Recommended Posts

Vidim ne mogu da nadjem topic ili ni ne postoji,ali ajde da otvorim ovde

Sta vi mislite o ovim raznim modifikatorima ,cistacima motora,dizni,smanjenje izduvnih gasova itd,itd

Posebno me zanima da li je neko imao iskustvo sa onim cuvenim ruskim modifikatorom koji navodno pravi neki"film",poboljsava kompresiju i smanjuje potrosnju ulja

Link to post
Share on other sites

Nasao sam.Samo treba da vidim da li to cudo jos postoji pa da probam.Ja sam oduvek bio nalozen na te aditive i gluposti za ciscenje motora,dizni itd,e sad da li su bacene pare ili radi posao ...ebem li ga

Link to post
Share on other sites

Ruski je bio "Univerzalni Modifikator" , ali on je aditiv namenjen starijim, isluzenim motorima i one je iz sasvim druge porodice aditiva, za druge namene (smanjenje karter gasova, potrosnje ulja, smanjenje efekta hladnog starta, mirniji rad motora ...)

Imas aditive Wynns, Abro i sl. koji se sipaju u gorivo i koriste se za ciscenje dizni, pranje motora pre zamene ulja itd. (Konsultuj se sa nekim pre upotrebe aditiva)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dobro, to je u redu, i treba kada kupis auto da mu uradis servis.

Po ovome što si do sada napisao ti bi sipao aditiv zato što ti je to simpatično.

Ako hoćeš, stavi mu aditiv za čišćenje ubrizgavanja tj. dizni,

ali nemoj koristiti aditive za čišćenje motora ili modifikatore i slicne,

samo zbog hira.

Link to post
Share on other sites

Ja preporučujem liqui moli sve vrste aditiva. Odavno ih koristim, nikad nisam imao nezeljeni efekat. Doduse nisam koristio neke koji vade motore iz mrtvih, vec one koji ocuvaju isti. Motor protect konkretno. Pa onda i onaj za dizne, i onaj pri zameni ulja... Procitaj na sajtu, da ne razglabam. Samo mogu da dodam da sam presao sa prethodnim audiem u koji sam sipao motor protekt vise od 100 000 pre nego sto sam ga prodao i sad 50-ak sa bmw-om bez posledica. Dok znam i za aditive koji mrtvacima nabijaju kompresiju i to traje max 5000 km pre nego sto ispuste dusu, to se mom kumu desilo.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Posto jepricccccca o aditivima moram da pitam pre neki dam sam menjao dihtung poklopca ventila na autu i kad sam skinuo poklopac unutra je puno nekog katrana kao da nijemenjano ulje 10 godina. Oko bregaste je ok ali izmedju svecica u onim prostorima bas ga ima i na safovima sto drze bregastu bas bas ima tih naslaga kao cadj je... ja sam ocistio koliko je se moglo ali opet da li bi pomogao neki aditiv da se to razlozi pre zamene ulja da ne napravi neko s*anje... inace auto je e36 320 m50.=-O

Link to post
Share on other sites

Imas tih tecnosti za ciscenje motora od garezi,sipaj pusti da odradi 15ak min uleru i ispusti sa uljem,trebalo bi da to opere.

Cim je tako crno ulje znaci da ili motor nije paljen pitaj boga koliko,ili mu nisu menjali ulje na vreme.

Link to post
Share on other sites

Servisi su radjeni na vreme ali nije vozen skoro 4 godine a uz to i ulje nije mennjano. Inace ne trosi ulje ide lepo nedimi skroz ok. Sta bi bilo dobro da se sipa od aditiva? I da li je pametno da mu sipam motul 5-40 ulje?

Link to post
Share on other sites