Problem sa paljenjem


Recommended Posts

Imam problem sa paljenjem na petici 2001.god 142kw kad je hladan pali super cak i kad ga tek ugasim i odma probam da upalim isto pali odma ali ako mrvicu stoji ugasen a motor jos uvijek vruc nece vergla ali nece e sad majstor ga je spojio na dijagnostiku i izbacivao je povremeno ali ne uvijek gresku na senzoru radilice i danas sam imao problem morao sam ici kuci taxijem jer auto nije moglo da upali i poslije sam dosao kad je kazaljka temperature pala u plavo tj ohladio se upalio iz prve

Link to post
Share on other sites

530d je u pitanju

pokusaj da raskacis dzek koji je uboden na filter goriva i onda probaj da upalis,ako upali crkava ti linearna pumpa,ona u patosu

Link to post
Share on other sites

Jeste 530d je u pitanju zaboravih da napisem znaci mislite da nije taj senzor malo sam cackao po internetu i dosta ljudi se zali na njega i kazu kad to promijene da auto pali super jer on samo kad ga uhvati to ne paljenje pali odlicno a na dijagnostiku samo tu gresku pokazuje tj taj senzor

Link to post
Share on other sites

jesi probao ono sto sam ti napisao?

43127211971602977280.jpg

raskaci ovaj dzek sto sam zaokruzio i probaj da upalis,tad kada nece

druga stvar,jesi gledao koliko imas goriva,kad crkne ona pumpa u rezervoaru,nece da pali kad ima ispod 20ak litara

Link to post
Share on other sites

imao sam isti, ali bukvalno isti problem na 530d, meni je 4ta dizna mislim prelivala, i bosista sredio. p.s. i proveri kad sredis to akumulator, oce da ga isprazni tolko verglanje.

Link to post
Share on other sites

Ma sve to je pregledano i na 2 razlicite dijagnostike tu gresku ponovo pokazuje tj senzor radilice i kad je hladan pali na po kljuca nista mi ne pada na pamet nego da mi je neko uvalio dio koji ili nije novi ili nesto sa njim nije uredu jer su svi parametri uredu sve samo taj senzor pravi problem probao sam i to sa dzekom od filtera ma sve sto ste rekli pumpa radi sve radi a nece da upali...

Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem da nadjem taj dio nigdje ga u cg nema tj ovaj jedan ga kao imao ali mi poslao izgleda od nekog drugog bmw-a pa vise ne znam sta da radim

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Druze shvati da je senzor jako osetljiv kad je polovan na skidanje.. Otvrdne izolacija i kad pukne ono zadebljanje pri njemu racunajda je i on otisao. Jesi nov stavljao?

Koja izolacija?

Link to post
Share on other sites