Recommended Posts

Imam problem sa hladjenjem motora,i grejanjem kabine. Motor se greje,a kabina hladi :drive2: a trebalo bi obrnuto :girl_cray2: Naime auto kad vozim bez naglog davanja i oduzimanja gasa ne podize temperaturu (200 ga vozim i sve je ok,i 50 kad vozim ok je),ali cim mu dam pun gas i drzim 1km prokuva,ili kad ga gasiram na kratkim relacijama,tipa naglo kas,pa kocnica,pa ponovo gas. Gubi mi vodu,ali nigde nisam primetio da curi,nema nikakve bare pod autom,ali mozda negde pusta kap,po kap pa ispari i ne vidim. Dim je klasicno crn za dizela,nista specijalno. grejanje mi takodje ne radi i msm da je to povezano. Sta vi mislite? :help:

Link to post
Share on other sites

Sada sam dosao od majstora,namestio je auto,u pitanju je bilo paljenje,ponovo ga je uzubio i zakrenuo bosch pumpu,sada radi kao sat i ne dize temperaturu...nisam verovao da je sve bilo zbog toga... :D :e30: Sad ceo dan vozikanje jer mi je jos danas registrovan :)

Link to post
Share on other sites

Ni meni nije jasno zbog cega,ali vise ne dize temperaturu sto je najbitnije :D ,nije bilo dobro nastelovano palanje pa je zakretao pumpu,a ako gorivo ne stize u cilindar kada treba i ako nije pritisak koji treba zar se ne zagreva motor kad ga nabijes u obrtaje,opteretis ga pun gas?? Nisam siguran pa zato pitam...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ponovo isti problem,radio je perfektno,i od jednom isti problem kao sto je bio,auto ne radi onako tiho,nema snage,dimi i izbacuje vodu na cepu,ali mi ne dize temperaturu na tabli,stoji mi na optimalnom a ponasa se kao da kuva. Ne gubi ulje...da li je moguce da auto bude uzubljen kako treba pa da se rasteluje? Sta mislite? da li je u pitanju mozda neki cep pa mi zato izbacuje vodu? :( Jako sam poludeo od ovog auta,volim ga,ali me rastura svakih nedelju-2 neki problemi...

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem, doduse na benzincu. Kod mene je sace hladnjaka bilo haos isprljano. Kad sam ga skinuo, dobro oprao, vratio hladnjak i sto kaze Miki s38 dobro izliftirao, problem je nestao. Probaj to, nista te ne kosta.

Link to post
Share on other sites

Blago receno sa TDS motorom nema jedenja govana.....ili ga radis do kraja ili prodas auto ako nemas para da ga popravis....od problema se ne bezi vec se direktno ustremis na njega i resis ga......ne idi okolo vise ce te kostati.....ja sam u mog TDS-a lupio 1750e i za 30,000km sam 7 puta podigao haubu da zamenim ulje i to je to....Da napomenem da je motor u range roveru i da 90% vuce prikolicu od toga pola duplu sa dva auta.....nema nikakav problem iako nosi 6 TONA....IZVADI PARE I POPRAVI GOVNO::::::::SAM SE POPRAVITI NECE NIT CE SE POPRAVITI OD JADIKOVANJA PO FORUMU...

Link to post
Share on other sites