojimo na dijagnostiku i nema ni jedne greske, jupiiii.

Hvala svima koji su se trudili da pomognu! Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

opet zajebancija... kad sam stavio ovaj senzor bregaste zaboravio sam staviti gumcu (dihtung) i curilo mi ulje. prošle sedmice skinem senzor, stavim gumicu, vratim senzor kad ono opet isti problemi kao prije... skinem ponovo gumicu ali ništa, opet isto. nadjem drugi senzor i stavim ali opet ništa.

je..mu mater, pa šta sam mogao sjebati samo što sam ga skinuo (nisam ga raskopčavao) i stavio gumicu i ponovo vratio ???

išao sam danas na dijagnostiku i stalno izbacuje: "84 nepoznata greška". majstor izbriše ali se ona stalno vraća, drugih grešaka nema samo ta.

samo da napomenem da nisam mogao naći original senzor od e34 siemens već sam stavio od e39 siemens i sve je radilo odlično sve dok ga nisam skinuo :(

da li iko ima ideju šta bi mogao biti problem, šta da pokušam... ???

pozdrav svima

Link to post
Share on other sites

imam identican problem... samo sto su trokiranja dosta veca'nemoze da se vozi. posto nikako nisam mogao da resim problem ubacio sam obican plin i problem je ostao isti. sada sam skinuo glavu i izgleda cu morati da vadim klipove jer puno setaju-predpostavka je da su popucale karike i odatle taj promenjiv rad... a kompresija mi je pokazivala 13

Link to post
Share on other sites

opet zajebancija... kad sam stavio ovaj senzor bregaste zaboravio sam staviti gumcu (dihtung) i curilo mi ulje. prošle sedmice skinem senzor, stavim gumicu, vratim senzor kad ono opet isti problemi kao prije... skinem ponovo gumicu ali ništa, opet isto. nadjem drugi senzor i stavim ali opet ništa.

je..mu mater, pa šta sam mogao sjebati samo što sam ga skinuo (nisam ga raskopčavao) i stavio gumicu i ponovo vratio ???

išao sam danas na dijagnostiku i stalno izbacuje: "84 nepoznata greška". majstor izbriše ali se ona stalno vraća, drugih grešaka nema samo ta.

samo da napomenem da nisam mogao naći original senzor od e34 siemens već sam stavio od e39 siemens i sve je radilo odlično sve dok ga nisam skinuo :(

da li iko ima ideju šta bi mogao biti problem, šta da pokušam... ???

pozdrav svima

Kupio si naravno polovan senzor, ok.. Sjebao si ga prilikom skidanja, jer izolacija pri senzoru postaje vrenemon plasticna, i uz malo savijanja pukne. Nadji drugi senzor koji radi i sa malo vise paznje postupi ovaj put. Ili kupi nov, oko 100e je

Link to post
Share on other sites

he... evo šta je bilo... padne mi na pamet da skinem senzor i uporedim ga sa starim originalnim sa e34 i imam šta i vidjeti. ovaj od e39 je prilično kraći i samim tim kad sam stavio gumicu ja sam ga još više skratio tako da nije prilazio dovoljno blizu bregaste. kad sam stavio gumicu nosač na senzoru nije prilazio do motora i ja sam ga stezao i iskrivio tako da kad sam ga ponovo vraćao bez gumice opet nije skroz ulazio jer mu je smetalo to što je nosač kriv. prilikom ispravljenja nosača isti mi pukne po pola jer je od aluminijuma, ispravim ga, stavim na senzor, ulijepim specijalnim ljepilom i kao nov je... uglavnom sve upakujem i makina ponovo radi i ide bez problema :dance3: . vidjećemo hoće li opet curiti ulje.

hvala na pomoći

Link to post
Share on other sites