Bmw 120d 130kw 2007 crni dim iz auspuha


Recommended Posts

Prvo mi nije jasno cemu takvo ponasanje i takav odnos prema ovom momku i njegovom problemu. Posto vidim da nisi bas upucen sad cu ja da ti objasnim neke stvari. Forum ne sluzi da bi se nesto popravilo ili pokvarilo vec da bi ljudi razmenili iskustva i dobili neki savet od drugih koji su se pre njih susreli sa slicnim problemima i njihovim resenjima.Momak nema iskustva, mlad je i prvi put se susrece sa ovim problemom. Pitao je za savet i dobio ga je. Na njemu je da li ce ga uvaziti ili nece. A ti si se javio na kraju svega i poceo da nicim izazvan lupas kao "maksim po diviziji" Ako nekome mozes pomoci i dati savet onda to uradi iz svog licnog iskustva. Napisao si silne gluposti samo da bi ih napisao i dodatno ga zbunio. Svako dobro...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kakvo ponašanje i kakav odnos? Debelo si omašio u pretpostavci. To što sam izneo moje subjektivno mišljenje o tom motoru nije bilo upućeno njemu već uopšte o samom agregatu,mislio sam da je to jasno kao dan,ako admin misli sa nije u skladu sa pravilima foruma može da obriše post,sledeći put ću se potruditi da se preciznije izrazim da bi svi lepo shvatili. I eto pošto si me uputio da forum služi za razmenu iskustava reći ću iz iskustva da je n47 govno neopevano,nemam problem to da kažem. Dalje kažeš da sam se javio na kraju i da lupam ko mitraljez po neprijateljskoj živoj sili. Ne znam da li si primetio da sam se prvi javio,možda nisam dao odgovor kakav ti misliš da treba al eto,glup sam,nema mi pomoći.

I kakve sam to silne gluposti pisao? Da treba da ode na dijagnostiku,proveri dizne,vrati fabrički mapu i eventualno vrati dpf? Šta je to tako strašno? Ako je potrebno vratiti dpf(što je malo verovatno) da bi rešio problem,što da ne? I to je opcija koja se može razmotriti.

Ne može njega niko da zbuni, pogotovo ne ja,dovoljno je pametan da neće otići kod majstora i reći evo ti 200e i ubaci dpf.

I još nešto kad smo kod forumskih fora,da ja tebe nešto naučim. Nikad se ne citira post iznad. A ti kao stari forumski vuk to već znaš,omaklo ti se verovatno.

Svako dobro...

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kakvo ponašanje i kakav odnos? Debelo si omašio u pretpostavci. To što sam izneo moje subjektivno mišljenje o tom motoru nije bilo upućeno njemu već uopšte o samom agregatu,mislio sam da je to jasno kao dan,ako admin misli sa nije u skladu sa pravilima foruma može da obriše post,sledeći put ću se potruditi da se preciznije izrazim da bi svi lepo shvatili. I eto pošto si me uputio da forum služi za razmenu iskustava reći ću iz iskustva da je n47 govno neopevano,nemam problem to da kažem. Dalje kažeš da sam se javio na kraju i da lupam ko mitraljez po neprijateljskoj živoj sili. Ne znam da li si primetio da sam se prvi javio,možda nisam dao odgovor kakav ti misliš da treba al eto,glup sam,nema mi pomoći.I kakve sam to silne gluposti pisao? Da treba da ode na dijagnostiku,proveri dizne,vrati fabrički mapu i eventualno vrati dpf? Šta je to tako strašno? Ako je potrebno vratiti dpf(što je malo verovatno) da bi rešio problem,što da ne? I to je opcija koja se može razmotriti.
Ne može njega niko da zbuni, pogotovo ne ja,dovoljno je pametan da neće otići kod majstora i reći evo ti 200e i ubaci dpf.
I još nešto kad smo kod forumskih fora,da ja tebe nešto naučim. Nikad se ne citira post iznad. A ti kao stari forumski vuk to već znaš,omaklo ti se verovatno.
Svako dobro...
 
Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
 
 
 
 

A sta to fali tom "agregatu" ako nije tajna???


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Da li si video ponasanje na punom gasu pri visokim obrtajima.

Mozda je upucana samo izuzetno agresivna mapa.

Znam za dosta slucajeva gde su ljudi trazili od tunera da im izvuce jos 10ks preko normalnog chipa pa makar auto dimio kao besan.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Карађорђе said:


Nema nikakve rasprave. Samo sam te pitao da mi iz licnog iskustva objasnis zasto je N47 los motor???


Sent from my iPhone using Tapatalk

E sada... malo je reci da sam zabrinut... 

Dosao sam sa posla, citam sta je sve napisano.. Ja znam N47 da ima boljku sa lancem, dali je to razlog zasto je korisnik foruma rekao da je n47 govno od motora?

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, stefan007 said:

a jbm ti zivot.. potrazio sam tog kresomira na yt.. lik sve najgore o bmwu hahaha 

“Svi prave motore da traju a BMW namerno pravi motore da se kvare” ahhahah... Ima istine u njegovim stvarima ponekad haahha

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, njegovawisost said:

“Svi prave motore da traju a BMW namerno pravi motore da se kvare” ahhahah... Ima istine u njegovim stvarima ponekad haahha

aj hvala bogu, pa si rekao ponekad hahahaha

Link to post
Share on other sites
E sada... malo je reci da sam zabrinut... 

Dosao sam sa posla, citam sta je sve napisano.. Ja znam N47 da ima boljku sa lancem, dali je to razlog zasto je korisnik foruma rekao da je n47 govno od motora?

Ne trebaš biti zabrinut ako si finansijski potkovan da ispratiš održavanje i eventualne popravke na tom motoru.

Evo reći ću ti iz ličnog iskustava zašto je to motor za izbegavanje. Iako nisam mehaničar krećem se u tom svetu i video sam 50+ automobila koji su imali probleme sa tim motorom. Prvi problem je što je sam motor napravljen od nekvalitetnih materijala,kako bih rekao, "mekan" je,daleko nekvalitniniji od prethodnika(m47). Nije napravljen da traje,što je odavno politika skoro svih vodećih proizvođača automobila. Znači 300-350 hiljada može da pređe bez većih problema,možda i 400 ako imaš sreće. Problem nastaje jer naši uvoznici od preko kupe auto sa gore navedenom kilometražom i ovde ga valjaju u 160-180k km. Ljudi se zalete i onda proklinju dan kada su čuli za BMW.

Šta odlazi kod njega? Hoće pukne blok,pucaju hilzne,česti problemi sa diznama,hoće malo da izgore klipovi,tome verovatno prethodi problem sa diznama,nisam siguran 100% ali da hoće da progori,hoće. I naravno glupavi lanac,tu nemam komentar,odavno prežvakana priča. Ima tu još ponešto ali naveo sam ti glavne mane otprilike.

E sad, kupio si ga već,uložio para,na tebi je da li ćeš i dalje ulagati u njega ili ćeš voziti tako pa dok ide ide.

Eto to je moje iskustvo sa tim motorom. Ne mora da znači da si baš potrefio loš primerak,većina ljudi se lepo navozala sa tim agregatom,prešli max 350k km i rešili se auta i buduće probleme ostavili sledećim vlasnicima.

 

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

Link to post
Share on other sites
E sada... malo je reci da sam zabrinut... 
Dosao sam sa posla, citam sta je sve napisano.. Ja znam N47 da ima boljku sa lancem, dali je to razlog zasto je korisnik foruma rekao da je n47 govno od motora?

Nemas nikakvog razloga da budes zabrinut. Svaki automobil zahteva odredjena odrzavanja. Tako i automobil koji ti posedujes. Sto se tice motora sa oznakom N47 nemoj da slusas gluposti i budalastine koje se pisu godinama. Najbolji dizel motor koji je BMW izbacio iz fabrike !!! Da sad ne ulazim detaljno u razloge i da ne pisem ovde sastave. Puca lanac, problem, mora da se vadi motor, jel ti znas koliko to kosta??? To su cuveni komentari prepametnih strucnjaka koji sve znaju a nikad provozali taj motor a kamo li nesto vise. No da se vratimo na motor. Pozicija lanca je jedina bitnija razlika izmedju M i N serije motora. Fabrika je donela odluku da na novijoj N seriji lanac prebaci na zadnji deo motora kako bi motor radio mnogo mirnije zbog boljeg balansa u odnosu na m47. Motor kao motor nema apsolutno nikakvu manu kao manu. Zahteva odrzavanje kao i svaki drugi motor. To sto smo mi navikli da kupimo auto registrujemo i eventualno uradimo mali servis to je nas problem. Kakav je to problem promeniti oba lanca i kompletan set na 100:000 predjenih km. Pa to je nekom 10 godina voznje!!! Kod nas je sve problem. Kad kazes da motor ima lanac to znaci da moze da se tera bar 20 godina. Kako da ne. Komplet delovi i ruke izmedju 500 i 600 eura. Odradis sve i mirno spavas. To ti je jedina sigurnost!!! Ziveo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
On 6/26/2020 at 11:15 PM, Карађорђе said:


Nemas nikakvog razloga da budes zabrinut. Svaki automobil zahteva odredjena odrzavanja. Tako i automobil koji ti posedujes. Sto se tice motora sa oznakom N47 nemoj da slusas gluposti i budalastine koje se pisu godinama. Najbolji dizel motor koji je BMW izbacio iz fabrike !!! Da sad ne ulazim detaljno u razloge i da ne pisem ovde sastave. Puca lanac, problem, mora da se vadi motor, jel ti znas koliko to kosta??? To su cuveni komentari prepametnih strucnjaka koji sve znaju a nikad provozali taj motor a kamo li nesto vise. No da se vratimo na motor. Pozicija lanca je jedina bitnija razlika izmedju M i N serije motora. Fabrika je donela odluku da na novijoj N seriji lanac prebaci na zadnji deo motora kako bi motor radio mnogo mirnije zbog boljeg balansa u odnosu na m47. Motor kao motor nema apsolutno nikakvu manu kao manu. Zahteva odrzavanje kao i svaki drugi motor. To sto smo mi navikli da kupimo auto registrujemo i eventualno uradimo mali servis to je nas problem. Kakav je to problem promeniti oba lanca i kompletan set na 100:000 predjenih km. Pa to je nekom 10 godina voznje!!! Kod nas je sve problem. Kad kazes da motor ima lanac to znaci da moze da se tera bar 20 godina. Kako da ne. Komplet delovi i ruke izmedju 500 i 600 eura. Odradis sve i mirno spavas. To ti je jedina sigurnost!!! Ziveo...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo da se javim bio sam kod majstora, rekao mi je katalizator je izvadjen i zato toliko cadi...

I rekao da samo vozim

Link to post
Share on other sites

Menjaj majstora, pod hitno!!!

Sto pre negde na dobru dijagnostiku, a pre toga vratiti fabricku mapu.

Ni TDS bez katalizatora ne dimi, takodje M47 svaki dobro odrzavan nema trunku dima kad je bez katalizatora. Taj motor ni u ludilu ne bi smeo toliko da dimi.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Spucana je divljacka mapa, cim toliko dimi na niskim obrtajima, baca zivo gorivo, takve chipove rade obicno za trke ubrzanja na 400m jer se dobije recimo 10ks preko obicnog chipa, a ne zanima ih sto dimi i oprasuje komarce :)



45baf982128e4c475d41da27e91a08fe.jpg8e4fab4f293665942216b48690c2030b.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...