Recommended Posts

Pre neki dan pri kocenju osetim kada drugi treci put pritisnem pedalu, pedala je tvrda. Skinem check valve sa serva vidim usisasa,ima vakuma. Ali ima i ulja malo. Ispostavi se da ima ulja i u servu.. Sta je otislo vacum pumpa, check ventil ?

U pitanju je N42 motor. Hvala.

Link to post
Share on other sites

Citao sam po raznim forumima, al nikako da provalim da li je pumpa, ili cak CCV. Posto vidim da pominju i njega. Kazu kada se on zapusi, stvara pritisak koji vraca u motor, i zbog toga odu dihtunzi na pumpi, dekli, filteru ulja. Da li je moguce da zbog CCVa baca ulje u vacum ? Hvala Nino na odgovoru. I da li je servo ok zbog ulja u njemu ?

Link to post
Share on other sites

Smiri zivce pred pocetak posla ako sam radis ili se ne iznenadjuj ako ti majstor naplati vise nego si ocekivao ukoliko placas rad.Skidanje vakum pumpe na N42 motoru je komplikovano.

Link to post
Share on other sites

Skidao je vec pre pola godine da je predihtujem preventivno. Skidanje i ajde, al vracanje :) . Hvala ti na savetima. Verovatno je otisao onaj nepovratni ventil na samoj pumpi. Ali sutra cu znati sve :)

Link to post
Share on other sites

Smiri zivce pred pocetak posla ako sam radis ili se ne iznenadjuj ako ti majstor naplati vise nego si ocekivao ukoliko placas rad.Skidanje vakum pumpe na N42 motoru je komplikovano.

bas me cudi to je vrhunski motor
Link to post
Share on other sites

Off :

Ajde, molim te, odgovori mi kakve veze ima vakum pumpa sa agregatom ?

On :

Pored vakum pumpe glavni vakum uredjaj zna da pravi probleme. Cena polovnih delova je oko 50e a ruke su oko 10-20e, zavisi kod koga ugradjujes. Skidanje nije komplikovano ali ovdasnji majstori vole da posole pricu kako bi za posao od 30-45 minuta uzeli vise para. Zamena glavnog vakum uredjaja traje malo jace od sat vremena.

Link to post
Share on other sites

@Nidza

Vrhunski motor :)

@Zeljkamp

Uglavnom sve sto mogu radim sam na autu, imam alat, to je bitno, volju, internet da vidim sta kako :) . Jel si ti resio kod tebe ? Znam da je i tebe zezalo.

Link to post
Share on other sites

Off :

Ajde, molim te, odgovori mi kakve veze ima vakum pumpa sa agregatom ?

On :

Pored vakum pumpe glavni vakum uredjaj zna da pravi probleme. Cena polovnih delova je oko 50e a ruke su oko 10-20e, zavisi kod koga ugradjujes. Skidanje nije komplikovano ali ovdasnji majstori vole da posole pricu kako bi za posao od 30-45 minuta uzeli vise para. Zamena glavnog vakum uredjaja traje malo jace od sat vremena.

pa vidis da ima,taj agregat sprica ulje u usis posto ga i trosi kao lud.a sad ti meni reci sta ce ulje u usisu?
Link to post
Share on other sites

I ne trosi nesto puno ulja kada je se u redu. Na 10000km meni potrosi 4dcl. Od max dodje do min. Sto je skroz prihvatljivo. Do duse ja sam 80% voznje na otvorenom, i nemam tesku nogu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I ne trosi nesto puno ulja kada je se u redu. Na 10000km meni potrosi 4dcl. Od max dodje do min. Sto je skroz prihvatljivo. Do duse ja sam 80% voznje na otvorenom, i nemam tesku nogu.

Od max do min imas litar

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Da javim. Najzad stigla i stavljena nova Vacum pumpa Pierburg, polovan servo pojacivac jer je stari otisao od ulja, promenjeno kociono ulje, izbacen vazduh i sad pun gas :) Hvala svima.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Pozdrav od tvrde pedale kocnice.

@pimp gde je bio problem burazeru, na vezi sam sa Deltom da vidim servo koliko kosta, cekam mail, ima i polovnih...

Imam neki vakum na crevu, nije preterano jak, ali ga ima, nepovratni ventil na ulazu u servo je postao povratni..

Pozdrav i za  @NINO BMW, videh, servis mu je na izlazu iz Pazara prema CG kod LukOil pumpe, ako nekom zatreba.. 

Link to post
Share on other sites

Sutra uzimam jedno 3 kom iz originala, da imam i da podglavim vrata od podruma da ne škripe☺️

Umeju da iznenade sa cenama.

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Proradilo je sve samo od sebe, 2 dana je ok..mozda je gubio vakum negde..sutra jedino da spustim nešto u šešir serva da vidim ima li ulja u njemu?? Drugi servo je poručen jbg, polovan.

Da li je tralala da mu se spakuju veće kočnice, kad izleti ležeći negde, prelećem ga samo tako, nema sile da uštopuje.. 

Link to post
Share on other sites