e30 325i ( M technik 2,BBS RS , Eisenmann...)


Recommended Posts

evo posto nisam dugo vremena bio sa vama puno se radilo malo se zaradilo a jos vise potrosilo al usput sam sebi priustio jedan bomboncic ali ljut ko sam vrag :D

rijec je o 325ix 90 godiste sa dosta opreme el.stakla i siber,el retrovizori,abs, servo, centralno, daljinsko kljucanje, grijanje sjedala...

kupljen od prvog vlasnika sa svim servisnim knjigama i predjenih 153tkm

auto je bilo u skoro pa savrsenom stanju osim par sitnica ( vozacevo sjedalo malo pohabano,napuknuta guma na usisu,i ostećen rukavac( mandžetna) na prednjoj desnoj poluosovini)

i onda taj sudbonosni dan kad sam se uspio nejasno na maloj brzini izvrtiti na meni nejasnom mijestu i zbog nejasnog razloga koji smo kasnije utvrdili ( puko mi zadnji desni disk) malo smo se razbili ali steta je sanirana i auto danas dovezeno od majstora sad slijede daljni radovi da dodje u stanje kako sam zamislio u svojoj glavi ali o tome u narednim mjesecima

evo vam malo slikica pa vidite o cemu je rijec ...

picture004ck0.jpg

picture005dt5.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

neka vas malo me zeza moja net galerija pa nece da mi otvori pa se krpim sa imageshack..

picture006br3.jpg

a sad malo nekih stvarcica sa ''nekim'' svlovom M i sa nekim /// stal je ono to :D

picture007tm6.jpg

picture008sy9.jpgpicture009hh6.jpg

i naravno najvaznija stvar u cijeloj prici MOTOR koji radi ko svicarski sat (jer je auto i stiglo iz svicarske :air_kiss: )

namontirane su pletenice , chip a u planu je jos nekoliko sitnica oko motora ali ...

picture010ax4.jpg

a evo i fele sta idu na njega cim odradim spustanje i odem po gume uglavnom rijec je o 7.5x17 et30

AzevF.jpg

eto dosta vam za sada bit ce jos :declare:

eto tolko za sada sto se tice slika

Link to post
Share on other sites

Zemljak,koliko ima takvih kod nas u Hercegovini,i kakve su im cijene?

Uzeo bih i ja neku kocku dolje,pa da je prevezem ovamo....

Link to post
Share on other sites

sad 12-og mi stizu M ogledala, a narucio sam i crne angel eyes i crne kristalne stopke ali to mi stize tek na proljece kad stric stigne iz svicarske u ponedjeljak ga vozim na izradu kompletnog ispusnog sustava od grane do muflera sve full protocno bez katalizatora i sranja a dok to bude gotovo idem na zatamnjivanje totalno

i zanima me jel se moze kako rijesiti da neugradjujem lambda sondu jer je moram produziti do kraja grane a to mi trenutno predstavlja problem?

Link to post
Share on other sites
Zemljak,koliko ima takvih kod nas u Hercegovini,i kakve su im cijene?

Uzeo bih i ja neku kocku dolje,pa da je prevezem ovamo....

hm... moze se naci ali 325 u dobrom stanju siroke stopke nemozes naci bez 2500eura pa navise

ako si zainteresiran ima full sredjen 325IX 87 godiste ( uske stopke) 4000eura :D

a ja ovaj svoj.... MOZEMO SAMO SKUPA U GROB OTICI OVO NEIDE IZ MOJE GARAZE

Link to post
Share on other sites

Ma vjerujem ti totalno.Nija ja svoj ne bi dao ni za sta,iako je u sustini raspad sistema..Hvala ti za informaciju...

Link to post
Share on other sites
mnogoooo je lijep... steta sto je X.... :air_kiss: NEKA je sa srecom, zdravo ga vozio :D

nije steta zato sam ga i kupio sto je X a ako mi je do divljanja lako se raskaci prednji pogon

Link to post
Share on other sites

Lepa kocka, jos malo sredjivanja i to je to. :D :air_kiss: :declare:

Samo napred. Pozdravljam to sto je X.

Link to post
Share on other sites

Jel osecas razliku sa pletenicom? Kako se auto sada ponasa i koliko bolje ide u odnosu na pre?

Link to post
Share on other sites
auuuuu...extra izgleda kockica...

oces li raditi sjedista?malo bode oci vozacevo,ostalo je vrh vrhova!!!

sjedista ce se raditi naravno ali tek poslije nove godine to imam u planu mislim da ce neka narancasto crna kombinacija ici

Otkud to da nije crvene boje, :D i sta bi sa cabriom?

haha malo cu sad ici na bad boy imidž pa je crni :air_kiss:

a cabrio je prodan prije 3 mjeseca

Jel osecas razliku sa pletenicom? Kako se auto sada ponasa i koliko bolje ide u odnosu na pre?

neznam nisam ga iskusavao jos jer nema lambda sonde tj.nije skopcana ali na ovih par potezanja prva druga osjeti se

pravio je vrijeme oko 15.000 mozda malo manje ( nije mjereno ali sam brzi od par auta sta voze vrh 15 klase) cim sve sklopim testovi i Gtech ce pokazati svoje

Link to post
Share on other sites

matori, ako planirash da ti ostane X, NIKAKO NEMOJ DA GA SPUSHTASH!!!!!!!!

ja nekad vozih X-a, al nedelju dana posle spushtanja, ode prednja desna poluosovina, i cao zdravo, a odoshe i amorti, sholje, i sve zivo na trapu!!!!!

mozes da ga spustish najvishe 2cm!!!

Link to post
Share on other sites
matori, ako planirash da ti ostane X, NIKAKO NEMOJ DA GA SPUSHTASH!!!!!!!!

ja nekad vozih X-a, al nedelju dana posle spushtanja, ode prednja desna poluosovina, i cao zdravo, a odoshe i amorti, sholje, i sve zivo na trapu!!!!!

mozes da ga spustish najvishe 2cm!!!

moze on da se spusti ali sve ima svoje granice zato i jesu 17ke felge i lagano spustanje da dogje guma pod rub nista problem ( pa ko da je skupa poluosovina 900eura nova :D

Link to post
Share on other sites
Kakve veze ima spustanje poluosovine sa spustanjem?! Samo ti nabavi za 325ix opruge, ako mozes i komplet sa amortizerima. 2 cm je skoro pa nista . Bez 4 cm nema spustanja. Jos ce 17" da ti ga malo podignu. Znam iz prakse...

momci, vozim spushtenog X-a, koji je sad Y, verujte mi, ne pravim se pametan, znam iz iskustva!

opruge su iste za X-a, ali amorti nisu, moracesh da dash jedno 5 glava za njih, i obavezno ih zameni ako cesh da ga spushtash, jer su fabrichki na X-u mekani, i stradace za 2 nedelje, kao i sholje!

shto se tiche poluosovine, kad se previshe spusti, prednji diff ode dole, i nije u ravni sa tochkovima, a poluosovine stoje u jako neprirodnom polozaju, i cao zdravo! narochito desna, jer je duza! bash tu i ja nemam :D

a nova je oko 3 glave!

Link to post
Share on other sites