BMW 316i e 46 2003


Recommended Posts

Zdravo drugari, pre svega da pohvalim forum koji je veoma funkcionalan i sadrzi puno informacija koje mogu pomoci clanovima. Takodje se zahvaljujem i na prijemu u klub. Od marta meseca sam vlasnik pomenutog auta kog sam odavno prizeljkivao u svojoj garazi 😋. Automobile vozim od svoje 18 te godine, a sada ih imam 43, takodje sam promenio i dosta automobila za ovo vreme. Vec sam rekao da mi je davnasnja zelja da kupim BMW e 46, a sada se to i ostvarilo. Auto je 1800 cm3, 85kw 2003 godina N42 motor o kome sam dosta citao na forumu. Od opreme ima klimu, senzore za svetla ,kisu, mf volan, zadnje parking senzore... Nije FULL 😁, ali nije ni klotara. Na njemu su felne od e 60, mislim da je style 135 sa odlicnim Dunlop blue response gumama. Po kupovini sam uradio servis, zamena ulja i svih filtera, zamena dihtunga poklopca ventila, zamena dihtunga filtera za ulje, dihtunga hladnjaka za ulje jer je tu pustao ulje. Ostao je da se zameni dihtung kartera sto se tice dihtunga. U sopstvenoj reziji sam zamenio natezac lanca, senzor nivoa rashladne tecnosti, auxillary senzor na crevu koje ide iz pumpe u hladnjak, predihtovao vakuum pumpu. U planu je da se zamene prednji amortizeri kao i silen blokovi. Takodje je napunjena klima koja sad hladi kao blesava😂. Uskoro cu postaviti i slicice samo da vidim kako funkcionise postavljanje.🍻

Link to post
Share on other sites

Iz Radinca/sa lipske rampe? 

Ako je to taj baš je dugo stajao na prodaju, na kraju je stavljen M branik i registrovan. 

Svi živi su napljuvali taj N42 motor, ja sam se lepo navozao sa onim 2.0 143ks. Ovaj je još manje zahtevan za održavanje koliko sam upućen. 

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, filip11314 said:

Iz Radinca/sa lipske rampe? 

Ako je to taj baš je dugo stajao na prodaju, na kraju je stavljen M branik i registrovan. 

Svi živi su napljuvali taj N42 motor, ja sam se lepo navozao sa onim 2.0 143ks. Ovaj je još manje zahtevan za održavanje koliko sam upućen. 

Radinac, Smederevo da, ja sam ga kupio marta meseca pre ovog sranja sa koronom.

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da kazem da sam mu zamenio i ulje u menjacu i diffu, kupio centralni lezaj kardana i trebam da ga zamenim. Za sada je ok, mada mi dimucka po malo nakon izvesnog rada na leru. Listao sam forum i po iskustvima drugih ljudi izgleda da hoce da dimi i troskara ulje zbog separatora uljnih para, pa cu zameniti njega za pocetak. Takodje sam preventivno zamenio i gumice na vanos solenoidima. Motor radi mirno i tiho, za tu kubikazu i konjazu lepo povlaci. Unutra je kao nov, ocuvan. Nebo, tapaciri i sedista su kao da je sad izasao iz fabrike, sto za 195kkm i nije lose. Ako nisu menjana naravno. Lik od koga sam ga kupio ga je uvezao iz Svajcarske i rekao mi je da mu je on menjao prednji branik, stavljen je ovaj, M tech 1 ili 2, bem li ga😃

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, filip11314 said:

Iz Radinca/sa lipske rampe? 

Ako je to taj baš je dugo stajao na prodaju, na kraju je stavljen M branik i registrovan. 

Svi živi su napljuvali taj N42 motor, ja sam se lepo navozao sa onim 2.0 143ks. Ovaj je još manje zahtevan za održavanje koliko sam upućen. 

Sve zavisi od odrzavanja i kakav primerak ubodes. I ja sam citao dosta lose o tim motorima, takodje i o tom sto je imao zeljkamp, lepo ga je sluzio kako kaze.

Link to post
Share on other sites
On 8/14/2020 at 11:32 PM, dredger said:

Ja od kad sam na forumu samo jedan je dobar bio, od Zeljkamp, pa in orodao Castoru, pa je suto zavrsio kod njegovog caleta. Evo bas cu sad da ga tagujem da nam kaze kako je auto @castor

Auto je i dalje tu. Vozi se, pali, radi, ide. Ništa ni ne pitam starog, vidim da ga rabi i to je to.

Bio u subotu neki lik, dva sata ga je zagledao sa svih strana, otvarao i zatvarao vrata po 100 puta, samo što nije tapacire zadigao i reče na kraju: "BMW je to, nema tu dijelova, ima 17 godina, teško, to je problem za održavanje..." Suzdržah se da ga ne pošaljem u 3LPM, šta si koji moj došao onda da ga zagledaš i proveo dva sata...

Link to post
Share on other sites

Dal je realno da je danas nešto problem za održavanje??? Ej,21 vek??? Pa ja ja sam za bivšu toyotu,30+ godina,bez ikakvih problema nalazio sve potrebne delove. A za e46 ima na svakoj trafici bukvalno. A ovo za vrata ne bi da komentarišem,deca čitaju ovo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Ma bre svakakvih ima ja izbacio mog e39 individuala na oglase jbg 3auta + 1project i naglasio bas iz tog razloga da me ne interesuje kompezacija al naravno svako zivi me za nju zove i pojavi se jedan lik za kes,vodimo auto kod jednog kod drugog mehanicara svaki mu istu pricu kaze bez greske za te pare. Onda se uhvatio brat kaze veli nemoguce da je prva boja na autu ovo ono i nq kraj se razbio jer auto nema plastiku ispod motora kaze "ne volim da ga voda dira po stomaku" na sto sam ja rekao duzan si mi 10e za gorivo sto si me vozao auto ne mozes da kupis duplo da nudis i otisao

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites