PITANJE ZA E 60 525D120KW


Recommended Posts

ovako,

posto sam potencijalna musterija nisam jos nista odlucio niti cu uzeti bez provjere u servisu,auto izgleda jako dobro i sva oprema odovara fabrickim podatcima sem snage motora al u njemackoj navodno smanjuju radi poreza pa je mozda prvi vlasnik tako htio jer je vjerovatno svabo je bacio kalkulaciju cim nije uzeo PDC i td ...,

turbina malo taji,servisnu im gledao sam je jedino kljuc je upitan i to je ono sto se i meni nesvidja

svaki savjet je dobro dosao

Link to post
Share on other sites

Igore batali taj auto. Tebi je taj auto "sumnjiv", tako ce biti sumnjiv i potencijalnom kupcu kad ga ti budesh prodavao. Nije to unikatna stvar, imash izbora, izaberi chist i besprekoran auto, jer sve drugo je preveliki rizik. Iz mog iskustva, Njemci se ne bakcu sa takvim stvarima , smanjivanje snage radi poreza, itd, bar ne oni koji kupuju novi BMW. Eventualno Turchin neki, preprodavac, ali to je tek drugi par rukava.

Link to post
Share on other sites

Malo neodredjeno pitanje. Ako poredis 330d i 520d, naravno da bolje ubrzava e46 itd, da ne nabrajam kombinacije. Dosta je skuplje odrzavanje, a i e60 trosi vise skoro u svakoj varijanti.

P.S ovaj sa linka izgleda OK, ali znas da to nema presudnu ulogu. Nista bez.....servisa... majstora... bla bla... niska cena doduse..

kako vam ovaj deluje?

http://www.polovniautomobili.com/oglas3183123/bmw_530_d/

jel ima neke bitne razlike izmedju e46 2004 i e60 2004, mislim na ponasanje u voznji, ubrzanje, odrzavanje...

Link to post
Share on other sites

vise me zanima razlika izmedju 320d i 520d ili 330d i 530d, pretpostavljam da je petica teza pa cisto uporedjivanje onog sto pise na papiru nije nesto merodavno. Potrosnja me ne zanima, samo ubrzanje, preciznost, osecaj u voznji ...i cena odrzavanja ako me izda nesto u medjuvremenu :)

Link to post
Share on other sites

e60 520d nisam vozio. Vozio sam e46 330d i e60 530d. E46 je laksi nepunih 50kg, to nije previse. Ne mogu tacno da ti kazem zato sto su oba bila cipovana, prvi je imao priblizno 240 a drugi oko 260ks, osecaj ubrzanja mi se cinio bolji u e46, zato sto je manji i nekako nizi, ali e60 je brzi, komforniji i vise za uzivanje.

Ako te izda nesto? Ako te izda turbina- onda zna da bude skupo, ako te izdaju kocnice- onda je jos skuplje, jos ako je u krivini. :) malo bzv pitanje :D

Link to post
Share on other sites

ja sam vozio e 60 520d automatik nije los, ide solidno al velika je razlika u odnosu na 525d ili 530d i potrosnja mu je znatno veca tako mi kaze vlasnik,

i isto tako imao sam priliku voziti novi F10 iz 2012 god 530d ,to je ipak savrsenstvo bez mane koje bi pozelio svaki ljubitelj BMW ,sve na svom mjestu samo vozac da bi se srodio sa njim i iskoristio sve sto mu moze da pruzi treba dobro zagrijati stolicu i procitati literaturu mislim bez pretjerivanja svi znamo upaliti i stisnuti al treba uci u sistem i isprobati sve njegove mogucnosti ,motor snazan da se igra sa karoserijom .......

sve u svemu mislim da sam vec prelomio i da cu traziti 530d, mala je razlika u registraciji al velika razlika u voznim performansama ..

a sta kazu za usisnu granu i one leptirice da se obavezno mjenjaju ,kakvo je stanje sa remenicom ,alternatorom cuo sam da su mu to slabije tacke ako ima jos sta da doda

Link to post
Share on other sites

Sto se tice leptirice desava se da se polomi upadne u motor i sve s...e.

Mom rodjaku se upravo to desilo na 150hkm tako da je puko 3500 eura na crnom za popravku.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice leptirice desava se da se polomi upadne u motor i sve s...e.

Mom rodjaku se upravo to desilo na 150hkm tako da je puko 3500 eura na crnom za popravku.

Ja sam na mome preventivno zamjenio cijelu usisnu granu radi tih leptirica. Jeste malo skupo, ali sam bar miran shto se tiche toga.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Imam jedno pitanje. Zašto e 60 525d od 177ks troši kao 530d 218ks? U odnosu na moju e 39 525d trosi 2L više???? To je meni čudno i da li ima neko objašnjenje? Hvala

Link to post
Share on other sites

Ne trosi isto, 530 trosi manje. Moj brat ga vozi, a ja 525d. Vise trosi kad ga vise gazis ;)

Pozdrav drugari. Imam jedno pitanje. Zašto e 60 525d od 177ks troši kao 530d 218ks? U odnosu na moju e 39 525d trosi 2L više???? To je meni čudno i da li ima neko objašnjenje? Hvala

Link to post
Share on other sites

a kada ga vozis normalno koja mu je potrosnja? Automatik je u pitanju? Ali zasto trosi vise, nije to slab motor za tu karoseriju?, jedino objasnjenje je da su zeznuli nesto sa tim motorom?

Link to post
Share on other sites

ni jedno ni drugo, ne volim da vozim kao fiata da imam, volim da ga nagazim. Nije slab, ali nikad nije dovoljno snage. To je isto 6ak kao i u 530d samo sa smanjenom radnom zapreminom. Kvalitetan je i nije kvarljiv.

a kada ga vozis normalno koja mu je potrosnja? Automatik je u pitanju? Ali zasto trosi vise, nije to slab motor za tu karoseriju?, jedino objasnjenje je da su zeznuli nesto sa tim motorom?

Link to post
Share on other sites

Ma da, i ja čipovao e 39 525D. Ništa nešto manje ne troši, jer ga više gazim, ali troši 6.5-7.5L. A za E60 sam čuo da troši 10L? Ipak su to slični motori sa istom zapreminom i sličnom konjažom, a 3L je mnogo razlika.

Link to post
Share on other sites

probaj da ti trosi 7l u voznji po beogradu, nema teorije. Pre ovog sam vozio e39 525d 2002o god i tkdj cipovan, trosio je 10l lagano. E60 je oko 11l.

Ma da, i ja čipovao e 39 525D. Ništa nešto manje ne troši, jer ga više gazim, ali troši 6.5-7.5L. A za E60 sam čuo da troši 10L? Ipak su to slični motori sa istom zapreminom i sličnom konjažom, a 3L je mnogo razlika.

Link to post
Share on other sites