zadnja vuca na snegu i ledu?


Recommended Posts

posto je napolju minus i na putu ima dosta snega i leda zavisi kako gde zanima me kakvo je ponasanje BMW automobila na takvom vremenu zbog zadnje vuce . kako se orite pogotovu vi koji zivite u brdskim predelima? Trebaju li lanci , stavljate li kakav teret u gepek? Desava li se da se zadnji kraj okrene kad naidjete na led. Naime ovo pitam cisto onako informativno zato sto nikad nisam vozio auto sa zadnjom vucom na snegu i ledu pa me zanima kako resavate prepreke?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nikako,recimo dok je bio minus i pomalo vlazan asvalt pri svakom dodavanju gasa auto se uvija kao djevrek,mozes da mu stavis i sleper dzakova ne pomaze nista, po snegu se okrece kako hoces,tako je barem kod mene,i prica sa zimskim gumama je ista jednostavno on vozi mene a ne ja njega!

Link to post
Share on other sites

Nidzo to ne smes da dozvolis pokazi mu ko je gazda... Ja sa dobrim zimskim michelinkama nisam imao takvih problema .... Mada guma je nova kada se malo izvoza dok promeni neku karakteristiku ko zna....

Link to post
Share on other sites

isti slucaj i sa e21 ,samo sto kocka ima mnogo brzi odziv na gas i odma se uvija,pre neki dan sam probao da idem na Kopaonik ,ali samo sam probao ,dosao do Brzece i kraj,lance ne mogu da stavim jer je guma do samog ruba i bilo je" aj ti Marinko nazad",verovatno da je sa lancima mnogo bolja situacija!

Link to post
Share on other sites

video ga je, Brzece je u podnozju Kopa :preved:

ja imam sad zadnju vuchu i jako kratak diff pozadi, pa mi je normalno ishao na malom gasu kad je bio sneg po BG-u... chim vidi belu liniju ili peshachki, zapeva, al dobro... i to sa loshim letnjim gumama?!

Link to post
Share on other sites

neznam kad sam vidio snijeg zadnji put a na ledu cak ni x nepomaze neki dan na 100 km/h naletio na led veselooooo je bilo jako 325x 17ke ovo ono kliza u p materinu ali kasnije mi bilo zanimljivo pa smo ponavljali prolazak :)

Link to post
Share on other sites

Gde je ravno, zamisljas da si Kurbalija, pa driftujes po malo bez obzira kakav je saobracaj. Kad predje u naviku, lakse je.

U brdskim predelima, nekad ni sreca ni znanje ne mogu da pomognu.

Ali dobre gume su preduslov za bilo kakav pokusaj vracanja dupeta na pravi put kad prokliza. Sper da ne pominjem....

Link to post
Share on other sites

Jbg iz ovog i po nekom mom iskustvu sa zadnjim vucom, meni je E34 bolji od nekih drugih vozila sa zadnjom vucom (koje sam ja vozio...mislim na druge marke kola ne na BMW jer vozim samo E34) pa ako se naviknes tek je onda lakse sve u svemu nije strasna sanmo naviknes i to je to. e sad ako vozis 335 i 524 jbg ima rzlike ali kapiram da je trojka najzeznutija sto se zime tice

pozz

Link to post
Share on other sites

jbg da lako kliza kliza,kod mene su sada hitris sa odlicnom sarom ali dzabe kada nije zimska guma,verujem da je zimska da bi manje klizalo....stavio sam oko 60ak kg u gepek i puna boca plina,ali dzabekada padne sneg ili kada malo zaledi vlazan kolovoz,na ostrije davanje gasa u trecoj zabacuje guzicu....jbg ali sa laganim gasom i u visem stepenu prenosa ide,,,

Link to post
Share on other sites

Ja sam uz auto, koji je pre toga, inace, bio u Rusiji, dobio par guma sa spajkovima, i posle par "zanimljivih" iskustava, debelo se razmisljam da ih stavim. Znam da su zabranjene, ali sta sad...

Link to post
Share on other sites
sneg.jpg

Dobra guma je zakon.

Samo to i nema frke, inace sam se prethodnih zima slatko navozao, a ove zime se muchim s prednjom vuchom koja je dobra samo za neznalice.

Link to post
Share on other sites

Moje licno iskustvo je samo dobra zimska guma i nema problema. Da je teze i opasnije sa zadnjom vucom jeste. Ali sam isto tako prolazio sa bmw-om gde nisam uspeo sa opel kadetom.

Link to post
Share on other sites

Ljudi sve je to lepo, zajebancija po gradu, okretranje po parkingu, drift ali kada treba negde da se izadje kuku meni.

Zadnja vuca mnogo pre prokliza , a i auto mnogo vise kliza preko nosa. Zato da se ja ne bih druzio sa limarom vozim pasata.

Link to post
Share on other sites

Kako to auto sa zadnjom vucom vise vuce preko nosa nego sa prednjom? To se kosi sa fizikom. Nebitno da li je bmw u pitanju ili neki drugi proizvodjac. Uz adekvatno znanje i iskustvo auto sa zadnjom vucom je dobra stvar na snegu. Jos ako se ima sper.... Milina. :)

Link to post
Share on other sites