Recommended Posts

Kupio sam Bmw ulje Long life 98 5w-40, platio sam ga 1000din po litru... Interesuje me iskustvo sa ovim uljem, nisam siguran da li je original ili su mi uvalili neki falsh... Kada sam otvori poklopac na grlu flase nije bilo zastitne folije a u cepu nema plute ili nekog drugog materijala, samo je plastika.... Zbog takvog pakovanje javlja mi se sumlja u kvalitet ulja... Bmw je 318d e46 2002 godiste... Molio bih bilo koga da mi odgovori jer se plasim da mi lose ulje ne upropasti motor... :(

Link to post
Share on other sites

Kupio sam ga u jednoj prodavnici auto delova u Nis-u, peodavac mi je reko da ga nema u prodavnici jer prodaje ulja i delove za drugu marku vozila pa ce da mi nabavi od drugara koji drzi Bmw delove... Reko mi je da je to original ulje iz Nemacke, posle sam uzimao Lemforder stabilizatore kod njega i Ok su se pokazali... Meni je cudno da za hiljadu dinara moze da se kupi Bmw ulje a da on i taj njegov drug imaju zaradu i sigurno postoji jos neko u tom lancu...

Link to post
Share on other sites

ja sam nacuo da je u bmwlinu oko 700-800 dinara :D kako sad 1000 jeftino ili me taj koji mi je rekao slagao :D

u zrenjaninu u jednoj radnji kosta oko 900 dinara litar. Sad ne znam koji viskozitet, viskoznost, kako se vec pravilno kaze :)

Link to post
Share on other sites

Ja sam dosao do saznanja da je uvozna cena sa dazbinama oko 5,5€, sad kod nas je takva situacija da se valja sve i svasta... Kad mogu ljudi da naprave falsh Iphone pa da ne naprave ulje, nikakva matematika... Meni u servisu gde vozim Peugeot-a sipaju Esso ulje iz bureta al on benzinac i nema nikakvih anomalija posle menjanja pa me ne uzbidjuje... Al Bmw-e je doso sa Nemackim uljem i zamenjeno mu je to ulje posle 3000 km u Srbiji i sad je problem sto kad se upali lampica za lanac zasvetli na 5 sek pa me buni da nije od ulja to... XD

Link to post
Share on other sites

predji lepo na MOTUL ili, ako imas nekoga da ti donese pravo ulje i Nemacke..Kod nas vise ne znas sta je sve dupljak, a i ako nije da li kvalitet trecerazredni za istocnu evropu i Malu Aziju..

Link to post
Share on other sites

ja sam nacuo da je u bmwlinu oko 700-800 dinara :D kako sad 1000 jeftino ili me taj koji mi je rekao slagao :D

u zrenjaninu u jednoj radnji kosta oko 900 dinara litar. Sad ne znam koji viskozitet, viskoznost, kako se vec pravilno kaze :)

Uzeo ulje BMW 10W40 u BMW Line-u 9og jula, 694 dinara je litar bez popusta.

Link to post
Share on other sites

Pa ne znam i za taj motul sta da radim, posle ovog iskustva sam sumnjicav za sve... Imam srecu da imam babu i dedu u Francuskoj pa cu njih zaduziti za kupovinu ulja, dolaze za petnaestak dana pa ce dobro da se uklopi sve... Imam informaciju da original ulje iz Nemacke bi izaslo oko 1.800 din po litru... A Ln 98 ulje je prestalo da se proizvodi 2013 godine, sad kazu da se rasprodaju zalihe...?

Link to post
Share on other sites

Izabrati najbolje od najgoreg to je vecita borba dobra i zla... Kod nas je ceo sistem los i mi krajnji potrosaci bivamo osteceni jer je broj mesetara u svakoj oblasti veliki... Mi smo takav narod da nam je sve malo, pa kako ces da se obogatis ako ne zavrnes nekog... Ja iskreno nemam poverenja u nijednog uvoznika jer se desila situacija pre mnogo godina da je u bivsim C marketima prodavana falsh firmirana kozmetika kada je C market bio na svom vrhuncu... Pa tako i za ulja, znam da se raznorazna ulja pakuju po garazama i podrumima pa je bitno za potrosaca da kupi manje zlo...

Link to post
Share on other sites

Pokusavam to da objasnim ljudima. Inace Milan i Isak iz Motula su mi prijatelji, i u sve svoje automobile (vrhunske aute, tipa x5, rs4, 135i i sl) sipaju MOTUL, koji ugradjuje svoju plocicu u nove BRABUSE, meni je to dovoljno.. Da li mi treba bolje ulje za 525 dizela koji nema ni 200ks? Stvarno mi ne treba bolje. Jos jedna stvar, nemam razloga ni da reklamiram nekoga, niti imam procenat. Moj drugarski savet..

Motul je odlično ulje, ja ga koristim dui niz godina i koliko znam nije mnogo falsifikovano. Mass company je uvoznik jedini za Srbiju.

Link to post
Share on other sites

Pa jest hologram bitan al sta je problem falsifikatoru da napravi i hologram ako je mogo da napravi i ulje... Najverovatnije da cu naruciti Motul iz Mass-a ako mi ne donesu rodjaci iz Fr Liki Moli... ...bemga napravismo filozofiju od odabira ulja...? Kad sve postenjacina do postenjacine kao u seriji Only for fools and horses?

Link to post
Share on other sites