Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kao sto je covek rekao ide ne ide pa prokine pa krene pa zastane postoji jos 1 realna stvar sta je kvar a to je najverovatnije

usled sporohodne voznje ( i jako kvalitetnog domaceg goriva) zaprlja se ili postane prljava gometrija turbine i kad dodje do prevelikog prtiska okine vazduh umesto u usis na drugu stranu pa onda ponovo uhvati na neke 2.5-300 bukvalno radi s prekidima

Skidanje turba i provera toga ( ne znaci da je turbo crko ali svejedno mora da se rastavi)

Evo vam ispod primera

turbo-cleaner.jpg

Link to post
Share on other sites

Kao sto je covek rekao ide ne ide pa prokine pa krene pa zastane postoji jos 1 realna stvar sta je kvar a to je najverovatnije

usled sporohodne voznje ( i jako kvalitetnog domaceg goriva) zaprlja se ili postane prljava gometrija turbine i kad dodje do prevelikog prtiska okine vazduh umesto u usis na drugu stranu pa onda ponovo uhvati na neke 2.5-300 bukvalno radi s prekidima

Skidanje turba i provera toga ( ne znaci da je turbo crko ali svejedno mora da se rastavi)

Evo vam ispod primera

turbo-cleaner.jpg

Kakav je lek protiv toga,mora li da se radi turbina ili...?

Link to post
Share on other sites

Kakav je lek protiv toga,mora li da se radi turbina ili...?

Lek je pod br 1 minimum 100e ako ti turbina valja

50 skidanje

50 ciscenje kiselinom

Koliko znam to su minimalne cene rada

A ako ne valja dalje resenje neces naci daljim pitanjima na forumu vec da delas da ga resis.

Forum je tu da ti neko pompgne ako zna i beZ obzira na sve ta kola su stara 15 godina i nista nije iznenadjenje

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

E da se vratim na temu.

Problem i dalje postoji ali manji.

Remontovana bosch pumpa u Novom Milosevu,razilazili su se uglovi u pumpi 3 stepena je bilo razlike.

Stavljen je nov protokomer Bosch-ov.

Posle toga auto je vukao od 2800obrtaja.

Onda sam skidao turbinu i nosio na pregled po drugi put,ustanovljeno da geometrija nije dobra. Ona je zamenjena.

E sad auto vuce od nekih 2000 lepo,ali u drugoj na primer izgubi snagu na 3000,u trecoj jos ranije ako dam pun gas sa 2000 itd. Kao da prepuni,i onda pustim gas skroz i dam opet ,onda krene da vuce pa isto izgubi snagu.

A na malim obrtajima na primer u drugoj na 1200 obrtaja kao mrtav konj dok ne predje nekih 1600 obrtaja.

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

I jesi resio problem???

Meni auto nije hteo da vuce zbog jedne banalnosti, zamenio ja vakum creva, kupio Wirth i ako verujes prvo je puklo povratno za naftu, isteklo ~20l dok sam stigo kuci, ovo sto je lose vuko sam pripisivao turbini i vec sam resavao da promenim auto kad sam primetio da je puklo crevo za vakum turbine, promenio ga i sad ponovo mami osmehe kad mu osinem gas, ostao mi samo problem sa ubrizgavanjem.... :( nesto u vezi EEProma pumpe, trazi neku kalibraciju, trenutno mi na ler ubrizgava na -14°...

Sent from my P6-U06 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Menu se bilo potpuno otkacilo vakum crevo sa turbine, eh da ste mogli da vidite mog ocaja, pa dizel bez turbine je potpuno neupotrebljiv! Srecom odmah sam posumnjao na to I resio skoro instant neprijatnost.

Samo ne verujem da je ovde to slucaj jer su mu toliko puta skidali I turbo I pumpu I svasta nesto da bi valjda videli losa creva. Takodje covek kaze da mu sada puni ali u nedovoljnom rasponu obrtaja-da je vakum crevo ne bi punila nikako na niskim I srednjim obrtajima.

Link to post
Share on other sites

To kolko puni turbina se najbolje vidi na dijagnostici, ja sam bio nemaran pa sam tako vozio duze vremena, nervirao se i sad kad je ktenulo ovo sa paljenjem (ubrizgavanjem) sam slucajno provalio da mi je i crevce puklo...

Sent from my P6-U06 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da napomenem da sam probao i drugi ventil turbine. Nema sta nisam. I creva komplet od vakuma zamenjena.

Pa pazi za regulator turbine i ja sumnjam,mislim da ga je malo vise odvrnuo ovaj sto je menjao geometriju. Ali nesmem sam da pipam kad neznam kako da je nastelujem.

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites