Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uzeo sam ovaj volan

DSC00456.jpg

ali kako bas nije ok tj slomljen je onaj zub sto vraca polugu migavaca.a i otkinuti su kablovi sa flat kabla, namontiracu ga tek kada to napravim,tako da do tada stoji na polici

DSC00457.jpg

Link to post
Share on other sites

namontirao sam volan

probao sam nesto sa ovom plastikom koja je stigla uz volan,isekao sam metalni prsten i zalepio,povezao zicu ali mi je sada kratak onaj pipak u kolima koji kliza po ovom limu pa moram i njega da resim,ali to cu kad malo otopli ja sam jos bolestan a na parkingu hladno.zub za vracanje migavaca jos nisam resio tako da cu najverovatnije negde nabaviti ovu drugu plastiku na kojoj nije slomljen zub,

dsc00460vn.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

nisam to bio ja :)

opet sam malo radio spremao sam felne,ostalo je da ih pripremim za farbanje i ofarbam,

nije ni dalje bas ogledalo,ali sa obzirom na proirucna sretstva i na to da nisam imao ni cetke kako treba ispalo je dobro,mada i felne su i prilicno losem stanju ima dosta sitnih ostecenja

evo par slika

u toku rada

DSC00479.jpg

DSC00478.jpg

DSC00484-1.jpg

DSC00480.jpg

poredjenje kakve su bile i kakve su sad

malo su bolje

DSC00482-1.jpg

gotovo

DSC00486.jpg

DSC00481.jpg

DSC_0004.jpg

Link to post
Share on other sites

nisam namontirao,samo sam strasno ispizdeo :(

bio sam kod vulkanizera kod koga idem vec 10 god i uvek je bio koerektan i pazljiv,ali sada nije bilo sanse da rastegnemo gumu 225na 9,5j,,oz to je ostetio polirani deo falca felne,ostetio falc gume.

prednje je namontirao,ali kada je uzeo da balansira na laku je ostao trag od onog spanera,verovatno lak nije bio najjsuvlji......

sve u svemu sam se bas iznervirao...u prevodu,dzaba ste krecili...;)

ostavio sam velne pa ce probati da namontira gume,ostavili smo ih rastegnute nekim letvicama pa cemo probati kada guma ostane malo prosirena...i tako.......

Link to post
Share on other sites

Prvo da pohvalim masinu za poliranje pa i samo poliranje rubova, ekstra je...

Skoro sam naso jedan kulturan nacin za montazu uskih guma na siroke felne...

A tu je i stara dobra eksplozija :lol:

Link to post
Share on other sites

evo malo slika

malo je strugalo pa sam malcice podigao zadnji kraj dok ne zavrsim alat za sirenje rubova,,

uspeo sam i za 2 km od vulkanizera do kuce da izgubim znackicu sa jedne felne....maler su mi nece me nikako.....

a i zadnji amorti su pomekani pa hoce malo da zaljilja tako da cu morati da nabavim tvrdje,iako zadnji mislim da nisu presli ni 2000km

DSC_0011.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0012.jpg

DSC00494.jpg

DSC00495.jpg

DSC00500.jpg

jedino sto kazu da ce jako brzo da se pojedu ivice na gumi posto je razvucena.koliko uopste da duvam ovako rastegnutu gumu?

Link to post
Share on other sites

evo jos par slika

DSC00503.jpg

DSC00502.jpg

DSC00501.jpg

primetio sam da mi malo vise bruji nazad,moguce da su lezajevi losi isto se cuje i kada je na dizalici i u brzini ali se cuje samo dok sedim unutra,dok se napolju ne cuje,stim da se dosta tise cuje sa 15,skoro ne uopste...

Link to post
Share on other sites

Ma sta ce ti te plastikarije, izrolaj mu rubove, zakucaj za pod i milina....

I sad je odlican...

A od cega pravis masinu za rolanje , od dizalice?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

malo sam radio,zamenio sam gumice na kljestima,pa cekam da malo otopli da namontiram

DSC00513.jpg

DSC00514.jpg

DSC00516.jpg

malo sam probao i nesto sa plinom ali nije uspelo

hteo sam da izbacim ovo

DSC00518.jpg

i da probam ovako

DSC00521.jpg

DSC00524.jpg

ali jednostavno ne moze da radi bez redukcije usisa,kada malo redukujem usis on radi ali nije to to,na leru radi ali nece da prima gas tako da sam vratio kako je bilo

inace mesac je fi 29mm dali je to odgovarajuci mesac za M40?

Link to post
Share on other sites