Recommended Posts

Узео сам да средим трап и заменим хладњак мало је пуштао на саставку,пошто сам скинуо хладњак сада ми је лако да приђем посуди од серав...раније сам питао али нисам добио неки конкретан одгвор;како да заменим уље а да не уништим пумпу? Уље је баш црно и време му је да се замени...размишљо сам само да проспем посуду и додам мало новог али са тим нећу ништа да добијем!! Преконтолисао сам и оне зглобове на крајевима летве(или како се већ зову),што на њих иду крајеви спона и немају луфта и поприлично су ОК....само ме буни ово са сервом,како и шта?

Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao tako sto otkacis creva sa posude i pustis da sve izadje, operes posudu, upalis auto da izadje jos ulja iz pumpe, malo mrdas volan levo desno,bar mi je neko sa foruma tako objasnio, i uspelo je :)

Sent from my Asus Zenfon 2

Link to post
Share on other sites

Немам имбус,сад сам баш гледао! :scratch_one-s_head: Филипе да ли смем да упалим кола,пумпа има да истера сво уље...то за мрдање лево десно ми је јасно да би после повукло уље назад!!

Link to post
Share on other sites

Trazio sam savete od ljudi sa foruma, i kazi da se tako radi, sacekaj da ti neko od majstora to potvrdi opet, ali sam ja tako uradio kao sto su mi rekli

Sent from my Asus Zenfon 2

Link to post
Share on other sites

Korisna tema i sam imam istu dilemu i da li je neko menjao ili cistio filter za servo ulje? Koliko staje litar ? Samo mi je ovo cudno da palis kola bez ulja, ja sam shvatio da kad ispustis svo ulje sipas malo pa onda upalis i motas levo desno pa tako nekoliko puta.

Link to post
Share on other sites

Цекај филтер је у оној чантри или није? ја сам гледао скину целу посуду и оперу је и то је то!! А сад сигурно стаје 1л уља ако не и мало вишее

Link to post
Share on other sites

Цекај филтер је у оној чантри или није? ја сам гледао скину целу посуду и оперу је и то је то!! А сад сигурно стаје 1л уља ако не и мало вишее

Pa da filter je unutra vise je to nekamrezica koliko sam video a ne klasicni filter. Pise da staje litar ATF kod mene 318d e46

Link to post
Share on other sites

Filter je u posudi, ne moras da palis, kad skines crevo koje je dole na pumpi, motas levo desno do kraja i izbacice ulje. Bar sam ja tako uradio.

Druga verzija je da ispraznis ulje iz boce i sipas novo,startujes motor, onda motas skroz na levo, pa vratis na sredinu(nista vise). Opet ispraznis ulje iz boce i sipas novo. Pa onda u desnu stranu i opet na sredinu. Isto ispraznis bocu i sipas novo. Ponovis ovo par puta, i ulje treba da je 80% zamenjeno . E sad vidi sta ti je lakse :)

Link to post
Share on other sites

Otkacis creva sa pumpe i letve,ulje samo iscuri,dignes oba tocka u vazduh i motas volan da isteras ulje iz letve,sta izadje izadje,opet nije ni to skroz ocisceno,sipas ulje neko jeftino,ponovis opet to isto i opet sipas ulje novo i to je to.

Link to post
Share on other sites