Trepere pozicije na E46


Recommended Posts

nisam siguran dali ovo treba da se desava ili ne ali :

- posto mi je auto diesel kad dam kontakt on upali grejace i cujem neko zujanje ispod haube (predpostavljam da je to automat za grejace) vidim na zidu ispred auta kako trepere pozicije (znate kao blickaju i to u veoma brzim i pravilnim intervalima :preved: , cim zaverglam on upali i one prestanu da trepere. ovo sam i do sada primetio ali nisam obracao paznju posto su bile obicne pozicije pa se to jedva i primecivalo ali sada kad sam stavio Angel Eyes to se vidi mnogo jace. u principu mi ne smeta ali mozda je to simptom neceg ozbiljnijeg a predpostavljam da i nazad isto treperi osvetljenje tablice i zadnje pozicije u stop svetlima ???????

nastavak problema :

- znaci radi auto u mestu , prekidac za svetla je okrenut skroz levo, znaci svo osvetljenje je pogaseno i kad stanem ispred auta na ~15 sec trepne jednom pozicija u farovima i tako u pravilnim intervalima.

mogu da snimim klip jednog i drugog problema da bi bilo jasnije, samo recite ako treba......

Link to post
Share on other sites

sto ne probas zamenom pozicija da resis problem? mozda su one pri kraju

mozda nisam dovoljno jasan znaci prekidac je sve vreme ugasen koji pali pozicije a potom i farove, znaci onaj obican prekidac koji ima svaki E46, evo snimio sam klip cisto da se vidi sta se desava i napominjem da je pozicija sve vreme ugasena:

https://www.youtube.com/watch?v=cJAL4EDmmvo&feature=youtu.be

sve sam poceo da se nosim mislju da je ovo u stvari neko uprogramirao u racunar automobila jer ako pogledate klip do kraja videcete da kad dam kontakt pozicije trepere u pravilnim razmacima i nakon startovanja motora na po tacno 30sec (48-1:18-1:48 sekundi klipa). po jednom trepnu pozicije i to se stalno desava sve dok ne upalim poziciju ili farove....

Link to post
Share on other sites

Problem je provera da li radi sijalica, ta struja je mala, ali dovoljna da pobudi ccfl koje ima napajanje sa direktnog plusa. Znaci jednostavno je kineska elektronika preosetljiva i stvara se pobuda. Moje misljenje

Link to post
Share on other sites

Problem je provera da li radi sijalica, ta struja je mala, ali dovoljna da pobudi ccfl koje ima napajanje sa direktnog plusa. Znaci jednostavno je kineska elektronika preosetljiva i stvara se pobuda. Moje misljenje

znaci ja sad da prevedem na jezik koji razumem:

auto proverava dali radi sijalica ali je to malo struje dovoljno da pokrene CCFL i zbog toga treperi.

ja onda nemam nikakav problem sto se tice ispravnosti i bezbednosti a to sto trepka meni nista ne smeta cak izgleda kao fazon......

Link to post
Share on other sites

A da ti mozda light modul nije pobrljavio???

a kao to da proverim posto zadnji put kad sam bio na dijagnostici pre jedno 2 meseca nije prijavljivao nikakvu gresku po tom pitanju ????

Link to post
Share on other sites

Problem je provera da li radi sijalica, ta struja je mala, ali dovoljna da pobudi ccfl koje ima napajanje sa direktnog plusa. Znaci jednostavno je kineska elektronika preosetljiva i stvara se pobuda. Moje misljenje

+1

Link to post
Share on other sites

a kao to da proverim posto zadnji put kad sam bio na dijagnostici pre jedno 2 meseca nije prijavljivao nikakvu gresku po tom pitanju ????

Probaj drugi modul,on ti je u sklopu prekidaca,ako imas od nekoga da pozajmis samo na probu pa da vidis da li se isto desava.

Link to post
Share on other sites

ma isto ce biti,meni je tako i na e46 i na e38...prvo sam pomislio da je neko ugradio strobove :lol: al sam skontao da je provera sijalice u pitanju...

teraj i ne zabrinjavaj se.. ;)

hvala momci sad cu samo da teram ...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Imam problem sa stopovima na e46 stari tip. Desne sijalice sisaju punom snagom, a na levom stopu kao da jedva sijaju, problem nije resen zamenom sijalica. Od cega da krenem, da je negde masa slaba ili da probam drugim stopom tj onim delom gde se sijalice stavljaju?

Link to post
Share on other sites

Sve sijalice slabije svetle? Da li ima razlike kad radi recimo pozicija i upalis žmigavac? Da li izbaci gresku?

Probaj parcetom žice dovesti masu na stopaljku.

Link to post
Share on other sites

Vezi redno na svaki vod od CCFL 56 oma 5 W

2200 mikrofarada 16V. Resices 100% prpblem.

Link to post
Share on other sites

Evo sad sam detaljno proverio, dakle samo pozicije slabo svetle a stop rikvrrc i migavac normalno. Na drugom stopu sve sija kako treba, i tu vidim neku zicu direktno zalemljenu za onaj metalni deo, pretpostavljam da je neko nesto petljao..

Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo kad bi mogao instrumentom izmeriti napon koji dolazi na sijalicu.

Imao muku, merio i izracunao. Ovo sto sam napisao je produkt toga.

Link to post
Share on other sites