separator ulja


Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima,pre dva meseca sam kupio e 46 316 85kw 2003g i imam problem sa potrosnjom ulja.Kad auto vozim na otvorenom putu bar 15tak km prestane da dimi na auspuhu i kad radi u leru nevidi se nikakav dim i neoseti se nikakav neprijatan miris iz auspuha,kad ga vozim par dana po gradu krene da dimi na aspuhu i kad radi u leru dimi.Kad je motor hladan i prilikom paljenja nema nikakvih tragova,mirisa od dima..nego tek kasnije kad se motor ugreje.Kompresija je merena nedavno bila je 12bara i menjane su gumice na ventilima.Kad skonem cep od dolivanja ulja auto radi ko na tri klipa i variraju obrtaji od 500 do 550 kako vratim cep obrtaji budu 600,ali kad izvucem merac za nivo ulja do pola auto se ugasi.E sad da li je u pitanju separator uljnih para,neko crevo od seperatora zapuseno ili je mozda nesto trece,hvala na odgovorima i svaki komentar,misljenje je dobrodoslo....

Link to post
Share on other sites

Kada izvuces sipku i treba da padnu obrtaji i da se ugasi.

Malo ti je nejasno to "dimljenje" iz auspuha. Napisao si da imas problema sa potrosnjom, a koliko ti trosi ulja, na kojoj kilometrazi ?

Link to post
Share on other sites

Kada izvuces sipku i treba da padnu obrtaji i da se ugasi.

Malo ti je nejasno to "dimljenje" iz auspuha. Napisao si da imas problema sa potrosnjom, a koliko ti trosi ulja, na kojoj kilometrazi ?

Moja greska,menjao sam ulje i sipao sam MOS-2,TROSI BLIZU LITRE NA 1000KM,sto otvorene,sto gradske voznje,mesovite voznje.Kad vozim normalno na otvorenom putu nema dima,kad dodam naglo gas nema dima..sve je u redu tada,ali kad vozim po gradu pocne da dimi i tada hoce i u leru da dimi kad ga ostavim da radi par minuta i tad se oseti na auspuhu i neprijatan miris,dim je sivoplave boje,nivo tecnosti za hladjenje je na istom nivou,negubi tecnost,cista je...Necuri i nevidim nigde tragove od ulja na motoru,ispod motora,sve je suvo,cisto...Da li moze biti uzrok da je separator neispravan,u svakom slucaju cu ga menjati uskoro ali su mi problem creva,11.000 su samo creva a nisam u situaciji da ih poskidam i proverim koje je za menjanje pa da tek onda narucujem,nego bi morao prvo ih naruciti pa tek onda skidati...

Link to post
Share on other sites

Moja greska,menjao sam ulje i sipao sam MOS-2,TROSI BLIZU LITRE NA 1000KM,sto otvorene,sto gradske voznje,mesovite voznje.Kad vozim normalno na otvorenom putu nema dima,kad dodam naglo gas nema dima..sve je u redu tada,ali kad vozim po gradu pocne da dimi i tada hoce i u leru da dimi kad ga ostavim da radi par minuta i tad se oseti na auspuhu i neprijatan miris,dim je sivoplave boje,nivo tecnosti za hladjenje je na istom nivou,negubi tecnost,cista je...Necuri i nevidim nigde tragove od ulja na motoru,ispod motora,sve je suvo,cisto...Da li moze biti uzrok da je separator neispravan,u svakom slucaju cu ga menjati uskoro ali su mi problem creva,11.000 su samo creva a nisam u situaciji da ih poskidam i proverim koje je za menjanje pa da tek onda narucujem,nego bi morao prvo ih naruciti pa tek onda skidati...

Plasim se da su karike

Link to post
Share on other sites

Plasim se da su karike

P.S.sto se tice creva moze da se resi privremeno tako sto odseces ono plasticno rebrasto,ostavis samo lulu sto ide u separator i na deklu i spojis ih crevom za plin jer trpi dosta visoku temp a kupuje se na metar

Link to post
Share on other sites

Kompresija je 12 bara,jedino ako nisu uljne karike? Da li postoji mogucnos da se seperator opere i creva produvaju?

creva se mogu oprati ako nisu popucala a za pranje ne znam,ako je isti kao na e36 onda mislim da ne moze da se pere,ali treba videti sa nekim ko ima isti auto kao ti

Link to post
Share on other sites

creva se mogu oprati ako nisu popucala a za pranje ne znam,ako je isti kao na e36 onda mislim da ne moze da se pere,ali treba videti sa nekim ko ima isti auto kao ti

meni kada je otisao separator dolazilo je ulje u usisnu granu i onda kad ga povuce bio je oblak plavog dima nazad

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jeste stara tema al me zanima na mom autu ima dzek koji ide zajedno iz kutije sa kablocem protokomera ali je raskecen i visi a video sam ispod njega neko crevo koje je raskecno i ustopano safom i na crevo otp 10cm ok kraja tj od safa gde je zatvoreno ima kao prosirenje neko i tu ima mesto za dzek deluje mi kao da je odatle raskaceno?! E36 320 m50b20.....zanima me od cega je to tu?i sto je to raskaceno i blokirano safom? Da li je to separator??? pozzz

Link to post
Share on other sites