Recommended Posts

skidao sam i cistio ICV, pa me zanima kako da ustanovim da li je ispravan, da li radi ili ne? da ga ne vracam dzaba na auto,ako ne valja... posto je muka sve opet vaditi i vracati

verujem da dosta vas zna....

Link to post
Share on other sites

jel mogu samo da ga ukljucim(vratim u auto,a ne vratim creva na icv) i da okrenem kljuc na prvu(ili drugu poziciju,kako vec,da dobije struju) poziciju i tako vidim da li radi?? ako si me razumeo?

Link to post
Share on other sites

a pitam zato sto dosta njih muci gasenje auta prilikom dodavanja gasa, reko da mozda nemas i ti taj problem :) ali vidi ako ti varira moze da bude zbog dosta gluposti, ne znas odakle da pocnes :)

Link to post
Share on other sites

Uvek od icv-a, jer je cest problem kod tih stvari bas zaprljan icv... Neravnoneran ler,a kod mene cak i toliko spadnu obrtaji da se cak i ugasi.

Sad zamisli kako je to jebeno kad ti se desi na sred raskrsnice kad zakocis i izbacis iz brzine

Link to post
Share on other sites

ne znam da senzor bregaste pravi taj problem... videcemo,kazem,prvo ovo....

cekam nekoga da mi odgovori da li je ovo sto se desava normalno ili da ga ni ne vracam nego da trazim drugi...

Link to post
Share on other sites

Ukljucio ga na mesto i dao kontakt, poceo da zuji i otvorio/zatvorio na pola...

Jel to to,tako treba?

Tako bi trebalo. Moze da te zeza pritisak goriva, senzor temperature motora, prljave dizne, senzor pozicije gasa...

Link to post
Share on other sites

Pumpa nova,filter goriva nov,dizne ociscene...

Onda ga vracam,od nedelje cim stidne novo crevo posto je ovo staro zepljeno trakom...

Naravno, ICV i TB lepo oprani,bilo je dosta crnila... :-)

Link to post
Share on other sites

ako ti se desava to da se ugasi pritiskom na pedalu gasa nije dobro. Ali 99 posto ti nije to step motora, ti probaj nista ne kosta.

Brate,ne desava se na pritisak gasa,nego kada je u leru...pocinju da variraju obrtaji,od lera na 750 na 400 pa do 900, a ponekad zabodu i nize pa se i ugasi...

Iz tog razloga sumnja na ICV...ili neki fals,mada je i crevo protokomera novo!

Link to post
Share on other sites

Sve to sto pricas se meni desavalo. Prvi put sam resio problem kad sam ocistio step motor,protokomer,klapnu... Par dana vukao kao nikad do tad,pa mi riknulo crevo icv-a,zamenio to,ponovo sve super. Posle mesec dana ponovo ista stvar,zamenio senzor radilice,ponovo sve super mesecima do skoro,trazio majstor,kopao,zamenio senzor bregaste i ponnovo sve super. Eto ti brate moje iskustvo, ne mora da znaci ali eto obrati paznju na te 3-4 stvari...

Link to post
Share on other sites

jednom kad sam zaboravio da zakacim dzek na senzor temp motora,obrtaji su skakali do 1200,tako da je stefan mozda u pravu.

a ako nije ni fals ni step,ostaje ti senzor i protokomer.

Link to post
Share on other sites