e39 523i aka sivko


Recommended Posts

Evo, da ukratko predstavim svog drugog ljubimca... dakle, e39 523i '99

Modellbezeichnung523I

AusführungEuropa

TypschlüsselDM31

E-CodeE39

KarosserieLimousine

Lenkunglinks

Türen4

MotorM52/TU - 2,50l (125kW)

AntriebHeckantrieb

Getriebemanuell

Außenfarbe Titansilber Metallic (354)

InnenraumStoff Rips Diagonal/anthrazit (F4AT)

Produktionsdatum 17.09.1999

CodeSonderausstattung Optional Equipment

S249A Multifunktion für Lenkrad

S261A Seitenairbag für Fondpassagiere

S266A BMW LM Rad Radialspeiche 48

S320A Entfall Modellschriftzug

S358A Klimakomfort-Frontscheibe

S415A Sonnenschutzrollo hinten

S423A Fussmatten Velours

S428A Warndreieck und Verbandstasche

S430A Innen-/Aussensp. mit Abblendautomatik

S438A Edelholzausführung

S441A Raucherpaket

S464A Skisack

S481A Sportsitz

S500A Scheinw.Rein.Anl./Intensivreinig.

S521A Regensensor

S522A Xenon-Licht

S534A Klimaautomatik

S666A Radio BMW Business CD RDS

S705A M Sportfahrwerk II

S710A M Lederlenkrad

L801A LänderausführungDeutschland

S879A Bordliteratur deutsch

KM-Stand: 149.708 (b.K ) - 24.5.14

KM-Stand: 159462 ( Aktuell ) - 22.1.15

Zweite Besitzer, Original-Servicebuch...

komentari pozeljni ;)

IMG_20140605_104344.jpg

IMG_20140605_104532.jpg

IMG_20140611_154405.jpg

IMG_20140622_083201.jpg

IMG_20140623_172813.jpg

IMG_20140817_164940.jpg

IMG_20140817_191627.jpg

Link to post
Share on other sites

Ocuvan. Ja bih mu stavio belu optiku sa restajlinga i eventualno branik prednji od ///M ili Alpine spojler.

Link to post
Share on other sites

Odličan auto! Deluje dosta očuvano. Jedino mi ove felne ne idu uz njega nikako, po meni lepše bi mu stajale bmw-ove style 48 ili 66, ali, to je već stvar ukusa, o tome ne treba raspravljati. :)

Link to post
Share on other sites

felge su već prodane i samim time su stvar prošlosti :) trenutno je gore zimski set sa original čeličnim felgama i original ratkapama od e39... prag u sivo je svakako plan broj 1 i to čim se proljepša vrijeme :)

u dilemi sam oko FL farova jer iako znam da bi bolje izgledalo, nekako sam u dilemi dali da auto ostavim u serijskom izdanju... hvala na komentarima, nove slike ( sa zimskog izdanja ) - uskoro :)

Link to post
Share on other sites

pa od M-a ima volan, mjenjač, podvozje... - to je ono što je prvi vlasnik naručio za njega... a neki pravi M i dalje ostaje nedostižan ( barem za sada )... ali, ja na ovoga ne planiram dodavati nikakve "M" stvari jer opet nebi bio pravi M a vizualno mi ništa ne znači da tako izgleda ;)

Link to post
Share on other sites

Felan pola autaaa...mnogo je bio lepsi i sa tim starim nego sa ovim zimskim mi nekako smor :unsure: Puno predjenih kilometara :D :D Imas dobra sedista samo teraj to na dubinsko ili sam operi kad malo otopli :D

Link to post
Share on other sites

hvala :)

nadam se da cu do proljeca nabavit neke uredne original felge pa da kompletiram tu pricu jer i meni je ovako dosta monoton ali nisam imao bolji izbor posto su ovo njegove celicne pa sam gore nabacio samo zimske gume... sjedista sam malo uprljao kad sam isao na godisnji i od tada nikako da stignem to dovesti u red tako da cu sacekat jos neko vrijeme, barem dok ne prestane bit minus biggrin.gif

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...

da ne otvaram novu temu.... stigla prinova u vidu compacta....

inace, vrlo solidan bimmer za svaki dan, iako nisam imao prevelika ocekivanja. Razlog kupovine je prvenstveno bio taj sto mi se ni u snu ne kupuje nekakva druga marka auta osim BMW-a ( iako sam pogledao mnoge usput ), a isto tako se trazio "radni auto"... kada je to u pitanju, ja nisam od onih koji istresaju bogatstva za takve namjene ( ali ni ovaj nije bio jeftin :rtfm: ) pa je logican izbor bio ili e36/46 compact ili serija 1 ( sa pocetka proizvodnje ). Na kraju, s obzirom da mi e e36ce vec dosta, sve meni zanimljive 1ce su bile preskupe ( za predvidjeni budzet ) pa je ostalo potraziti e46 compacta.
Pregledao sam 15ak komada i odluka je pala na ovaj. Mnogima ce ovo zvucati kao glupost ali ovoga puta sam trazio BMW koji je opet mehanicki u odlicnom stanju ali da nema neke extra siceve, sve neki sport i bla bla jer je meni ovo striktno radni auto za svaki dan ( karavane ne volim, bijeli iza je jedan od BMW-a mog oca ) i tzv., gutac kilometara. A zao bi mi bilo "drljati" neki BMW sa kozom ili vaderima i slicnim stvarcicama.
Oprema je solidna a i nisam trazio previse za ovaj auto ali ono meni bitno, auto ima urednu povijest, servisnu knjigu i sve je vrlo utegnuto i automatic je ( bilo je uvjet ). Nema cvrcaka, lupkanja, uginulih piksela i ostalog... :rofl:
Znaci, auto je vec dobio preventivni servis i dobit ce sve potrebno ali estetskih ulaganja nema u planu...
Osim toga, auto je vec odradio jedan pravi test ( put u RH i natrag ) i opet ponavljam, nije los auto iako izgled odbija mnoge...
WP_20150619_20_38_25_Pro.jpg
dio familije na okupu....
WP_20150619_20_38_07_Pro.jpg
jedna "testna"
WP_20150621_14_29_34_Pro.jpg
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

evo me dragi kolege... dugo me nije bilo radi privatnih problema...

 

- update na temu... sivko je prodan, compact isto i stigao je e60 525i lci....

Link to post
Share on other sites