eksplozija plina


Recommended Posts

daj brate pochinjesh da zvuchish ko neki matorac koji nema veze sa vezom

plin je bezbedniji od benzina i .

ti si probao da pucash u rezervoar i plinski i benzinski pa kao znash

taj bre oladi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dok se zakonom ne regulisu neke stvari kod nas ce biti puno toga. Pocevsi od toga ko ugradjuje plin! Na svakom cosku ima po neki servis do juce je radio u nekoj buregdzinici a onda resi da zna da ugradjuje plin. Pa onda koliko kola ima atest i kakvi se samo delovi ugradjuju. I kako se samo prolaze tehnicki pregledi. UZAS..

Link to post
Share on other sites

A ti si probao, pa znas da nece?!

Gledaj malo vise Discovery, a malo manje filmove, pa ces videti!

Zasto ne ugradjuju plin u auto od starta onda? Izvini sto ti kvarim posao, ali plin je, po meni tempirana bomba :preved:

Link to post
Share on other sites

A i to je tacno. Jebes sve sto nije fabricki a samo je jos jedno veoma opasno i zapaljivo sranje u kolima. I da se razumemo i ja imam plin i sto puta cu reci sranje!!! I pomozi nam boze.

To je sirotinjska zabava.

Link to post
Share on other sites

plin se os samoga starta ugradjuje odavno

ako ne proizvodjach onda fabrika sa kojom je proizvodjach sklopio ugovor

a shto se tiche discoverya bar tamo je bilo rechi o tome koliko je benzin opasniji od plina

i za plin i za benzin je potrebna odgovarajucha smesha da bi doshlo do paljenja

s tim shto se benzin pali na 250 a plin tek na 500 stepeni

benzinski rezervoar je tanji jer nema pritiska kao kod plina ali na benzinskom rezervoaru ne postoji nikakav sigurnosni ventil

i daj postavi neki link o tome kako je plin opasan u kolima i koliko ih se zapalilo od plina koliko od benzina a koliko od instalacije

i daj josh neki link gde moze da se vidi da se plin ne ugradjuje od starta

izgleda da nisam video ni 1 a voleo bih

Link to post
Share on other sites

Daj objasni zasto taj plin onda nije toliko rasprostranjen, kad je toliko bolji, bezbedniji od benzina itd... Trebale su sve fabrike odavno samo njega da ugradjuju, sta je bio problem 80ih ili 90ih? Mada i sada nema bas mnogo proizvodjaca koji stavlaju plin?

Link to post
Share on other sites

auto u 99% slucajeva eksplodira ako nema odusak da izadje pritisak i isparenja od goriva u rezervoaru .zanimljivo je da ako je rezervoar pun onda teze eksplodira cesce su eksplozije sa polupraznim rezervoarom.. .zato ako primetite da vam rezervoar ima veliki pritisak znaci da mu treba odusak( bili su testovi na SAT emisiji rts).

plinska boca kad pucas u nju ubojitija je od bombe a i kako gori plin u zatvorenom prostoru...zajebano...

oba su zjebana i treba opreza.u svakom slucaju je zajebanije kad plin ode u vazduh

Link to post
Share on other sites

Znam da ima dosta sigurnosnih sistema za zastitu od takvih stvari.

Ali pod 1 svaki auto ima benzin sam po sebi i koji je sve jedno dovoljno vec opasan. E kada na to dodas jos jednu bombu ma koliko bila sigurna samo dodajes postatak da odes prerano bogu na istinu. To je tako prosto i tu nema mudrost 2 bombe u gepeku su vise od jedne bombe u gepeku koju sve jedno moras da vozis.

Link to post
Share on other sites

ne slazem se da je plim opasan ako su svi sistemi ispravni,ali svako ima svoje misljenje pa je glupo da se ubedjujemo :preved:

jos nesto da bi plin presao iz tecnog u gasovito potrebna je toplota,to znaju oni koji su menjali filter od plina pa kada se otkaci cashica od plina plin isparava dok se ona ne ohladi i kada joj se temp spusti onda je plin u tecnom stanju u njoj iako nema pritiska ,a kada se ubaci nesto toplije u nju recimo prst plin pocne isparavati.isto tako moguce je skinuti multiventil sa boce bez istakanja plina,licno sam bio u servisu kada su drugaru sredjivali plovak koji nije radio,

Link to post
Share on other sites

Plin u boci je hladan zbog visokog pritiska, to ga i odrzava u tecnom stanju, isti razlog zbog kog je i tecni azot hladan, dezodorans... Ali cim napusti bocu, on postaje gasovit i zapaljiv :preved:

Link to post
Share on other sites
Upravo tako, benzin sam po sebi ne gori, gore njegova isparenja. Probajte da pucate u rezervoar, ili da bacite sibicu ili opusak od cigarete u proliveni benzin, nista se nece desiti!

To nije tacno, bukno benzin ko da ga je grom pogodio a ne cigara ili sibica...

Probano i provereno...

Link to post
Share on other sites
plinska boca kad pucas u nju ubojitija je od bombe a i kako gori plin u zatvorenom prostoru...zajebano...

oba su zjebana i treba opreza.u svakom slucaju je zajebanije kad plin ode u vazduh

Da dam repliku ... Znaci svrha ove price nije prepiranje i utvrdjivanje ko je pametnije a ko nije... Vanyonni je rekao Babicu valjda da vise gleda Discovery nego filmove... Bas tu je i gledana emisija u kojoj su sa udaljenosti od 30 metara pucali iz AK 47 u bocu punu gasa i ne u bilo koju bocu nego bas one koje se ugradjuju u vozila, metak usao a na rupu koju je napravio plin isprstao onako pod pritiskom. Nikakve eksplozije i nista drugo...

Gadafi , opet se ogradjujem, jer ovo nije u svrsi rasprave i merenja ciji je veci, ali od kuda se zna da snimak sa you tuba je bas snimak explozije plinske boce... mozda je to samo pretpostavka slucajnog posmatraca koji se zatekao tu u datom momentu i koji je snimao auto koji gori i onda dolazi do nekakve explozije za koju se ne zna uzrok, vec je covek predpostavio i onda okacio na tube i krstio ga tako kako jeste.... Nista navedeno nije zlonamerno napisano i ne zelim da ga iko tako shvati...

A plin je zajeban ako se akumulira u gasovitom stanju kao na filmovima a i u stvarnosti ste mogli videti na vestima skoro kada se akumulira u prostoriji gde nema provetravanja i kada u tom slucaju dodje u kontakt sa nekim izvorom toplote, a pod tim nemislim radijatore i slicne gluposti nego izvor toplote koji moze tako reci da se uzari...

Link to post
Share on other sites

ako se opusak cigarete zaroni u benzin nece planuti,provereno ugasice se zar,ali ako se baci opusak na proliveni benzin pa nastanu varnice onda moze da plane,inace obicnim zaranjanjem nece planuti

Link to post
Share on other sites

To za Discovery se odnosilo na pucanje u rezervoar benzina, a kad je u pitanju boca, to sam i napisao, plin ce isprstati napolje, ako je boca zakacena, ali ako nije, boca ce poceti da se pomahnitalo krece, leti...

Slazem se Dachom, da svrha nije rasprava i da svako ima pravo na svoje misljenje. Moje misljenje da plin nije bezbedan i nikad ga necu ugradjivati, ako neko drugacije misli, postujem!

Link to post
Share on other sites
probaj isto sa sibicom, nisam pusac pa je ogled uradjen sa sibicom....

druze hteo sam reci da je potreban otvoren plamen ili varnica da bi se upalio benzin,ali sam opushak nije dovoljan...pozdrav

Link to post
Share on other sites

e ovako...

bio sam malopre kod dechka u bolnici. uvijen je k'o mumija. i u principu je ok.

lice che kaze biti ok ali za ruke che vech biti potrebna plastichna

spomenuo sam da sam bio kod njega dan pre sranja jer je skoro uzeo auto i bio je u raspad sistemu posle nekog njegovog lika

na benzin je radio je2. trokirao je izbacivao je crni dim pozadi. najverovatnije je protokomer bio u qrcu.

poshto sam povezao to shto je bilo isecheno i nakon shto sam skontao da mu isparivach ne valja zamenili smo ga sa nekim drugim shto je imao (dodushe slabijim jer je u pitanju 3.5) i koji je radio. na plin je radio ok ali smo tada skontali da auto vishe ne izbacuje crn dim nego plav. konstatacija je da je motor kaput.

shta se desilo ustvari?

kaze da je auto oterao malo nize u garazu i da je reshio da izvadi motor. skinuo je haubu da bi mu bilo lakshe.

kaze da je trebao da skine isparivach i cevi pa je otishao do boce da zatvori plin

e sad, kaze on meni, da je zavijao shraf sa kljuchem 10.

?!

shta kljuchem 10?

pa 1 ventil je zavrtanje ulaza u bocu a drugi za odvod..

tako je.

e taj za dovod sam zavrnuo rukom a ovaj za odvod kljuchem 10.

kako bre kljuchem? oba ventila MORAJU da budu takva da mozesh da ih zatvorish prstima bez ikakvog alata

ne bre ovde je bila 10ka..

to ti je bila neka budzevina brate...

nebitno, dok sam zavrtao to od 1put je pocheo da shiklja plin. e sad, dal' sam ja tu neshto proshlajfovao ili je neshto puklo...

istrchao sam iz garaze i setio se da je upaljena grejalica. uleteo sam u garazu ponovo da iskljuchim grejalicu ali kada sam je ishtekao iz zida zavarnichilo je na utikachu i to je to...

znachi nikakva boca nije eksplodirala niti se kretala pomahnitalo (to plinska boca nikada ni neche da uradi nego metanska) i nikakva hauba nije letela.

Link to post
Share on other sites

To je problem, njega je trebalo iskljuciti iz saobracaja, koji je to ventil na boci koji se zavrce kljucem? Ljudi su neodgovorni, samo zarad ustede od 20 ili 30 evra ugradjuju svasta na kola. U svakom slucaju zelim momcima brz oporavak.

Link to post
Share on other sites