Potrošnja plina i benzina se razlikuje oko 25 %


Recommended Posts

Pre mesec dana kupio sam BMW E39 M52 motor 2.200 ccm3 sa ugrađenim sekvent plinom, isparivač je Zavoli, mislim da je kompjuter neka poljska marka Autogaz.

Prvi test porošnje plina pokazao je 20 l/100km gradske vožnje.Vozio na servis plina i promenjeni su mu filteri i nakon toga je preko laptopa ponovo kompjuterski podešen plinski sistem.

Ponovo sam ga testirao. Prvo sam napunio rezervoar benzina i dosuo nakon 100 km i trošio je 14 l gradske vožnje, dok na plin sada izlazi na 17,5 l gradske vožnje, a čini mi se i da nešto slabije vuče na plin nego na benzin,ali to je možda i moj subjektivni osećaj.

Ne znam da li ima potrebe da opet vozim na proveru plinske instalacije, pa da potrošnja bude blizu one potrošnje benzina ili je normalno da potrošnja plina bude ovoliko veća od potrošnje benzina?

Link to post
Share on other sites

Ne gazim ga. To je vožnja po gradu, znači penzionerski. Brine me što je to 25 % više nego što troši benzina.

pokusaj ponovo sa stelovanjem,moze jos malo da smanji potrosnju,jedno 2li max!

Link to post
Share on other sites

s obzirom kakav nam je kvalitet goriva u srbiji za taj auto i nije neka potrosnja.sto kaze cola ja tu nista nebi diro!

pa znas kakvi smo mi,i da trosi 5l mi bi hteli jos manje :dance3:

Link to post
Share on other sites

i a ako je vec m52 moze samo da bude b25 a ne b22... ili je onda m54 :P

Izvinjavam se ,moja greška. Mislio sam na M54.

Pre sam imao Peugeota na sekvent plin i trošio je isto koliko i benzina, uvek sipam plin na istoj pumpi, pa sam mislio da je takav slučaj i kod E39 i da možda plinska instalacija na njemu nije u redu.

Link to post
Share on other sites

Pa nemoze nikad da trosi isto kao i benzin,gas je gorivo sa manjom oktanskom vrednoscu u odnosu na benzin,uvek ce ga trositi 20-25% vise od benzina,nemoj dzabe da bacas pare na stelovanja!!

Potrosnja od 14l u gradu i 17 gasa je potrosnja normalna za taj motor i tu tezinu auta,na otvorenom taj auto ne bi smeo da predje 11l benzina i 13-14 plina.

Da je M54b25 trosio bi 12 plina i 10 benzina u kombinaciji.

Link to post
Share on other sites

Pa nemoze nikad da trosi isto kao i benzin,gas je gorivo sa manjom oktanskom vrednoscu u odnosu na benzin,uvek ce ga trositi 20-25% vise od benzina,nemoj dzabe da bacas pare na stelovanja!!

Potrosnja od 14l u gradu i 17 gasa je potrosnja normalna za taj motor i tu tezinu auta,na otvorenom taj auto ne bi smeo da predje 11l benzina i 13-14 plina.

Da je M54b25 trosio bi 12 plina i 10 benzina u kombinaciji.

Testirao sam ga i na otvorenom. Troši oko 10 l plina /100 km. Sa benzinom ne znam. To nisam testirao na otvorenom.

Link to post
Share on other sites

Gas je gorivo sa VISOM oktanskom vrednoscu nego benzin, a potrosnja je veca zbog slabije energetske vrednosti.

Za tacno odredjivanje potrosnje je potrebno preci vise kilometara, ovo na koliko si ti merio je premali uzorak da bi se izvukao validan zakljucak da li nesto nije u redu sa autom.

Link to post
Share on other sites