Mali servis za e46 318i n42


Recommended Posts

Svi filteri(vazduh,klima,uljni) i 5 litara sintetike 5w-30. Ne bi bilo lose I separator promeniti-ocistiti, ne znam kakvog je tipa separator kod n42. Ulje I filteri su Mene izasli oko 80e(nisotec ulje)

Hvala druze :)

Link to post
Share on other sites

Bolje neka kupi 5 jer ce da ga doliva. ;)

Preporucujem ulje sa slike.

595054.jpg

Najvise odgovara N42 agregatu od svih koje sam probao. Potrosnja drasticno smanjena a motor prede.

Link to post
Share on other sites

A filter goriva kupi ili mahle ili bos sa ostalim jeftinijim filterima ces imati problem sa regulatorom pritiska koji se nalazi na samom filteru,zato sto ili imaju nepravilan pritisak benzina ili probiju na vakuumu

Link to post
Share on other sites

Na n42 potrosnja ulja dodje kao potrosnja goriva,znaci "normalno" je da ga pojede sta god mu sipao,a na m40 to znaci da je motor nacet u zavisnosti koliko ga trosi i moze da bude do kvaliteta i gustine ulja.

Link to post
Share on other sites

Do kvaliteta ulja je i N42 i na bilo koji drugi auto, motor ili sta god. Tako da poredjenje motora nisam ni pominjao, nego kvalitet ulja, koji je kod nas na vrhunskom nivou.. Ne znam sto se odmah hvatate za motore :), svaki motor koji se odrzava po propisu je dobar i tu je kraj price.

Link to post
Share on other sites

Do kvaliteta ulja je i N42 i na bilo koji drugi auto, motor ili sta god. Tako da poredjenje motora nisam ni pominjao, nego kvalitet ulja, koji je kod nas na vrhunskom nivou.. Ne znam sto se odmah hvatate za motore :), svaki motor koji se odrzava po propisu je dobar i tu je kraj price.

jste tako,ali taj nije dobar to je problem
Link to post
Share on other sites

Ja sam ga vozio dugo,i bio prezadovoljan,mnogi ga kunu jel su uzimali kalakotre po Srbiji koje niko nije odrzavao

Izgleda da smo isto prosli. Ti sa tds-om a ja n42... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...