Recommended Posts

Nemam pojma rode... Znam da sam ganjao sa nekim Austrijancom, posle sa nekim Svajcarcem-kroz Austriju(cisto da ubijem monotoniju i da dobijem na propustenom -vremenu sa granice)...Moze biti.. :)

pa da imamo isti motiv....I mene smori cekanje na granici pa ga onda raspalim kroz Madjarsku koliko god moze da ide.....

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Da ozivimo temu malo... :preved:

525i Steptronic, Bj. 01/02, aktuelno ~146.000Xenon, Multifunktionalni volan, DSC III, PDC, senzor za kisu, ASR, ESP, klima-automatik, tempomat, 6 Airbag, Navi, ... :)

a6e491ee08.jpg

619d1edd66.jpg

fce36d144b.jpg

daf061f928.jpg

395694d200.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Dobra Bembara,i ja sam vlasnik od nedavno jedne sa istim motorom,takodje steptronik i odusevljen i iznenadjen istim,a potrosnja i kod mene indenticna i iskren da budem ocekivao sam vecu,dakle i ovde prijatno iznenadjen.

Koliko sam razumeo nisi menjao ulje u menjacu,nisam ni ja i neznam sta da radim jedni pricaju nediraj kad sve radi bez greske a opet neznam zasto bi mu skodilo novo ulje i filter (inace moj ima 190000km predjenih).Kakve preporuke u tamosnjim servisima daju u vezi intervala zamene ulja u menjacu?Sto se tice ulja u motoru na castrolovom sajtu za moj BMW 525i 2002.g daju preporuku za Edge 5-30.

Link to post
Share on other sites

ulje u tom menjacu mislim da se menja samo specijalnom masinom koja simulira voznju(upumpava ulje i treba verovatno dosta ulja) tako da ne ostanu opiljci unutar menjaca koji bi posle napravili s**nje..

Link to post
Share on other sites

Bmw ne preporucuje izmenu ulja u ovom menjacu.Kazu da je dozivotno!Ipak nije ga lose zameniti barem svakih 100.000 km.Izmena se moze vrsiti masinom koju vasa spominje (vrlo je retka verovatno zbog cene nabavke),a moze i peske.Odlican tutorijal kako to napraviti napisao je jedan forumas i moze se naci na forumu.Jedino sto je bitno je dobro ispratiti proceduru i najvaznije izabrati pravo ulje za zamenu.Ja sam posle izmene ulja u menjacu primetio da auto lakse salta brzine.Kod mene je bio slucaj da je vlasnica pre mene vozila dosta lenjo tako da je menjac naucen na lagano saltanje.Inace 39-ka ima takozvani pametni menjac koji prati navike vozaca kako bi pravovremeno promenio brzinu radi ustede goriva.....Kod mene je bio slucaj da je menjac bio dosta lenj....na 18-sticama je hteo da zavrti tockove samo u sport modu sa pedalom stisnutom do kraja........Posle izmene ulja u menjacu i kardanu izvrsena je ponovna kalibracija menjaca i menjac vracen na nulti nivo....Tako da sam bio u mogucnosti da ga ponovo ucim i da se prilagodi mom stilu voznje.......Sad vrti tockove u mestu i sa pola gasa.

Procedura je prilicno prosta i ne zahteva nikakvu dodatnu opremu.Dovoljno je okrenuti kontakt na poziciju "2"patosirati gas tacno jedan minut.....pustiti gas i stisnuti kocnicu,i onda vratiti kontakt.Ponovo dati kontakt upaliti auto (noga jos uvek na kocnici)ubaciti u D i krenuti napred.Prilicno prosto a ako niste prvi vlasnik autu ovo ce definitivno probuditi uspavanu zver.......

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

super auto, ja sam od mog 530da, 2001' sa faceliftom, prezadovoljan, izvozio nekoh 110.000hiljada na njemu,

sad ima 200.000, ponasa se isto kao prvog dana, zadnjih par servisa koristim ulje

mobil 0w40, mogu da ga preporucim svakome, kad ga menjam na nekih 15.000km

ulje je jos uvek u solidnom stanju, zuckasto, normalna neka kolicina crnih cestica,

sto nije bio slucaj pre toga.

nego ovo me zainteresovalo oko reset steptronic menjaca, posto kod mog nesto nisam

primetio da je lenj, okrece 255/40/17 bez problema na pola gasa, mada mislim da ne bi

skodilo ako je ovo tacno,

sorry za off....

pozdrav jos jednom za izbor modela...... :) :preved: :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...