e46 320d M47N


Recommended Posts

Odkad sam uzeo auto sipam Castrol Edge 5W 40 prvi put ga mjenjao na 10000km nisam dosipao,drugi put isto potrosnja nista treci put na 12000km potrosio 600ml i sad sam na 14000km dosuo litar.Znaci ne dospima nista do 10000km i ulje je na normalnom al posle 10000km jednostavno nestaje... Jel moguce da ga posle 10000km toliko popije i da je castrol toliko smece da posle 10000km postaje voda koja isparava?Svjestan sam da ga kopiraju i da se svasta potpisuje sa castrol al u radnji dje sam ga uzimao mi je decko pokazivao sertifikat i odakle ga uvoze i da se kune da je original ulje konkretno Delmax radnje su u pitanju. Definitivno se nosim mislju da promjenim Marku ulja za sledeci servis i to sa http://www.liquimoly.co.rs/proizvod/176/3701-TOP-TEC-4100-5W40-5L/ sa dodatkom ovog aditiva http://www.liquimoly.co.rs/proizvod/431/1800-OIL-ADDITIV-125ml/

Zanima me vase misljenje iskustvo konkretno o uljima za ovaj motor kao i za Castol i Liquimoly.

Link to post
Share on other sites

Smece od ulja. Ja imam isti problem. 10 40 sipam, do 5 hiljada ne trosi, a do 7 mi litru pojede. Razbije se ulje. Kupimo mi svi original, ali to je original za istocno evropsko trziste.

Link to post
Share on other sites

zasto na 8000km burazer mi u njemackoj gazi sa "istim"(na papiru) uljem 25000km i to vecina gradska voznja pa kontam da i sa ovim nasim losim gorivom i ovim "originalnim" uljem bi trebalo kod nas preci 13000 do 15000km?E sad pitanje je sta stvarno sipamo u auta...

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par meseci uzeo Liqui Moly, i za sada sam zadovoljan, al ti ne mogu reci nista puno o potrosnji, posto sam presao do sada oko 5000km, nije ga trosio do sada. A pre toga sam imao original Bmw ulje, i isto ga nije trosio do 10000, pa je onda poceo. Sto ti kazes, verovatno se do tad razbije i pocinje da gubi svojstvo.

Uzeo sam Liqui samo zbog toga sto njega jos ne kopiraju, relativno je novo na nasem trzistu, pa ga jos niko ne kopira...a mislim da je Castrol najNEzahvalnije uzimati kod nas, jer ima brdo kopija.

Aditiv sam uzeo tati za kombi T4, posto je star, a i napravljen da trosi ulje...i smanjio je potrosnju, i ako je sipao sa nekim drugim uljem(vec kupili ulje, a nismo znali za Liqui tad)

Mislim da neces pogresiti ako uzmes Liqui, ipak su oni sponzor Bmw-u.

P.S. Ako vec imas burazera u Nemackoj, nek ti on kupi tamo ulje, 100% original, pa uporedi...

Link to post
Share on other sites

pa dje sam god potrazio svi hvale Liqui Moly sto se tice potrosnje da se ne topi kao Castrol itd... A ovaj aditiv nije namjenjen smanjenju potrosnje ulja vec da citaj text:

OIL ADITIV je aditiv koji sadrži MOS2 (Molibden Disulfid), zahvaljujući kojem se smanjuje trenje stvarajući čvrsti uljni film na kliznim i tarnim površinama i na taj način olakšava rad motora. Rezultat je i značajna ušteda goriva dokazano smanjenje istrošenosti delova za više od 50%. Meša se sa svim mineralnim i sintetičkim uljima koja se mogu naći na tržištu. Otporan je na visoka termička i dinamička opterećenja. Sprečava stvaranje taloga, povećava ekonomičnost i pouzdanost motora i smanjuje bučnost. Odgovara svim uljima, kako za dizel tako i za benzinske motore. Pomešati sadržaj konzerve sa uljem prilikom svake zamene ulja. OIL ADITIV se stavlja isključivo u novo ulje.

Sa Liqui Moly nisam imao iskustvo sto se tice ulja ali sam sipao njihov Aditiv Super Disel Aditiv za Common rail sisteme i mogu vam reci da auto dosta ljepse radi i da je potrosnja manja a vidim da ga svabe bas hvale na forumu motortalk...

Definitivno cu da sipam ovaj Liqui Moly u kombinaciji sa ovim aditivom koji ne moze da skodi samo mu moze prijati koliko sam procitao...

Link to post
Share on other sites

Buraz sipa Mobil1 5w40 i evo vec na 14000 nije poceo trositi, mijenja inace na 10-14000 jer nema potrebe prije ako ga ne trosi, Castrol sam otpisao razocaran sam u njihov kvalitet, evo primjer naspemo zet i ja u seata ibizu po katalogu castrol 10w40 i poceli se cuti hidropodizaci, izvadimo castrol naspemo Titan i sve normalno :blink:

Link to post
Share on other sites

zasto na 8000km burazer mi u njemackoj gazi sa "istim"(na papiru) uljem 25000km i to vecina gradska voznja pa kontam da i sa ovim nasim losim gorivom i ovim "originalnim" uljem bi trebalo kod nas preci 13000 do 15000km?E sad pitanje je sta stvarno sipamo u auta...

Vidi da li je logicno da platis 6l ulja 50e i vozis 25000km?

U Nemackoj je 5l Castrola 95e,znaci sve je jasno.

Link to post
Share on other sites

to si u pravu i definitivno ne ide jedno sa drugim... Ali sta sipati sto se prodaje kod nas a da kazemo to je original ne kopira se itd...?

Niko nezna,ako pise interval zamene na 10000 menjaj na 7000.Ja sam polusintetiku bacao na 5-6000 a kazu teraj do 10000km.Kojih crnih 10 ona je na 5000 kao voda.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

danas nasut Liquimoly TOPTEC 4100 5W 40 sa dodatkom ovog aditiva http://www.liquimoly.co.rs/proizvod/431/1800-OIL-ADDITIV-125ml/ ponisten servis i postavljen na 12000km sledeci pa cemo vidjeti kako se ponasa ovo ulje... Pisem utiske nakon 12000km :)

Kako si postavio na 12000? Meni uvek odbrojava od 22000.

Link to post
Share on other sites