Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Druze, auto ti je super,bez obzira da li je obican 2,5 ili sa nekom manjom ili vecom doradom!! Ti najbolje znas kako ide tvoj auto,tako da nemoj da se obazires na neke price sa nekim vectrama i drugim glupostima.....

Link to post
Share on other sites

Auuu... Znalci :D Cela serija je uradjena u istoj boji sa M-technic 2 kitom i Azev A felnama. Kod nas postoji josh jedan,bio je na VA table dok se prodavao ovde u Bg-u.. da se ne ponavljam.. Sad ne mogu da prezalim shto ga nisam slikao.. Chekaj,jel vam krivo shto je auto to shto jeste??? Shta to fali autu da bi bio origial??? Autu fali neshto samo ako je skinuto a ovo shto sevidi na slikama je deo Hardgeove dorade. Jel se vozio neko u takvom autu? Ja jesem i mogu da kazem da auto stvarno trecom ide brze nego nechiji petom u super stanju i to.. Ima ih josh po netu,mrzi me da trazim ali bre.. http://www.designercars.net/membercars/2171

Link to post
Share on other sites

na ovom linku jasno pise, e30 325i opis auta, a na delu engine pise HARTGE h26. Dakle to je naknadno ubacivano.

Ja odgovorno tvrdim, da hartge nikad nije koristio m tehnik 2 za svoja kola. a to sto se po srbiji vidja... nije merilo nicega. H. Hartge je na e30 modelima nosio Hella nastavke branika-spojlere, karakteristicne felne, drugaciji enterijer pocev od instrument table, volan, rucica menjaca, sedista, pedale.

Ne zelim samo da neko pomisli da se sve ovo pise iz neke lose namere, iskreno, po meni, je e30 kupe m tehnik 2, mnogo lepsi vizuelno od pravog hartge-a. Motor ko motor.. Spakuje se eta(325i/325e) poklopi tom deklom, nabiju mu se pletenice i eto hartge-a.

Inache, ovako izgleda pravi e30 Hartge

a748uz6.jpg

w790.png

Link to post
Share on other sites

Ovaj Hartge se prodavao pre dve i nesto godine u BG-u, stajao je u jednoj ulici iznad Obilicevog stadiona. Bio je tezak les. Vozio ga je neki ljaxe sa grivom umesto kose, terao ga je pun gas, a auto se drao kao pojachan kec. Samo Bog zna sta mu je sve falilo. Cena mu je bila ispod 3000 eura.

Link to post
Share on other sites

Znam ovaj auto kad je uvezen.

Poznam coveka koji mu je bio prvi vlasnik kod nas, ali mu je u Somboru bio jos jedan vlasnik posle.

Auto je bio zlo kad je doteran!

Stvarno BMW za respect!

Ako se ne varam ima i klimu, a oni zmigavci sa strane svetle sa pozicijom i to plavo? (bar je tako bilo)

Link to post
Share on other sites
to nije taj auto i nemoj lupati.

auto je iz Sombora taj decko ga uvezao 99 od njega je uze lik iz Leskovca i ja sam treci vlasnik kod nas.

a vi sad mozete lupati sta god hocete.

Taj auto je kupio Misa Dj. iz zemuna od lika iz sombora,bio je tri puta lupan a zadnji put u madjarskoj kad se zakuco u

banderu sa preko 100.Posle kad je prodat u zemun ostao je bez ulja i zaribao koliko mi se cini. 99% sam siguran da je to taj auto.

Link to post
Share on other sites

Evo sta sam jos saznao, od tog hartge-a je samo dekla i auspuh ( sto se motora tce).

Pricao mi je kolega pre neki dan, posto je on fabrao tu ventil deklu u crveno i lakirao je, a original motor u tom bmw-u je crkao!

Mislim da je ubacen redovan 2.5l u njega i to je to.

Momak ciji je to auto tada bio je u to vreme imao jos jednog BMW-a, sa kojeg su ta dekla i auspuh.

Sad, koji je od njih bio pravi hartge, stvarno ne mogu da tvrdim, posto je to dosta davno bilo...

Vrlo lako je moguce da je djoleM3 u pravu za ono sto je rekao

Necu da demoralisem decka, niti da ja sad nesto bezveze pricam, ali eto da resimo dilemu.

U svakom slucaju, nek ti je sa srecom!

Link to post
Share on other sites