Šta mislite?


Recommended Posts

Pa zavisi sta hoces od njega... Al recimo pod haubom bi valjalo da ubacis ove plastike sto fale, zbog hladjenja i zbog ovih kablova... Ne razumem se u plin al vidim da njemu mesa pre protokomera, nznm kolko to valja... I ako planiras da ga sredjujes, fale ti branici i pitanje je kakav je ispod ove plastike sa strane (mozda je farban sa njom). Ja sam zadovoljan sa mojim motorom a i ovaj ima lepa sedista i tapacire. Sve ostalo zavisi kako je odrzavan

Link to post
Share on other sites

Hoću da napakujem sebi lep autić koji ću da mazim i pazim i da me posluži.

Sredio bih sve. Deo po deo. Samo mi je bitno da nađem zdravu osnovu.

E da... Morao bi da bude sa šestakom. Ali i to se da srediti, zar ne.

Plan mi je da nađem zdravu osnovu, pa da krenem da skuplam delove, pa limarija, farbanje, mehanika...

Pa kad ga završim, blago meni!

Link to post
Share on other sites

Jasno! Ovo sam naveo kao primer. Da je rupa bez dna, toga sam svestan. Ne radim ovo da bih zaradio ili da bi ga kasnije prodao. Sebi za dušu sam naumio sve ovo i svestan sam posledica. Trenutno u oglasima vidim jedan, dva da su baš dobri. Ali su i skupi. Kod hrvata sam naleteo na par automobila, ali su kod njih još jače cifre. A još i carina me čeka. Tako da mi ništa ne preostaje, osim da strpljivo čekam... Naleteće jedan.

Ja bih voleo jedan 325i. E sad je pitanje da li gađati takav ili nešto tipa 316 najslabiji. Kapiram da slabiji nije toliko izakan. Pa staviti mu generalno sređenog i osveženog šestaka. Ali u startu ima klot opremu.

A ja bih voleo da ima sve što je išlo uz taj auto. Šta je pametije? Jak, izakan i opremljen ili ppšteđen i klot?

Link to post
Share on other sites

Taj jeftiniji sada u oglasima ce te kostati mnogo mnogo vise dok ga sredis (a krs nikada ne mozes da sredis koliko god para bacio u njega) nego da u startu kupis skuplji, bolji i pristojniji auto...

i ko kaze da 325 mora biti "ïzakan"? Pa vidis da je ovaj 318 pa je unisten.... Ovo ti sve pise iz krajnje dobre namere... pozzz...

Link to post
Share on other sites

Gore navedeni i pomenuti je samo primer. Ništa konkretno. Zanimaju me samo mišljenja iskusnijih. Suština je bila da li gađati nešto jeftinije, pa da ostane para da ga sredim detaljno ili opet nešto očuvanije i skuplje. Skapirali smo da je primerak ubijen i da je isplatljivije rešenje kupiti zdraviji (čitaj skuplji) auto i krenuti lagano deo po deo. Podvukao bih reč zdaviji, pre nego skuplji!

Mišljenja ste da u startu jurim 325i?

Link to post
Share on other sites