Izgubio dokumenta... 15/12/2015


Recommended Posts

Danasnji dan, utorak, jedan od najboljih dana ove godine za mene, haha.

Elem, u zurbi sam danas nesto izasao od kuce do poste, zavrsavam u posti vracam se u auto, sve na mestu, odlazim odatle do prodavnice "Aman" u naselju takodje, uzimam sta mi treba stalvjam u korpu, dolazim na kasu, vadim novac iz dzepa prvo, zatim iz drugog dzepa novcanik takodje i placam racun. Novac vracam u novcanik, pakujem stvari u kesu, sav sam sludjen nesto, zatim da li sam stavio novcanik u dzep nazad ili ne stvarno nisam siguran, ne secam se tj.

Izlazim iz prodavnice, idem do auta, uvlacim se u auto (malo mesta bilo, tesno parkiranje), palim auto, krecem, obilazim krug i vracam se kuci. E kad sam usao u kucu, vidim nema mi novcanika, uspanicim se malo,

(ne previse, u poslednje vreme sam dosta pod stresom i cesto zaboravljam, al ovaj put mi doslo glave).

vadim stvari iz kese, mobilni tu, kljucevi tu, novcanika (dokumenata) nema.

Mozda jedan jedini put da sam predosetio nesto u zivotu, osecao sam se lose odmah. Predosecao sam lose.

Reko aj u kolima je verovatno (al sam onako negde tamo u dubini ubedjen da nije ni tamo), odem do auta kad ono, nista!

I tako mi situacija krene da mi ide na jetru.

Trci pesaka nazad dole do prodavnice i gde mi bio parkiran auto, pogledam nema nista na zemlji, odem do prodavnice "Aman" kazu nema nikakvog novcanika, nista nismo videli bla bla.

Odem u radnju ispred koje mi je bio parkiran auto, neka gvozdjara pitam ljude niko nista ne zna. Vratio sam se u roku od 10-15 minuta najvise.

I tako ja danas ostadoh bez dokumenata. Pretpostavjlam da mi je visio iz dzepa dok sam isao ka autu iz prodavnice i rukom da sam ga povukao kad sam ulazio u auto.

Licnu kartu samo sto sam podigao pre par dana novu, staru sam produzio! Divota.

Dalje vozacka dozvola, saobracajna dozvola i kartica tekuceg racuna u banci i jos par bzv papirica. Sto se tice novca, nista preterano prema onom koliko ljudi gube, oko 1,500 dinara.

Hocu da se ubijem zbog dokumenata.

I tako.

Ovo mi se desilo u blizini kuce, Beograd-Karaburma ul. Pere Cetkovica.

Odem do "bele kuce" PS Palilula, kazu mi mrtvi ladni "nista strasno", dezurni policajac kaze takodje da sacekam koji dan mozda neko prijavi i donese izgubljena dokumenta...

Bas me zanima, sta ce pronalazac/ica uraditi!!

Ja sam 2x nasao "vredne-bitne" stvari i 2x sam vracao! i tako razmisljam i uvek bih vratio!

Mene sad zanima sta ja mogu da preduzmem? Pretpostavljam da sad auto ne smem da pipam?

Sto se tice vadjenja novih dokumenata (ili duplikata, ne znam) saobracajne i vozacke kako to se to resava, sta mi treba od papira?

Link to post
Share on other sites

Ne bih ti bio u kozi. Meni su letos u Moskvi iz hotelske sobe ukrali torbicu sa dokumentima i novcanikom. Muku sam imao dok sam sve izvadio. Ostao sam tamo jedan dan duze da bih izvadio putni list da mogu da se vratim u Srbiju. Prvo sam odjavio sve kartice iz banke jos iz Rusije. A u Srbiji sex... Dok sam sve povadio otelio sam se. Ono je uzas. Sreca da sam ubrzo morao da idem sluzbeno za Nemacku, pa su mi po ubrzanom procesu dostavlajli dokumenta, ali je opet bila ludnica. Uvek fali jedan papir.

Vrhunac je bio kad su promenili vrednost jedne uplate sa na primer 590 na 380 dinara par dana pre toga i normalno nisu hteli da prihvate tu sa vecim iznosom, vec sam ponovno uplacivao. Samo u Stbiji. Komsija je izvadio LK i pasos u Hrvatskoj za 15 minuta.

Link to post
Share on other sites

Imao isti slucaj,digli mi novcanik i dokumenta prosle nedelje na poslu, dok sam operisao i on je IZOPERISAO... takse,prijave,odjave i ostala sranja za nova dokumenta ravno 100 eur

zx spectrum 32

Link to post
Share on other sites

ja sam pre par god 3-4 ne znam ni sam, izgubio staru vozacku i niko mi se nikada nije javio, izvadio drugu jbg. Desavalo mi se x puta u proslom autu posto je sediste tako bilo podseseno da mi je novcanik ispadao i zapadne ispod sedista, uvek se odsecem misleci da je izgubljen ko zna gde. :)

Link to post
Share on other sites

Danasnji dan, utorak, jedan od najboljih dana ove godine za mene, haha.

Elem, u zurbi sam danas nesto izasao od kuce do poste, zavrsavam u posti vracam se u auto, sve na mestu, odlazim odatle do prodavnice "Aman" u naselju takodje, uzimam sta mi treba stalvjam u korpu, dolazim na kasu, vadim novac iz dzepa prvo, zatim iz drugog dzepa novcanik takodje i placam racun. Novac vracam u novcanik, pakujem stvari u kesu, sav sam sludjen nesto, zatim da li sam stavio novcanik u dzep nazad ili ne stvarno nisam siguran, ne secam se tj.

Izlazim iz prodavnice, idem do auta, uvlacim se u auto (malo mesta bilo, tesno parkiranje), palim auto, krecem, obilazim krug i vracam se kuci. E kad sam usao u kucu, vidim nema mi novcanika, uspanicim se malo,

(ne previse, u poslednje vreme sam dosta pod stresom i cesto zaboravljam, al ovaj put mi doslo glave).

vadim stvari iz kese, mobilni tu, kljucevi tu, novcanika (dokumenata) nema.

Mozda jedan jedini put da sam predosetio nesto u zivotu, osecao sam se lose odmah. Predosecao sam lose.

Reko aj u kolima je verovatno (al sam onako negde tamo u dubini ubedjen da nije ni tamo), odem do auta kad ono, nista!

I tako mi situacija krene da mi ide na jetru.

Trci pesaka nazad dole do prodavnice i gde mi bio parkiran auto, pogledam nema nista na zemlji, odem do prodavnice "Aman" kazu nema nikakvog novcanika, nista nismo videli bla bla.

Odem u radnju ispred koje mi je bio parkiran auto, neka gvozdjara pitam ljude niko nista ne zna. Vratio sam se u roku od 10-15 minuta najvise.

I tako ja danas ostadoh bez dokumenata. Pretpostavjlam da mi je visio iz dzepa dok sam isao ka autu iz prodavnice i rukom da sam ga povukao kad sam ulazio u auto.

Licnu kartu samo sto sam podigao pre par dana novu, staru sam produzio! Divota.

Dalje vozacka dozvola, saobracajna dozvola i kartica tekuceg racuna u banci i jos par bzv papirica. Sto se tice novca, nista preterano prema onom koliko ljudi gube, oko 1,500 dinara.

Hocu da se ubijem zbog dokumenata.

I tako.

Ovo mi se desilo u blizini kuce, Beograd-Karaburma ul. Pere Cetkovica.

Odem do "bele kuce" PS Palilula, kazu mi mrtvi ladni "nista strasno", dezurni policajac kaze takodje da sacekam koji dan mozda neko prijavi i donese izgubljena dokumenta...

Bas me zanima, sta ce pronalazac/ica uraditi!!

Ja sam 2x nasao "vredne-bitne" stvari i 2x sam vracao! i tako razmisljam i uvek bih vratio!

Mene sad zanima sta ja mogu da preduzmem? Pretpostavljam da sad auto ne smem da pipam?

Sto se tice vadjenja novih dokumenata (ili duplikata, ne znam) saobracajne i vozacke kako to se to resava, sta mi treba od papira?

mojoj sestri se desila slicna stvar, i posle par dana joj neka devojka vratila ceo novcanik, bez novca doduse :), pronasla ga je u prolazu zgrade pored prodavnice, tako da sacekaj koji dan ima jos postenih ljudi :)

Link to post
Share on other sites

Ja ostavio novcanik na krovu od kola, i krenuo za Bosnu :) Nasla mama od drugara, ali bez novaca. Sva sreca pa je nasla zena, u njemu su mi sva dokumenta i kartica iz banke(sa sve pinom na papiricu :D) Vise ne drzim pin u novcaniku

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

E, pa drugari, da javim cisto, novcanik tj dokumenta sam dobio nazad nekih nedelju dana posle gubitka!

Ipak ima "postenih" ljudi, Dokumenta tu, novca nema.

Ustvari nisu mi bas ni vracena jer sam ih sam pronasao.

Obisao obliznje povece objekte i u kladionici "Mozzart" gde nisam usao par godina inace, palo mi napamet da udjem i potrazim svoja dokumenta.

Tu sam ih i dobio nazad. Novacnik tu, dokumenta, al bez para "normalno". :-)

Nego cundo mi sto me nisu kontaktirali ili predali negde, banci, policiji.. Strasno. Da mi nije palo napamet da to uradim pretpostavljam da bi mi tu ostala dokumenta ko zna koliko (vec bih izvadio i nova) a njih bas briga.

the_end_430x180.jpg

Link to post
Share on other sites