Recommended Posts

Zanima me zasto je toliko skupa ova autodijagnostika u Srbiji. I dali vecina servisa ima te aparate i ili samo po neki ko kometa. Gledam na jednom sajtu krece se od 400-150 eura. I to jedan od jeftiniji.

Link to post
Share on other sites

Dijagnostika tako skupa ???

idi sine kod delta BMW auto dole na hipodrumu i sacekaj kosta nesto manje od 2000 dinara u ovlascenom servisu

kod njih sam kupio orginalna creva direktno od bmw za 3500 dinara i to dva od posude za servo a svuda su kostala od 6000 do 7300 ista samo bugarska

mislim da je dobro kad je neko megaloman ubije ostale derace

moju 523i su nakacili proverili dolili ulja u servo podigli pogledali ga dole kompletnog i rekili sta bi trebalo raditi sve to zajebavanje je kostalo 1800 din i to skoro 2,5 sata rada :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
meni nisu hteli da rade kocku....

Ja sam tamo kupila i ugradila diskove i plocice. Uocili su neke nepravilnosti na trapu i dali ponudu za delove i rad. Nece da rade neka "krpljenja", uglavnom rade neki posao popravke ili zamene "od pocetka do kraja"

Link to post
Share on other sites

Veliki servisi tipa Delta,Radulovic i slicno rade sve za pare pa bi radili e21,e30,e36 ali to se ne isplati vlasnicima.Evo primera:Kada na e30 propadne biksna letve ili nosaci spona oni mogu da predloze zamenu letve koja moze da kosta i do 1000eur,ako ode npr mala ili velika kugla menjaju celu viljusku sto je do 10 puta vise nego zamena kugle.Cak se i pregled cesto naplacuje sto je cist bezobrazluk!.Sat rada je papreno skup.Vrlo cesto i u dijagnostici znaju da omanu zato sto eventualni propust placa musterija.Jedan moj poznanik je pre 5 godina kod Radulovica platio za e30 316i m40 zamenu alternatora 400eur a mogao je polovan ili stari da reparira uspesno za 50 eur.Drugom su bile krive felne a Radulovic mu je trazio 1000eur za popravku trapa a trap je bio savrsen.....Odrzavanje u velikim servisima razumem jedino kad su vozila relativno nova pa je odrzavanje kod njih uslov vazenje garancije.Novija vozila npr e46,e90 ne moze da popravlja bilo ko ,sve vise su zavisnija od kompjutera..moraju da se kace na lap-top koji govori tzv "tupoj radnoj snazi" (greska ti je u senzoru ABS,AIRBAGU,isl)....

Link to post
Share on other sites

Ne znam samo kako autodijagnostika moze da bude toliko skupa.Meni je to inache buduca struka i znam da kad ti ubaci auto na komp ne moze cifra da predje preko 40 evra!!

Link to post
Share on other sites

Mi izgleda ne pricamo o istim stvarima,ja kao i mnogi pricaju o ceni dijagnostike kao uredjaja a ne kao usluge da se auto prikaci na dijagnostiku,tako da ne bude zabune

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ima dijagnostika je stigla vec preko 2 meseca ali je bane izlapeo i zaboavio da kaze :blink:

Covek je u novim banovcima i ima alat i dijagnostiku za sve modele. Bas je pre neki dan kacio novu peticu.

0648246318 Zoran

Ako nekom treba nesto neka se javi ja sam blizu njega.

Link to post
Share on other sites

U Podgorici je 50e kod ovlastenog servisera. Sta sve podrazumijeva pod tim, ne znam jer nisam isao ali nikad ne bih dao 400e ili 1000e za to. Ispade skuplje nego kompletan pregled covjeka u privatnoj zdravstvenoj ustanovi.

Link to post
Share on other sites
U Podgorici je 50e kod ovlastenog servisera. Sta sve podrazumijeva pod tim, ne znam jer nisam isao ali nikad ne bih dao 400e ili 1000e za to. Ispade skuplje nego kompletan pregled covjeka u privatnoj zdravstvenoj ustanovi.

Mi pricamo o ceni usluge a ne o ceni opreme za dijagnosticiranje...za moj auto iz 89. ne ocekujem da ce cena biti veca od 2000din za tih nekoliko pokazatelja koji mogu da se dobiju.

Link to post
Share on other sites

E nije problem za kocku nece ti niko za nju uzeti bog zna koliko para..

Ali sto kaze bane pa to je malo glupo.. Imam kocku pa znam. Jos ako nemas ni sondu e tek onda nema sta da vidi. Samo ce izbaciti da ima problem sa sondom i to je to. jedino jos ako imas abs moze to da se iscita.

Pa ako ti to nesto znaci zovi coveka za 10dana

Link to post
Share on other sites