Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pegla bila luda skroz. do 100km/h nema brzi u gradu. ali bilo je kao u zikinoj dinastiji, moze da se vozi, ali ne moze da se zaustavi. cim sam je prodao ovaj lik je sklopio od dva kata. jbg.

Link to post
Share on other sites

Ne mogu nikako da shvatim kako to da nisi bas nesto odusevljen tim motorom u kocki, trebalo bi da ide bolje od onog m20

Mislim sad kad si zavrsio to, nije ispunio tvoja ocekivanja ili nesto drugo, o cemu se radi? :)

Link to post
Share on other sites

motor je ispao skoro pa perfektan, kako sam ga sastavljao sa polovnim delovima. radi tacno , prima gas ,hoce da se otkine. jedino nisam zadovoljan sa prenosom. mozda je trebao da ide menjac iz e36. ne znam. inace je voznja 100 puta bolja. menjac je precizniji , motor nema neke sitne mane kao m20. meni je i m20 bio perfektan, ubrzavao je kao mentalan, ja ga vozio 230km/h , mislim da je to neki plafon za taj motor. tako da ne mogu nesto sad posebno da kazem o ubrzanju. ali da je bolje, jeste. i takodje servo pumpa od m50 , lakse pokrece letvu. sve u svemu ja sam zadovoljan. a ponajvise jer ce registrazcija biti 20.000 a ne 30.000 iljadarki

Link to post
Share on other sites

Ni meni nije jasno zasto svi uzdizu taj m50 ja licno uopste nisam odusavljen,pogotovo sa b25.. Prednosti u odnosu na m20 su mi samo u nizim obrtajima,znaci lakse povuce i to je to.. ide bolje taman za tih 20ks vise.

Link to post
Share on other sites

tu si u pravu. ali da je bolji motor jeste. pogotovo sa ovim gusanim blokovima. dosta je kvalitetnije uradjen po pitanju bregaste i tog gornjeg sklopa. ja jos uvek nisam vido m50 sa bregastom koja je losa. m20 skoro svaki kvoca kao blesav. opet cu da naglasim da sam prezadovoljan. jedino jos prenos da resim i bice pun pogodak. sutra prekosutra mi stize chip na 204ks, koji je bio u mom bivsem autu. e sa tim chipom m50 i b20 i b25 drasticno bolje ubrzava.

28072011177.jpg

imageupload

Link to post
Share on other sites

100e . taj comp je chipovan u CH. neka poznata tuning marka ,sad ne mogu da se setim. blokada je pomerena na 7300rpm. taj moj e36 je ubijao na mesto kako je iso. ali stvarno , skoro pa kao 2.8... chipovi ja mislim da su umnozeni, moram da pitam ovog druga sto ga je skino, od tog decka kome sam ja prodao auto. :lol:

Link to post
Share on other sites

casper je bio upravu. samo dif 3.25 ili tako nesto slicno. to je pun pogodak. e sad moze da se kaze da bmw e30 m50b25 drasticno bolju voznju ima nego sa m20b25 motorom.

Link to post
Share on other sites

ma nije samo dif problem da bi se uzivalo u voznji. ima tu jos dosta posla. moram da ugradim plin koji sam skinuo od bivseg motora, moram komplet trap prednji da odradim, reglaza, moram termostat da zamenim, jer ne misli da podigne temperaturu po pola sata u voznji. moram diskove prednje da obradim , jer su mi ih plocice unistile. plocice su bile delphi. da znate da to ne kupujete. i tako ima dosta jos posla. ali kako odmice vreme sve vise i vise mi se svidja m50b25 u e30. i to uopste nije zajebancija. postaje zajeban auto , pogotovo sa difom 3.73. bolest. jos ako imate retko celave gume kao moje, uuuuuuuuuuuuuuuu, sto kaze onaj ciga na klipovima SES...ja u pocetku nisam bio odusevljen, ali kako brat nidza kaze , razlika je dve svetlosne godine izmedju m20 i m50. ljudi hvala na podrsci,savetima, nista ne bi napravio bez ovog foruma.

Link to post
Share on other sites

samo mogu da zamisljam sta bi bilo sa ovim jacim motorima iz m-serije. to je prelepo za voznju. za sad samo mogu da ramisljam, jer imam malu ceru i na putu jos jedno dete. ludnica. a kinta nesto sve teze i teze dolazi. tako da sam i ovo extra uradio. to je to... :mellow: :lol: :e30:

Link to post
Share on other sites