videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnogo skupo održavanje, čisto bacanje para...užitak naspram cene i glavobolja je nula. Mnogo ga zakomplikovaše sa količinom delova i cinculiranjem da bi sve radilo perfektno, svaka čast, kapa dole, al nisam ja iz te priče.

Link to post
Share on other sites

Pa pazi, nije on neka lomina nego ja nisam lik koji voli da da:

5.000 dinara za senzor izduva bregaste

70 eur za polovan protokomer, nov je 40.000 dinara

3500 dinara za separator uljnih para

6.000 dinara za crevo vazduha

1.200 dinara jedna svećica

15.000 dinara ventilator kabine (cvrči kad se zagreje)

itd

Na kolima koja poznajem pa poredim (Golf, Punto, Laguna, Bora) ti crevo iberlaufa lepo ide nazad na usis i kraj, kakav separator koji se menja svaki ne znam koji servis? Šta bre protokomer 40.000 dinara? Kakav kažeš senzor od 5.000? Pošto za svećicu, puta 6??? Da ne pričam o 6 bobina (ni svećice ni bobine nisu bile za zamenu, samo navodim)...Pri tom crče mi centralna brava tj releji u modulu, to mi se nije desilo ni na starijim autima 5 klasa niže....

To su stvari koje su crkle a nemaju veze sa time kako je auto održavan.

Slažem se, poredim babe i žabe, punto i golf sa BMW, al eto Laguna, Bora šta im fali...jeste BMW bolji ugođaj al ne vredi tu razliku para u ceni održavanja i broju delova, te 4 lambda sonde, 2 izduvne grane, sjajno al mani me...

Pri tom svi majstori i znani i neznani ovde na forumu i tamo van foruma mi govore da je normalno da troši ulje, da je normalno da se pri dužoj vožnji ručica menjača pri dnu greje jer tuda ide auspuh, jbn zadnja vuča koja jes lepa za krivine gde je čist asfalt al malo uzbrdo i šljunak il blato sneg da ne pričam i eto zezanja...ma ajte molim vas i BMW...

Link to post
Share on other sites

auuuuuuuuuuuuuu da se nadozvezem na mirkovu opasku...

e ima moj komsija dobrog golfa 2 dizela kaze ne bi ga prodo ni za 1500 e (mozda mu neko i ponudi 2) kaze ne popravlja nista a trsi 4.2 litre bosanske lozike :)

Sad cu ja tebi da napravim pariter casak ...

1. PUNTO ili kako se u mom recniku kaze KRNTO kosta jebenih 7000 eura nov a taj bmw sto ti i ja vozimo kostao je u svoje vreme KOFER maraka nemackih lepih u vecim apoenima

Znaci odmah nema mogucnosti za poredjenje. Sto bi rekli ako si uzeo ragu sve ce ti biti skupo pogotovu ako si pre toga vozio nekog golfa ili.

2. Stvar samo da znas da nije ovih sto voze na dizele nijedna masinska obrada ni turbo servis ni ti bosista ne bi imao leba da jede. Toliko o tome da je voznja na benzin skupa

3 Stvar za tog renoa 1.5 dci radilica kosta 500 eura i retko ko je ima u srbiji.

4 . sve to delova gore sto si nabrojao ne kosta skupo ako uporedis tdi dci cdi hdi.

5. Ja uopste ne kontam sto si ti kupio takav auto.. nisu jos napravili auto koji se tera a u njega.ne ulaze..

BEZ UVREDE OVO SAM MORAO DA NAPISEM......

Ti kazes nikako BMW ja kazem Nikako to ostalo ali ukusi se razlikuju i uglove gledanja na situaciju..

Srecna prodaja....

Link to post
Share on other sites

Mozda gresim, ali koliko se secam, auto nije imao predjenih 330.000km prilikom kupovine ? Cini mi se da je spominjana dosta manja cifra, negde oko 148.000km. :huh:

'oce to kad kupis lominu, uz svesrdnu pomoc "znalaca" sa foruma.

:good:

Link to post
Share on other sites

Баш ми је зао што си стекао такло лоше мишљене али изгледа да си ти један од оних којима је срце пуно кад кажу да возе Мегана 2005 али онако пуни себе!!! Замрзео си BMW само зато што си узео лош ауто а са осталим маркам ћеш још горе да прођеш али полако....питаја мало како људи кукају на Ђунта(Пунта) на Кила и остале марке(о Лагуни нећу да ти причам)...па другар ми је купуио новог ђута,каже да није већу грешку могао да направи у животу!!!Купио лик новог Мегана Белину 1.6,по граду троши 14,15,16 кажу у сервису док се разради мотор,после 1000км му отпадну гаће(подкрило),у сервису кажу јбг лоше залепљено...појавиле му се флеке по фарби мало после тога....

Link to post
Share on other sites

Ma slažem se sve je stvar pre svega ukusa a zatim i mogućnosti i želja.

Ovaj auto je daleko od kršine, naravno da nije savršen, ali nije da mi se zalomio krš. Tačno je da je pisalo 148.000 km a ima 330, nisam se ja puno ni nadao da je 148 prava, ipak ima 15 godina a prvih 5 bio u inostranstvu gde ljudi prelaze puno više km.

Poenta je da sam se ja naložio bezveze na nešto što imam pare da održavam, ali taman toliko para imam a to mi je apsurd. Poveo sam se ko malo dete slušajući neke ljude kako je to jeftino, da bi onda kasnije primetio da mi ti isti ljudi savetuju da kupujem delove po otpadima, na otpadu bih kupio samo menjač, krilo, vrata, felne, nikad ne bih kupio vešanje, kočnice i ostalo šta oni kupuju.

Živim sam, imam kredit za stan, troškove života, umesto da sređujem stan ja sređujem kola kapirate...zato bih se vratio na Punta ili nešto slično i lepo za 500 eur godišnje održavanje na 5o godišnjem nivou da pevam. Na puntu najskuplja stvar koju sam platio je bio veliki i mali servis sa sve kablovima i svećicama i rukama i bilo je oko 150 eur, za te pare na BMW maltene samo svećice da promenim. Mnogo je sve i zakomplikovano, recimo oko motora te bobine te vanosi te senzori te creva te isparivači te kardan napred i nazad te pozadi delova trapa koliko punto nema ukupno...

Znači auto mi nije lomina, već je BMW, košta više nego što sam ja mislio i kako su mi pričali pa sad "brate voziš auto a ne punta", ja nemam računicu da vozim takav auto i to je sve. Nema na njemu ništa specijalno da se menja, ali mene počinje da zabrivanja pomisao "šta kad bude imalo", može da mi se desi da se izujem 500 eur ko od šale a nikakav pomak nisam napravio.

Poštujem vas koji volite marku i možete sebi da priuštite. Jeste lepo voziti ga.

Mislim da sa ovime možemo da završimo raspravu, razumemo se nadam se.

Link to post
Share on other sites

opusti se, ovako je oglas u zizi interesovanja.

mnogi se tako zajebu pa je ovo dobra prilika da se vidi ko sta misli i ko sta zna, za sledeceg koji bude trazio savet za kupovinu.

a sto se prodaje tice, ovde se neces ovajditi, forsiraj polovne automobile, moj auto i ostale, ovde se samo komentarise.

i zajebi to prava kilometraza, nema ni jedan pravu, sto bi tvoj imao, napisi koliko pise na satu. ako te neko pita, nisi nista dirao, tako si ga kupio. imas drugi auto, ne trebaju ti dva, bla, bla...

Link to post
Share on other sites

Ko je Pajko? :) Krši se jer ne treba na temi da se cenjka, već preko PP ili telefonom...najbolje je naravno uživo..

Hvala na savetima, a što se tiče kilometraže ja rekoh pravu šta ćeš...sad nema nazad :D

Link to post
Share on other sites

javi se pajkooooooooooo :)

Link to post
Share on other sites

Ko je Pajko? :) Krši se jer ne treba na temi da se cenjka, već preko PP ili telefonom...najbolje je naravno uživo..

Hvala na savetima, a što se tiče kilometraže ja rekoh pravu šta ćeš...sad nema nazad :D

Pajko je jedan "OZBILJAN" gospodin!!!

Link to post
Share on other sites

Druze moj tako sam i ja kupio pre 4 godine Octaviu 2004-2005 godiste pa prosao bos po trnju - jel zbog toga skoda lomina (a ja sam je bome pltio 7 i kusur mica jevropskih tada)? Ne nego sam uzeo lesinu, posle utukao dobre pare i pored skupe cifre za koju je uzeta i naucio lekciju! Moj teca, taksista, istu oktaviu, doduse novu uzeo 2006-e i tera je dan danas 45x hiljada na satu bez neocekivanih ulaganja. Tako i ti kupio si LESINU (sto mozes zakljucaiti po ceni auta i kolicini para koje si dao sa njega i za koje ga sada dajes) i sad il ces uloziti i od toga napraviti auto ili ce tako svaku marku ubuduce da zamrzis!

Srecno s prodajom! :)

Link to post
Share on other sites

Kapu dole na iskrenosti,ali i ti si kao i mnogi naleteo na krša pa ti sama pomisao na BMW muti razum.Svi bi nešto mlađe pa da mu auto ima klimu,pa podizače pa ksenone,... a niko ne razmišlja kolika luksuz košta.Mnogi su iz Jugića,Puntića,Golfića,E30,e34 zaseli u nešto "mlađe" dok im stanje nije zapalo za oko.Govorim ja mnogima bolje je voziti dobar e30,e36,e34 nego groba e46,e38,e39 a kad se suoče sa održavanjem onda svi padaju na dupe i odmah im se ogadi BMW.Ljudi upamtite BMW je skup i zajeban sport i da bi ste ga imali i voleli i normalno održavali mora da imate "skup i zajeban novčanik"u suprotnome će te mrzeti svaku pomisao na tu marku.Kriza je besparica glupo je odricati se osnovnih životnih potrebština zbog nekog krša koji se ne može održavati.Nije sramota voziti biciklo,vespu,koristiti gradski prevoz ili kupiti neku slabiju marku a ima ih za par stotina eura solidnih nego se zakačiti za luksuz koji je za mnoge slan i ljut !!

Link to post
Share on other sites

Krš pa krš a niko auto video nije...to što sam na njemu menjao i održavao se svodi pod normalne sitnice kad kupiš polovan auto, s tim što meni cena nije normalna jer i sam kažeš ono što ja pokušavam da objasnim zašto neću BMW:

Ljudi upamtite BMW je skup i zajeban sport i da bi ste ga imali i voleli i normalno održavali mora da imate "skup i zajeban novčanik"u suprotnome će te mrzeti svaku pomisao na tu marku.Kriza je besparica glupo je odricati se osnovnih životnih potrebština zbog nekog krša koji se ne može održavati.Nije sramota voziti biciklo,vespu,koristiti gradski prevoz ili kupiti neku slabiju marku a ima ih za par stotina eura solidnih nego se zakačiti za luksuz koji je za mnoge slan i ljut !!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.