Bmw E34 520i M20 motoric ler gasa zuji neprekidno


Recommended Posts

Obrtaji su poceli da variraju nakon skidanja plina. Crvena zica ide sa relea prema motoricu ler gasa, spojio sam je na mesto, e sad variranje obrtaja sam sredio, bio je rastelovan protokomer, cackao sam i sada su obrtaji OK ali sledeci problem je taj sto nece da prima gas lepo, na leru da ali kada se vozi vrlo vrlo tesko gusi se, sumnjam na dizne ili na protokomer opet posto je on u uzasnom stanju a nemam drugi da probam.

Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce da su ti dizne prljave, posle voznje na plin. I meni nesto kilavi na benzin ali me mrzi da ih skidam :) . To je redovna pojava uz voznju na plin.

Link to post
Share on other sites

Ali cudno je to sto hoce kao detonacije da stvara na benzinu? Koliko je meni poznato ne treba skidanje usisa da bih se skinule dizne, samo se skine onaj granicnik pa zatim konektori i dolazi se do dizni na M20 motoru? Nisam nikada skidao ali kako sam gledao nije tako komplikovano?

Link to post
Share on other sites

Skinuo dizne, nije potrebno skidati usis, ocistio iste ultrazvucno sada ide mnogo bolje ali ima opet onih knedli, definitivno sam siguran da je protokomer los tako da ide na menjanje. Samo mi jedna stvar nije najjasnija a to je kako je uspeo da ultrazvucno sa dizni skine fabricku boju, koja je to supstanca koja deluje toliko agresivno? :unsure:

Link to post
Share on other sites

Vrlo tesko, u mom kao da je bomba eksplodirala, sav je iskrivljen, probao sam da popraviim dosta toga dovedem u neko normalno sanje ali i dalje ne radi kako treba tako da nazalost mora drugi protokomer, ili kada bih barem nasao bez elektronike :)

Link to post
Share on other sites