Recommended Posts

Prošlog avgusta zaustavi me saobraćajac u zemunu pored Dunava, kaže redovna kontrola, upiše moje podatke u neku svesku i kaže hvala i doviđenja. Juče mi stigne rešenje da platim 5000 kaznu za kretanje ulicom u kojoj je saobraćaj zabranjen, što nije bio slučaj, plus 1000 dinara sudskih troškova, sa sve uplatnicama u koverti koje su rukom ispisane, samo da odem u banku i uplatim. Primalac Mup republike Srbije. Piše u rešenju da sam dobio zapisnik i da nisam imao primedbi i da ga nisam potpisao i da nisam platio kaznu, što sam bio dužan u roku od osam dana, uplatnicama koje sam dobio uz zapisnik...Dalje kaže da me nisu zvali već su bez mene završili prekršajni postupak jer sam dobio zapisnik pa oni automatski računaju da sam kriv. Rok za žalbu osam dana, taksa 1140 dinara. Da li je neko imao slično iskustvo i šta je uradio? Da li je neko pravnika pa može da mi da savet šta da uradim? Piše i ako ne platim da će da me stave u padinjak pet dana...

Link to post
Share on other sites

Dosla policija na vrata,kaze kazna stigla,ja kad sam procitao nisam verovao...

Isto sto je Iga napisao,kao nisam imao primedme i to za neki zapisnik za koji nisam znao niti video :D

Link to post
Share on other sites

pu mamicu im,ruke im se osusile. Radim kao vozac na sleperu,da sam te pare sto su mi g*vna uzela za harac stekao,sad bih vozio X6. Ne znam zaista sta ti je ciniti,pokusaj da trazis suocenje sa glupanom koji je sastavio zapisnik,i povedi nekog svedoka da potvrdi da su te zaustavili na putu gde je dozvoljen saobracaj. NPR,mene su drkali za prolazak kroz crveno,sto nije bilo tacno,i napisali prijavu. Nisam hteo da podpisem,stigao poziv od sud.za prek. Tamo sam naveo da je bilo zeleno,i dao zenine podatke,kao svedoka da potvrdi,posto raskrsnica nije pod kamerama. Vratili su slucaj u Indjiju,gde je nastao zapisnik,i nakon par dana stigao papir da je slucaj resen u moju korist. Eto,ako ti moj slucaj nesto znaci...

Link to post
Share on other sites

Ja se trudim da ih izbegnem dok ne zastari, to ti je 2 godine

ovo ti je dobar savet ,ja sam tako izbegao kaznu od 20 soma dinara i oduzimanje dozvole na 3 meseca :dance3: ali moras dobro da se krijes jer ako te navataju odma tvorza :D

Link to post
Share on other sites

isto tako stiglo i meni, samo sto su meni kao pisali pojas, evo vec god dana kako nisam u padinjaku :)

cuo sam da za te male kazne ne hapse, pa testiram to, ako me uhapse javljam vam da poplacate :D

Link to post
Share on other sites

A kad dodje registracija, prc....

Ja mislim da to jos nije zazivelo, ali nisam siguran. Kad to ubace, gotovi smo. Cak sam cuo da prave foru sa administrativnom zabranom. Ako ne platis, nadju gde radis i skidaju ti s plate. Ili sam to cuo za struju da je fora. Ma ko ce ih znati vise ljudi, doso djavo po svoje, udarise nam harac gore nego Turci :lol:

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da to jos nije zazivelo, ali nisam siguran. Kad to ubace, gotovi smo. Cak sam cuo da prave foru sa administrativnom zabranom. Ako ne platis, nadju gde radis i skidaju ti s plate. Ili sam to cuo za struju da je fora. Ma ko ce ih znati vise ljudi, doso djavo po svoje, udarise nam harac gore nego Turci :lol:

Pa slichno je vec bilo, nisi mogao da registrujesh auto ako nisi platio porez na nekretninu ukoliko ju posjedujesh. Tamo negdje 97-2000 godine u Bgu su ti trazhili potvrdu da si platio porez na nekretninu ako ju imash da bi mogao da produzhish registraciju auta. Meni trazhili, iz prve ruke. Ne bi me zachudilo da isto rade za sve shto "dugujesh" drzhavi, od rachuna za struju, do neplacene kazne za saobracajni prekrshaj.

Link to post
Share on other sites

E pa u Nišu je to zaživelo. Moraš da izmiriš sva dugovanja, čak te i policajci vode jod prekršajnog sudije. Pitajte me kako znam.

Link to post
Share on other sites

ja sam pre 2god preveo auto na zenu,bolje 7crvenih nego 70.

prosle god zastarele,al me ceka jos 100hi al sad se krijem,jedan mesec prosao jos samo 23 i cao!

Link to post
Share on other sites