Recommended Posts

Pozdrav svim drugarima sa foruma. Predstavljam vam svoj automobil. U pitanju je E90 320 d 163 ks M47 2007 godiste automatik. Kupljen je pre skoro 4 godine i za sada sluzi bas kako treba da kucnem u drvo. Sto se tice nekih kvarova nisam imao vecih problema. Preventivno sam pre nekih mesec dana reparirao sve 4 dizne na oko 200.000 km. Kad sam vec skidao usisnu granu poskidao sam i klapne na istoj i na njihovo mesto vratio aluminijumske cepove. Kad je sve bilo na "izvolte" promenjena sva 4 grejaca i centrala. Usisna grana detaljno oprana i zamenjeni svi dihtunzi. U istom naletu odradjen i servis menjaca. Zamena ulja i kartera ( Filtera).

Ulje i karter sam narucio iz originala "ZF".

Posto je korona uzela maha i slobodnog vremena bilo na pretek nastavio sam sa sitnim radovima, promenjene plocice napred i pozadi,koristio sam "Ate"

Takodje uradjen mali servis sa zamenom cuvenog separatora. Ulje BMW 5w-30 6l i filteri Machle/Knecht. Servo ulje zamenjeno novim, koristio sam "Swag" Staro ulje ispusteno i ispran ceo sistem.Na kraju ispusteno ulje iz diferencijala i zamenjeno novim, takodje "Swag"

Sto se tice radova to je to za sada. Ostaju mi samo pozadi plivajuce kugle da menjam nisu lose ali nisu ni sjajne. Ali za to mi treba pomoc pa cu morati malo da sacekam. Nove sam kupio Lemforder. Kad budem menjao ispraticu sve sa slikama. U principu spreman je za letnju sezonu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda. Na e90 mi se jedino ne svidjaju stopke pozadi, jel moze od LCI da se ubudzi?

Gde si radio dizne i koliko para?

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Карађорђе said:

Ulje i karter sam narucio iz originala "ZF".

Koliko vidim po forumima ovde, iz nekog razloga se preporucuje da to bas bude original BMW/ZF ulje, a ne nekog drugog proizvodjaca iako istih parametara. Takodje kazu da ako kupis od BMW u BMW ambalazi ispadne skoro duplo skuplje nego da kupis od ZF-a, bar je ovde na trzistu tako. Tako da si uradio onako kako se i preporucuje.

Link to post
Share on other sites
Koliko vidim po forumima ovde, iz nekog razloga se preporucuje da to bas bude original BMW/ZF ulje, a ne nekog drugog proizvodjaca iako istih parametara. Takodje kazu da ako kupis od BMW u BMW ambalazi ispadne skoro duplo skuplje nego da kupis od ZF-a, bar je ovde na trzistu tako. Tako da si uradio onako kako se i preporucuje.

Pa iskreno nisam puno hteo da se opterecujem oko cene jer se servis menjac ne radi svaki dan. Hteo sam da uzmem sve iz originala. ZF jedini salje uz karter i sve srafove . Plus na kraju ispade jeftinije od ZF nego od mnogih drugih. Karter je bio sa popustom oko 8000 i po litru ulje 1350 (6l)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
Прелеп ауто али заиста.

Hvala brate puno. Ja bih rekao da izgleda korektno. Nisam nista radio na spoljasnosti. Uglavnom sam do sada bio posvecen mehanickoj ispravnosti sto se kaze kad gurnem kljuc u bravu i krenem na put da nerazmisljam. Posto je to za sada zavrseno verovatno prelazim na spoljne radove [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Auto izgleda bas ocuvano, vidi se da mu dajes sve sto treba. 🙂 

Reci mi gde si uzeo ZF filter i ulje? Ja treba da menjam, i pitao u Kit Komercu, ulje je skoro duplo skuplje nego kod tebe, oko 2300+ din/1l. Filter oko 8500din. A Swag ulje oko 1300din, prodavac kaze da ni sa njim nema problema niko. Swag u drugoj prodavnici dobijam i po nizoj ceni. 

 

Link to post
Share on other sites
Auto izgleda bas ocuvano, vidi se da mu dajes sve sto treba. [emoji846] 
Reci mi gde si uzeo ZF filter i ulje? Ja treba da menjam, i pitao u Kit Komercu, ulje je skoro duplo skuplje nego kod tebe, oko 2300+ din/1l. Filter oko 8500din. A Swag ulje oko 1300din, prodavac kaze da ni sa njim nema problema niko. Swag u drugoj prodavnici dobijam i po nizoj ceni. 
 

Drugar radi sa deltom i sve mi je stiglo preko njih. Prosao sam jeftinije zbog njegovog rabata ali sam cekao kao da sam narucio ceo menjac a ne ulje i filter. Sto se tice ulja nikakav problem neces imati ako uzmes Swag ili Meyle. Po meni je bitno da karter bude "ZF" jer je stvarno razlika u kvalitetu izmedju originala i zamenskih. Meni su isto nudili Meyle ulje u gazela komercu i da nisam narucio vec sigurno bih uzeo preko njih.c8650273695e25f5ff8b52d993393816.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Hvala puno. Onda cu razmotriti i varijantu sa swag uljem, filter svakako ide ZF, tu nema dileme.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites