eksplozija plina


Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zovem ga i iskljuchen je...

ceo auto je bio u raspad stanju. na benzin je je2 radio a na plin nije hteo jer su isekli impuls majstori

upalili smo ga i radio je ok na plin

ali doshli su mu neki ortaci i trebali su da ga sklapaju kao...

a auto je uzeo neshto skoro

ma mislim pricha neka uzasna

j***m ti zivot... ko zna shta se desilo

Link to post
Share on other sites

prochitah i ja danas!

strashno!

a ja sam bio ubedjen da boca ne mozhe da explodira ma shta da se desi!

Link to post
Share on other sites

Kad se to desilo ja sam prolazio kraj tog servisa. Bilo je strasno! Najprije sam mislio da se zapalila kuca,onda sam vidio nekog coveka kako trci sa aparatom za gasenje i vidim gori servis,crni dim kulja iz kuce a na ulici stoji decko kome je citava ruka sprzena i jedna strana lica a i kosa mu je izgorila sa jedne strane. Kad sam ponovo prosao nakon dva sata vido sam bmw kako viri iz garaze sav ugljenisan. Danas sam procitao u novinama da je eksplodirala plinska boca. Ne mogu da vjerujem da je pukla sama od sebe??? Sta su ta dvojica radila kad im je eksplodirala boca?!

Link to post
Share on other sites

Ma j.bes plin, ne verujem ni u sta sto nije fabricki predvidjeno i ugradjivano u nekom "servisu". Ugradnja plina mi je skrnavljenje automobila, a jednom ortaku sam jos davno u sali rekao, nakon sto je ugradio plin, da necu da sednem u njegov auto, dok ne stavi olovnu plocu izmedju naslona zadnjeg sedista i boce. Nasem clanu bobans1983 se desila slicna stvar pre par meseci, doduse, njemu se zapalio deo oko motora, i srecom prosao je bez povreda. Pogledajte samo kako hauba prelomila i pala ispred kola od siline detonacije :preved:

Link to post
Share on other sites

Cini mi se da sam slusao juce na vestima, oni su cackali nesto oko motora, a plin izlazio na nekom crevu, i da im je grejalica bila ukljucena u garazi, pa je to najverovatnije uzrok.

Zelim momcima brz oporavak...

Link to post
Share on other sites
Ma j.bes plin, ne verujem ni u sta sto nije fabricki predvidjeno i ugradjivano u nekom "servisu". Ugradnja plina mi je skrnavljenje automobila, a jednom ortaku sam jos davno u sali rekao, nakon sto je ugradio plin, da necu da sednem u njegov auto, dok ne stavi olovnu plocu izmedju naslona zadnjeg sedista i boce. Nasem clanu bobans1983 se desila slicna stvar pre par meseci, doduse, njemu se zapalio deo oko motora, i srecom prosao je bez povreda. Pogledajte samo kako hauba prelomila i pala ispred kola od siline detonacije :preved:

njemu se zapalio benzinski deo ako se dobro secam...

Link to post
Share on other sites

Sve je to diskutabilno, ne znaju se tacne okolnosti samog incidenta. Ogromna je steta zbog ovih momaka i toga kako su stradali zbog povreda i ostalog...

A sto se tice same boce za plin, gledao sam razne testove i oglede koji su vrseni na istim i ni u jednoj varijanti boca nije explodirala. Bacali je sa visine, grejali je, pucali iz vatrenog oruzja u njih i tome slicno u vecini slucajeva sigurnosni ventili su ispustali gas napolje i normalno ako nije u zatvorenom prostoru nikako nije moglo da dodje do explozije samim tim sto je nemoguce stvoriti pritisak i plin nemoze da eksplodira u tecnom agregatnom stanju kakvo je u bocama za gas....

Kao sto rekoh okolnosti ove nesrece nisu poznate pa ostaje ta dilema kako je uopste doslo do explozije...

Momcima zelim brz oporavak a svima ostalima koji bi da vrse bilo kakve modifikacije ili svojerucne u vecini slucajeva nestrucne popravke pamet u glavu i samo pazljivo...

Link to post
Share on other sites

U potpunosti se slazem, sama boca ne moze da ekslodira. Ako se napravi rupa na samoj boci, ona ce pod uticajem pritiska iznutra krenuti da se krece. Ali plin je mnogo zapaljivi, jer on moze da gori cim napusti bocu, a benzin sam po sebi ne moze da se zapali. Ono sto moze da se zapali je smesa benzina i vazduha, a to je upravo ono sto se desava u samom motoru!

I jednostavno, neko ne moze da me ubedi da je plin bezbedan :preved:

Link to post
Share on other sites

Upravo tako, benzin sam po sebi ne gori, gore njegova isparenja. Probajte da pucate u rezervoar, ili da bacite sibicu ili opusak od cigarete u proliveni benzin, nista se nece desiti!

Link to post
Share on other sites