Brujanje motora e46 320 d automatik


Recommended Posts

Meni su problem bili postavljeni nosaci motora od benzinca. Fizicki su isti. Izgledali kao novi i bez ostecenja, ali je guma tvrdja i stvaralo je vibraciju i cudno brujanje na leru. Kupio sam nove nosace za dizela i resio problem.

Link to post
Share on other sites

Vibracije nema,ustvari ima ali ne u tolikoj meri,inace bruji samo na nizim obrtajima mislim otprilike kad prebaci iz drugu u trecu recimo na nizim obrtajima kada mu bas i ne dajem gas,kao kada pogodi odredjenu frekvenciju onda imam bas bruji a mislim da ne bi trebalo da bude tako.

Link to post
Share on other sites

Prijaatelju ja ga ne davim niu jednoj samo sam vam primer dao i reko sam da na nizim obrtajima bruji a kako se obrtaji povecavaju on prestaje,ne moze on od 3000 obrtaja u drugoj da se presalta na isti broj obrtaja i u trecoj normalno je da obrtaji budu manji epa na tim obrtajima on bruji.

Link to post
Share on other sites

Pa napisao si da bruji u nizim obrtajima,nizi obrtaji su nizi,3000 obrtaja za taj motor su visi obrtaji pa cak i kad presaltas u trecu to je 2500 obrt.

Nebitno,proveri pletenicu,i nosace auspuha.

Link to post
Share on other sites

Kao sto stoji u naslovu auto je automatik znaci on sam salta a sto se pletenice tice i ona i nosaci auspuha su ok jedino je ostalo nosaci motora i sam menjac ali menjac mi radi dobro auto imam vec cetiri godine i nisam imao nikakvih problema ni sa menjacem.

Link to post
Share on other sites

Majstori ovde kod mene nisu uspeli da pronadju problem sto u stvari i nije neki problem posto auto normalno ide,sada sam bio i u Nemackoj sa njim i nisam imao nikakvih problema zato sam i pitao da li to brujanje moze da bude razlog do nosaca motora posto je drugo sve u redu.

Link to post
Share on other sites