Recommended Posts

  • Replies 237
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

znam da je bolje, jer ovo seckanje itd. 99% ne bude dobro. jedan moj drug je slao radilicu na balansiranje, i bilo je sve extra. ako kardan ne moze da se izbalansira da bude super. sta onda mi u ovoj drzavi mozemo da trazimo u prepravkama. od toka nema ni go k...c...izvinjavam se na recniku, ne znam po drugim krajevima srbije kako je , ali ovde i da imas para, retko mozes da nadjes dobrog majstora strugara, ili tako u toj delatnosti, i da kazes ej ovaj je super....a tek ovi sto hilznuju , obradjuju glave i te stvari, to je tek fuseracija nevidjena. ja sam od ovog motora dva puta vracao glavu , jer nije bila uradjena kako treba. i sad posle reklamiranja isto nisam siguran kakva je. to su sve nezainteresovane budale koje gledaju samo pare da uzmu. ja stojim iza svake reci koju sam reko,,,,

Link to post
Share on other sites

e i to sam hteo da pitam ako neko ima iskustva a sigurno da ima. dali je neophodno stavljati usmerivac na hladnjak ispred visko ventilatora, iako je hladnjak dosta veliki. ja sam ga pustao da radi ovako na leru i on podigne temp na pola, odprilike i visko se tad aktivira. ne znam u voznji sta ce biti.

Link to post
Share on other sites

Poriknjavale ispljuvanje komunjare sto su znale posao, neki su i zivi, ali vec duboko u penzijama...

Kako stvari stoje, za 10-20 godina ni cackalice necemo znati da pravimo, ali boli nas uvo, izdrzavace nas sales menandzeri, hr-ovi, pr-ovi, it strucnjaci i ostali naucnici...

Link to post
Share on other sites

Poriknjavale ispljuvanje komunjare sto su znale posao, neki su i zivi, ali vec duboko u penzijama...

Kako stvari stoje, za 10-20 godina ni cackalice necemo znati da pravimo, ali boli nas uvo, izdrzavace nas sales menandzeri, hr-ovi, pr-ovi, it strucnjaci i ostali naucnici...

bivsi radnik renault razvojnog odeljenja , Dobrica Francuz ...

na ulazu u radnju njegova slika sa TITOm na veceri kao znak priznanja naj metalostrugaru u vec sada bivsoj SFRJ ...

u samoj radnji mali prozor sa zelenom zavesom ...

odavno ne radi za lovu ...

dovoljno je litar rakije i da poljubis Drazinu sliku koja je iza zelene zavese :lol:

covek je iz SD

Link to post
Share on other sites

majstor je napravio kardan razbio ga. ne trese nista se ne oseca. jes da sam ga ja terao do 100km/h ali mislim da je ok. videcemo kasnije. jedino sto jos uvek nisam prepakovao diff. sad ga vozim na 3.73 bas je bezveze. imam tu neki od 520i 24v. prenos je 3.4 zadnja brojka se ne vidi od duboke rdzje. sve u svemu zadovoljan sam . e sad su ostali trapovi da se srede i reglaza i onda je komplet extra.

Link to post
Share on other sites

pa jebava me prenos. ne mogu da ocenim. pa kakva razlika . nikakva. isti djavo. jedino sto su jeftiniji delovi za m50. i ima gde da se nadju. za m20 je sve teze i teze

razlika je 2 svetlosne godine,zasto ne stavis 3.73 sa tim difom ozbiljno ide
Link to post
Share on other sites

pa kod mene je sad 3.73. nekako mnogo brzo ulazi u turazu u prvoj i drugoj brzini. nervira me . jos nisam poso na drift. ne znam sta da radim , a ne da me mrzi da skidam diferencijal pa da pakujem sper u drugi. oteknuce mi medjunozje vise. ovaj batica nista nece da radi, sve moram sam....

Link to post
Share on other sites

gle sad e36 2.5 ima dif 3.15 a e34 ima dif 3.73 . znaci najbolje bi bilo tu nesto izmedju da se nadje. a taj 3.25 to je od e34 automatika. sa njim bi morao da utera blizu 240km/h ako se pre toga ne raspadne motor

Link to post
Share on other sites