Recommended Posts

Egr mi je zacepljen tj zatvorio sam ga ja pa sad me interesuje jel potrebno da se zatvara vakum crijevo sto ide na gljivicu sto otvara egr klapnicu ? Jel imaju neke prednosti ako se zatvori to vakum crijevo ? Hvala

Link to post
Share on other sites

Ako si ga zatvorio plocicom , isto ti je ostavio vakum ili makao , gasovi vise nece ulaziti u sistem.

Prednosti zatvaranjem EGR ventila dobijas cist vazduh vise nema ubacanja izduvnih gasova u sistem , cist usisni sistem , moguc "meksi" rad motora , jer dobija cist vazduh

sve u svemu egr je tu zbog ekologije

Nadam se da sam ti pomogao :)

Link to post
Share on other sites

Da, egr je zatvoren plocicom... ali vakum crijevo nije skinuto.. On vjerovatno klapnicu i dalje dize spusta ako se ne varam?? vidjeh na jednom videu da je i vakum crijevo sa srafom zatvoreno pa zato i pitam...

Link to post
Share on other sites

Radi klapna , ali nemam nikakvu funkciju jedino sto radi u prazno , ako ti je bas merak zacepi vakum :D

Link to post
Share on other sites

Na mom autu je bio blokiran na vakumu,vozio sam ga tako godinu dana,i neki dan sam stavio drugi egr i odblokirao.NIkakve promene nisam uocio sto se motora tice i rada,potezanja max brzine itd.

Ne dimi na auspuhu ni pod punim gasom u voznji,tako da ne vidim razlog ako nema problema sa egr da ga uopste i cackate.

Link to post
Share on other sites

Na mom autu je bio blokiran na vakumu,vozio sam ga tako godinu dana,i neki dan sam stavio drugi egr i odblokirao.NIkakve promene nisam uocio sto se motora tice i rada,potezanja max brzine itd.

Ne dimi na auspuhu ni pod punim gasom u voznji,tako da ne vidim razlog ako nema problema sa egr da ga uopste i cackate.

Bolje sprijecit nego lijecit ;)

Ma preventivno ga se coevjek kutarise i problem manje

Firul izvadis crevo vakuma sa njega zab sam ti reci i to je to , kompjuter nece prepoznavati gresku

Po meni EGR i klapne usisne je prvo na listi sto se tice prevencije , lakse rijesit odmah da ne boki glava posle

A i cist sistem ostane , onako uvjek zaprljano , redukovan usis , barem prodise ako ne sta drugo

Link to post
Share on other sites

Kod mene je blokiran EGR metalnom plocom, ali kad sam blokirao i vakum crevo metalnom kuglicom od lagera primetio sam da se auto na nizim obrtajima gusi. Odmah sam izbacio kuglicu i nije vise bilo gusenja...

Link to post
Share on other sites