Recommended Posts

Pozdrav iz NSada

Radi se E60 520d 2007

Originalne zimske gume na alu felnama su RunFlat 225 50 17

Pitanje:

Da li na iste alu felne (sa kojima je BMW kupljen i na kojima su bile RunFlat gume) sme da se montira obicna, daklem guma koja nije RunFlat, istih dimenzija?

Tj da li je tako montirana guma bezbedna za voznju

Link to post
Share on other sites

Naravno,što ne bi bilo bezbedno,čak će ti biti i udobnije jer su runflat gume tvrde.Obično ih svi menjaju,baš zbog udobnosti ali iz fabrike dolaze na runflat gumama.

Link to post
Share on other sites

Naravno,što ne bi bilo bezbedno,čak će ti biti i udobnije jer su runflat gume tvrde.Obično ih svi menjaju,baš zbog udobnosti ali iz fabrike dolaze na runflat gumama.

Neki vulkanizer u NS me ubedjuje da su felne drugacije (te koje su imale RunFlat gume) i da obicna guma na njima ne lezi kako treba?

Zato i pokrenuh temu da vidim iskustva i cujem misljenje.

Link to post
Share on other sites

menjaju iz zbog cene a satro zbog udobnosti.

NIje bas tako,za nase puteve runflat gume nikako,trenutno ih imam pozadi na e39 svaku malu neravninu na putu prenesu na auto,bukvalno osetim da nemam kontrolu nad autom.Dok je na auto putu tj na normalnom putu sasvim druga prica.

Link to post
Share on other sites

Stavi slobodno obichne gume, na E60 sam zamijenio runflat bio sa obichnim i sve je bilo u savrshenom redu. Ako ti je E60 restajling, nemash mjesto u gepeku za rezervnu, ako nije, kupi rezervni tochak, stavi obichne gume i uzhivaj..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Felne za RunOnFlat jesu drugacije od felni za obicne gume.

Ja imam felne od serije 1 koje su bile sa RunOnFlat gumama ali ih vozim sa obicnim,

ali sto se toga tice ne lupa vulkanizer, drugacije su.

Link to post
Share on other sites