Recommended Posts

Posto svi znate da sam za kintu zimskih kupio letnje Yokohama, ovih dana razmisljao sta da kupim za zimu ali nesto jeftinije. Skroz bzvz ispalo da mi drugar prodao danas auto 520i e34 za 3900e. Tacnije jutros bio na kafu i pre nego sto ce doci kupac predlozim mu da mu stavimo moje koje bas i nisu u nekom stanju a uzmem njegove. Covek ionako ga prodao tako da smo odmah otisli kod vulkanizera i moje stavili na njegov sada bivsi auto a njegove na moj. Moje su bile 225/60/15 a ove su standardne 195/65/15. E sad ono najlepse. Prednje su Semperit zimske, dobra sara, a zadnje Toyo m/s, znaci kombinacija zima/leto, pritom skoro glanc nove. Vozene tek 2 meseca.

Ljudi nikada do sada nisam vozio Toyo, sada prvi put. Verujte mi da nemam reci kako da opisem ovu gumu. Pa ne da su izuzetne, nego ovo je nesto neverovatno. Odusevljen sam, ali skroz. Po ovoj kisi ne da drze put nego nema ni malo klizanja. Necujne skroz. Neverovatno. Ne znam sta da napisem, ali ono, skroz, ne da sam zadovoljan, nego prezadovoljan. Extra, extra, extra.

Izvinite za davljenje, ali jos sam pod utiscima

Najveca fora je da sam ih platio jedno pice. Zvao sam posle ortaka i rekao mu ovo sto i vama pisem i takodje rekao mu da ima pored onog jednog pica danas jos i veceru, ali prijatelj ne bi bio prijatelj, kada covek odbija, nego jos on mene da vodi na veceru, posto prodao auto. Videcemo jos ko ce kome platiti veceru, ili ja njemu ili je nece ni biti. Bice svadje.

Do sada sam vozio skoro sve marke guma, ali od sada jbe mi se za Pireli, Michelin itd, ove Toyo stavljam na prvo mesto. Jednostavno, ocaran sam i ushicen ovim gumama.

Ovo pisem jer me bas zanima kakva su vasa iskustva sa ovim gumama, po mogustvu ako ste vozili nove, sta kazete o njima.

Link to post
Share on other sites

koliko su ti platili izfirme toyo da ih hvalis ;) nemam pojma nisam nikad imao ove gume.a do sad sam cuo da nisu bas nesto.mozda zavisi do modela.ajd napisi kako se jos zovu.ko zna kako ce da se ponasaju na snegu i kako se trose.ja sam imao kumho letnje,stavio u prolece ganc nove u jesen skinuo skroz celave.sad imam letnje BFGoodrich i zadovoljan sam do j,vozio sam celo ovo leto i jos mogu dve sezone da se izgura

Link to post
Share on other sites

Pogledacu.

Koje placanje za reklamu, mada kada bih dobio dobru ponudu reklamirao bi i one za traktor.

E ljudi bez zezanja, ovo su stvarno izuzetne gume, pa jbt ne bih pisao celu stranu bzvz. Kazem vam, vozio sam sve i svasta, ali ove su nesto najbolje sto sam stavio na auto. Danas po kisi vozio obilaznicom 140km/h, pa ne da drze put nego neverovatno. Sa proslim sam tu u jednoj krivini morao da smanjujem gas, ali sa ovim sedim u autu i uopste ni malo da osetim da ce proklizati. Jbt, prosto plivaju.

Najozbiljnije pricam, bez lazi i prevare, ovo je nesto najbolje sto sam stavio na auto. Da li oni prave fenomenalne gume, ne znam, prvi put ih koristim, ili sam naisao ne neku seriju uradjenu extra. Ali zaista sam odusevljen.

Link to post
Share on other sites

Ne preteruje covek uopste, ima drugar na hondi.

Ja na bmw-u Sava; nedavno sam u nju havarijom uterao zguzvano levo krilo, vezni lim i jos po nesto

i sa blokiranim tockom jedno 20min navlacio auto na slep, mislio sam nista od nje, kad evo guma kao nova,

a ova kisa koja lije vec 3-4 dana je neosetna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

toyo je zakon

stavio sam pozadi dvije polovne toyo gume (Snowprox S952) 205/55 r16 sa 5mm kanalima stare oko 2 godine,i napred michelin alpin 8mm kanali, vjerovali ili ne kod moje kockice sada uvjek prvo izbacuje prednji kraj, znaci ni na mokrom ni na suhom nema teorije da mu pobjegne zadnji kraj,auto je kao zakovan za cestu.

Link to post
Share on other sites

prijatelj ima 325ix i vozi na toyo T1R 225/45/16 i gume su cista perverzija na mokrom se auto vozi ko zaljepljen za cestu a po suhom nemam ni rijeci za njih jedan problem malo brze se trose od recimo michelina ili dunlop-a ali zato dok traju cista su perverzija guma u toj dimenziji kosta 210KM ili 105eura a prije je na autu imao goodyear eagle F1 ali su se toyo puno bolje pokazale iako su dosta jeftinije

TOYO T1R

tire_f.jpg

Toyo Proxes4

proxes4_hi_nshf.jpg

Toyo 888s guma koju kod nas koriste na 402 utrkama oko 200 eura komad

r888s.jpg

Link to post
Share on other sites