Recommended Posts

Trazio sam malo po forumu, ali nisam uspeo da nadjem odgovor. Dakle visko radi punom parom takoreci od samog startovanja motora, bez obzira da li je auto postigao radnu temperaturu ili ne. I cuje se kao da imam neku turbinu (ne znam kako drugacije da opisem taj zvik), narocito kad se malo brze krene ili kada se malo forsira auto. Inace taj zvuk se cuje tek kada se doda gas, na leru je sve normalno. E sad zanima me da li je to u redu tako, i da li on treba non stop da radi ili da se samo ukljucuje po potrebi? Inace temperaturu postize normalno cak i ovih dana kada su jutra hladnija, i temperatura radna kada se postigne stoji merac na sredini, bez obzira da li je ostrija ili laganija voznja. Nisam do sada imao visko, na predhodnom autu je bio elektro ventilator, pa me zanima da li treba ici kod majstora ili je to normalan rad viska? Hvala unapred!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

zalepio ti je visko i sad nema funkciju,tj kao na nekom drugom autu kad je elektro ventilator upaljen nonstop

kad je auto ugasen i hladan,pokusaj da zavrtis ventilator rukom,treba da ide ne bas lagano,al treba da se okrece(neznam kako da napisem)

ako je zakucao,trebao bi da ga promenis,dzabe ti opterecuje motor,pogotovo sto ide zima i hladno vreme,povecace ti potrosnju i duze mu treba da krene da greje i motor i kabinu,a nije skup,mislim da je 20ak e polovan

Link to post
Share on other sites

zalepio ti je visko i sad nema funkciju,tj kao na nekom drugom autu kad je elektro ventilator upaljen nonstop

kad je auto ugasen i hladan,pokusaj da zavrtis ventilator rukom,treba da ide ne bas lagano,al treba da se okrece(neznam kako da napisem)

ako je zakucao,trebao bi da ga promenis,dzabe ti opterecuje motor,pogotovo sto ide zima i hladno vreme,povecace ti potrosnju i duze mu treba da krene da greje i motor i kabinu,a nije skup,mislim da je 20ak e polovan

Dobro si napisao :)

Upravo sve tako

Link to post
Share on other sites

Dokle god postize temperaturu normalno i kazaljka ne prelazi vrednost radne temperature, ne treba nista cackati. Ako je "zalepio" ne postize radnu temperaturu a ako je "odlepio" onda se pregreva u leru. I nikako ne pokusavati zaustaviti visko, iksidaces ruku, propeler ili nesto trece. Daklem, nakrivi sesir i teraj.

Link to post
Share on other sites

Pokusao sad rukom da ga zavrtim-moze. Bas kao sto je i miksa napisao, ne bas lagano, ali ide. Samo sto mi se cini da u jednom trenutku kao da malo zaglavi, pa popusti ponovo (kada se vrti rukom, motor ugasen i hladan). i ne bi ja tu nista dirao da nije tog zvuka, nesto me nervira i ide mi na zivce, jer znam da ne treba da bude tako. :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pokusao sad rukom da ga zavrtim-moze. Bas kao sto je i miksa napisao, ne bas lagano, ali ide. Samo sto mi se cini da u jednom trenutku kao da malo zaglavi, pa popusti ponovo (kada se vrti rukom, motor ugasen i hladan). i ne bi ja tu nista dirao da nije tog zvuka, nesto me nervira i ide mi na zivce, jer znam da ne treba da bude tako. :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Evo da dodam,ako se visko ubrzava sa dodavanjem gasa onda je zalepio,auto bude dosta bucan i duva vetar na sve strane,dakle to je znak da se zalepio,problem br 2 naci ispravan visko i to nov,ja kupujem vec treci po redu,ni jedan nece da ukljuci nego auto pocne da se pregreva

Link to post
Share on other sites

Pa jesi li nasao nov? Koliko kosta? Jutros sam ja isao do majstora, konstatovao je da visko nije u redu, i trazi mi 3000 da mi zameni. Ali polovan.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa jesi li nasao nov? Koliko kosta? Jutros sam ja isao do majstora, konstatovao je da visko nije u redu, i trazi mi 3000 da mi zameni. Ali polovan.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

jesam ima ih koliko hoces,poslednji je sachs,danas sam ga montirao i ne radi,cena je oko 6500 din u BG a u NS JE 8000 DIN,Kinezi su oko 30 evra,polovni isto tako

Link to post
Share on other sites

Bas cu da vidim danas nakon posla u par radnji ima li novih i koliko kostaju. Ako nista drugo stavicu taj polovan, i boli me uvo ako ne bude radio, neka zameni opet drugi. Ionako je rekao 3000 sa njegovom montazom, znaci ako ne bude radio, nije nista do mene, on je kriv. Samo cu morati malo vise da obratim paznju na temperaturu u pocetku kako se ponasa.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Bas cu da vidim danas nakon posla u par radnji ima li novih i koliko kostaju. Ako nista drugo stavicu taj polovan, i boli me uvo ako ne bude radio, neka zameni opet drugi. Ionako je rekao 3000 sa njegovom montazom, znaci ako ne bude radio, nije nista do mene, on je kriv. Samo cu morati malo vise da obratim paznju na temperaturu u pocetku kako se ponasa.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Sada je to dosta tesko,pokusaj odmah kod njega da doteras na visoku radnu temp i da vidis da li ce se ukljuciti,trebace ti i do 30 min rada auta sto pod gasom sto u leru,naravno gledaj kazaljku za temp,ako ide dalje od pola a visko se ne ukljucuje znaci da ne valja,zima je i on se retko ukljuci ali mozes na leto neprijatno da se iznenadis

Link to post
Share on other sites

Pa sednemo zajedno u auto i isforsiramo ga malo da vidimo sta i kako. Sad mi ne prelazi polovinu temperatura.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

malo ga forsiraj malo ga turiraj u leru,moras biti uporan,ili ce se on ukljuciti ili ce kazaljka krenuti preko pola,nema druge nazalost,ja danas stavio nov,treci po redu,pola sata sve ok,vozio ga u visokim obrtajima,turirao ga i pocela kazaljka da ide iznad pola,ukljucio ventilator od klime i vratila se na sredinu ali visko nije zavrteo,kad zavrti postane jako bucan,to bi trebalo i da uradi na prvom paljenju i kada je hladan auto i posle par sec se utisa

Link to post
Share on other sites

Sad si me zabrinuo malo, tebi nece 3 nova da rade, a ja bi polovan da stavim. :)

Sent from my LG G2 using Tapatalk

mozda bas taj i radi,iskreno postavio sam pitanje i ja da vidim sta jos moze da utice na pregrevanje,kada mi je visko ukacen auto radi savrseno sto se tice temp,creva budu mekana i nema pregrevanja,cim stavim drugi visko eto problema ali je problem sto se on ne ukljuci a temp raste,stojim i poosmatram,temp raste on vrti normalno kao kada je hladan motor,ne reaguje uopste

Link to post
Share on other sites