kosultacije oko slupane e46ice


Recommended Posts

Pozdrav svima, zelim da se posavetujem sa vama kolegama u BMW svetu oko mog trenutno

unistenog BMWa posto nisam siguran sta mi je ciniti, prodavati za delove ili opravljati kako vec...

Slika ce reci vise nego ja...

DSC_4281.jpg

Link to post
Share on other sites

Svakako me vise interesuje taj problem secenja/peglanja a i b stuba suvozaceve strane i krova, te farbanje

celog auta. Na sta ce to posle liciti, kako ce lezati na putu itd, a donja strana manjka intrekuler, hladnjak i kuciste, jedan nosac ruke tocka

itd.

Udarac je bio pri manje od 40 kmh, ali na jakoj nizbrdici, jako klizavom putu u zidic visok za tacno ispod branika, pa me je i okrenuo. Tuzno bas...

DSC_4280.jpg

DSC02425.jpg

DSC02438.jpg

Link to post
Share on other sites

Za sada je svakako to plan, nego sto se kaze, uniram informacije.

Motor je u super stanju, a ni unutrasnjost nije losa, tako da bih mozda i mogao da dobijem za

nega nki cvonjak...

DSC01359.jpg

Link to post
Share on other sites

Koliko se razumem nije neki problem da se odradi, ostecenja nisu prevelika, ali ih ima na sve strane :(

Hvala bogu te su nam BMWovi nemacki kvalitetni=skupi za ovakve opravke, a meni se nakako cini da je moj slucaj ni tamo ni vamo.

Naravno ne ocekujem da nakon opravke ne zaskripe kederi/zabice/gume/plastike u jakoj krivini no sta je tu je.

Komplikacija je naravno kao i uvek sentimentalne prirode i vezanosti za auto, to ovde ne moramo da objasnjavamo :(

Sto kaze prijatelj, "kvake preko kojih se auto prerola na krov, pa se kasnije opet vrati preko istih i one nakon toga uredno rade jednostavno

moraju da kostaju..."

Ako nista drugo, slep sa Lefkade me je kao super clana AMSSa izasao dzabe, umesto oko 160k rsd...

Link to post
Share on other sites

Ma ovo bre nije strasno....veci lomovi su se prodavali kao salonski!! Sta ces da uradis sa 1500evrica nista,bolje ulozi 1000 i vozi se kao covek!!

tesko ces naci dobru E46 ispod 4000.

Link to post
Share on other sites

Zato sam idosao na forum da se raspitam sta vi milsite, jer vidite i sami opremu auta, a stanje motora i ostatka su bili perfektni.

Auto sam prosle godine kupio od naseg coveka koji ga je uvezao iz Italije, sa nekih 250k km za 5200e.

Zamenio sam plocice, zadnje diskove, gumene absorbere balans sangle, ni jedan kompjuter nije prijavljivao nikakve greske.

Nigde farban, nigde udaran (potvrdili mi ozbiljni limari), fabricko ubrzanje, top brzine i potrosnja. Ugradjen dosta dobar

Parrot bluetooth, zeder, sve za tu cenu.

Ja i dalje mislim da mi se posrecilo...

DSC01357.jpg

DSC01349.jpg

Pre desetak dana sam stavio 60% na stakla, dva meseca pre toga 4 nova pilot sporta, ali kad hoce djavo...

Link to post
Share on other sites

U tom momentu sve sto se nudilo je zahtevalo manje vise poprilicnog ulaganja, pa bih dosao na isto.

Ovaj mi je bio savrseno po mojim zeljama, jos da ima siber bio bi idealan. Zamalo da ga sada napravim asfaltom i klizanjem :D

A kada ti je nesto bas po tvojim zeljama iz prve, mora nekako i da te kosta!

Link to post
Share on other sites

Nisam nista resio, to se desilo pre 5 dana tako da sam tek seo da vidim sta cu.

Vidim koliko mogu da uzmem za njega u odnosu na to za koliko para mogu da ga sredim pa

cu vec smisliti. Za sada se konsultujem sa iskusnijima...

Ako je iko radio do sada nesto slicno, bio bih mu zahvalan da podeli svoja iskustva.

Link to post
Share on other sites

I ja mislim to sto kaze djape,opet, nikad nece biti to TO!

Prodaj to,pritegni malo-skupi lovu i trazi drugi(mada ko ce znati da i taj nije kroviran)...i ubuduce vise paznje...

Jebes auto,reci ti nama kako si ti prosao?

Link to post
Share on other sites

Tuga brale, lep auto bio.

Ja lično ne volim lupano pa popravljano. Nikad to više nije to. Ako ne odmah, onda će za neko vreme početi da se pojavljuju neki gremlini.

Tako da, ja bih to prodao. Naravno uzeo iz njega sve što valja a ostalo pošta ode ode.

Link to post
Share on other sites

Daj sta ga lozite ljudi,pa 90 posto vas vozi lupana kola!! Na forumu ima nekolicina koja imaju TOP kola(salonske modele)...nije ti auto ukrivljen,malo krov ali to se sve sredi! Pa ko je pratio Dalibora video je od kakvih LOMOVA on napravi automobile!! NA pogresno mesto si se ti javio,odmah da ti kazem,vec neki ti merkaju koliko bi mogli da ti daju za auto a nekolicina hoce da ti kaze i pomogne!! Teraj to prvo kod nekog dobrog limara da ti pogleda i sredi i ostalo otkacinji polako!

Link to post
Share on other sites

Devojka i ja smo super prosli, apsolutno niti jedna jedina ogrebotina. U stvari, devojka

je izgrebala kozu palca posto je stegla mobilni u ruci i slomila ekran :)

Vezani, pri manje od 40 na sat, nema sta mnogo da se desi.

Jaaaaako klizav primorski put, velika nizbrdica, izlazak iz krivine, malo vise gasa, jedno zanosenje, izbegavanje

sljunka pa provalije, kontra, drugo zanosenje, niski zidic desnim tockom i ostalo je manje vise jasno..,

Nista onda, videcu sta kazu kontakti koliko novca moze da se usme za njega. Trenutno nemamo za drugi

pa ce biti neka alternativa.

Link to post
Share on other sites

Osim ako ne uspem uskoro da skupim neke genge da ga sredim "pristojno".

Znam i ne ocekujem idealan auto, fabricki utegnut bla, bla i ostalo, ali pristojno sredjen ce sigurno raditi dobro

jos par godina, posle toga cu imati sa njim mnogo vece probleme od krova i nadam se odavno ga vec zameniti.

Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem sa tobom. Ali pogledaj malo cenovnike koje Dalibor izbacuje, bez ruku samo za delove, i odmah ces da "promrznes" od strave..

Daj sta ga lozite ljudi,pa 90 posto vas vozi lupana kola!! Na forumu ima nekolicina koja imaju TOP kola(salonske modele)...nije ti auto ukrivljen,malo krov ali to se sve sredi! Pa ko je pratio Dalibora video je od kakvih LOMOVA on napravi automobile!! NA pogresno mesto si se ti javio,odmah da ti kazem,vec neki ti merkaju koliko bi mogli da ti daju za auto a nekolicina hoce da ti kaze i pomogne!! Teraj to prvo kod nekog dobrog limara da ti pogleda i sredi i ostalo otkacinji polako!

Link to post
Share on other sites

Bas to i hocu, da vidim kakve su cene i koliko para zahteva ta opravka pa da se smislim.

Ipak mi je to prvi BMW pa zelim da se jos malo potrudim oko njega!

Hvala svakako svima na savetima i paznji, znaci trenutno dosta!

Link to post
Share on other sites

Bas to i hocu, da vidim kakve su cene i koliko para zahteva ta opravka pa da se smislim.

Ipak mi je to prvi BMW pa zelim da se jos malo potrudim oko njega!

Hvala svakako svima na savetima i paznji, znaci trenutno dosta!

Ako resis da ga prodajes, javi mi se na 0692810355.

Link to post
Share on other sites