GRANA, CIP, AUSPUH?


Recommended Posts

zanima me da li je neko radio, i sta mogu da ocekujem. znaci, usisna grana je kao na m52. ali je u pitanju s52b32 motor. da se stavi grana od m50b25 i komplet auspuh sebring sa pletenicama za m3, i cip, i kn filter vec imam.

znaci zanima me koliko konja dize i kakav rad motora dobijam sa

usisnom granom?

komplet izduvom sa pletenicama?

cip?

Link to post
Share on other sites

Cak nije ni pletena izduvna? Tucana obicna?

Kapiram ja o cemu ti pricas, i u cemu je razlika izmedju usisa na m50 i m52, nego sam te pitao da li je na tom s52 identican kao i na m52b28,sto se protoka/sirine kanala tice...

Link to post
Share on other sites

dejane eno ti slika gore kakav je po izgledu motor. a koga zanima moze da pogleda na netu kakve su performanse tog zbudz amerikanca... to nije pitanje sad. nego lepo pitam koliko konja da racunam od cega. i kako ce da se odrazi na potrosnju... voznju auta. sta da ocekujem od toga

Link to post
Share on other sites

dejane eno ti slika gore kakav je po izgledu motor. a koga zanima moze da pogleda na netu kakve su performanse tog zbudz amerikanca... to nije pitanje sad. nego lepo pitam koliko konja da racunam od cega. i kako ce da se odrazi na potrosnju... voznju auta. sta da ocekujem od toga

Ja mislim da mozes da racunas sa pletenom i m50 usisom (ako je isti efekat na s52 kao na m52) i KN filterom, nekih 10-12% povecanja snage tj. 25-30ks plafon.

E sad taj cip pitanje je kakav je i kako ce mu leci, najbolje je ako imas kinte da ga oteras posle pakovanja na dyno da vidis kolko ks imas, i da vidis krivu momenta i snage. Sa tim usisom trebao bi da dobijes vise snage u visim obrtajima i mali gubitak obrtnog momenta u nizim obrtajima. Spakuj pa probaj, u dobitku si svakako samo je pitanje koliko...

Link to post
Share on other sites

Nije pitanje za forum jer previse kenjaju a niko ne zna nista o tome.. Zavrsicemo to ove nedelje pa ces da vidis razliku :P

prijatelju, nije to kenjanje, tako to ljudi rade, a ne verujem da je iko ovde sa foruma radio pa da moze da odgovori,ali imas o tome na svakom bmw/e36 forumu...

zeljko probaj ovde da nadjes odgovore koji ti trebaju,da mi ostali ne kenjamo http://m50manifold.com/

a za ostale,o razlikama ///M3

http://www.bmwmregistry.com/model_faq.php?id=14

http://www.bmwmregistry.com/model_faq.php?id=15

Link to post
Share on other sites

kako ce se to odraziti na potrosnju?

trenutno mi je potrosnja po gradu, kidanja od semafora do semafora 9.3 l na 100km. mereno metodom pun rezervar... 100km cepanja pa opet pun rezervar i stalo je 9.3L

Link to post
Share on other sites

zanima me da li je neko radio, i sta mogu da ocekujem. znaci, usisna grana je kao na m52. ali je u pitanju s52b32 motor. da se stavi grana od m50b25 i komplet auspuh sebring sa pletenicama za m3, i cip, i kn filter vec imam.

znaci zanima me koliko konja dize i kakav rad motora dobijam sa

usisnom granom?

komplet izduvom sa pletenicama?

cip?

ako dobijes 15ks sutaj se u dupe od srece...

Link to post
Share on other sites