eksplozija plina


Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I eto sta pisu novine kao da je onaj novinar usao u garazu da pogleda bocu od gasa... Nego je odma pala konstatacija da je explodirala boca od gasa... Ma glupo je vise se ponavljati...

Nije morao da ulazi novinar, covek je sam rekao sta se desilo

''Imao sam manji kvar na plinskom uređaju u svom ‘’audiju 100’’ i otišao sam kod majstora. On je rekao da je neophodno da se ispusti pritisak iz boce, posle čega je ispustio deo gasa. Došlo je do eksplozije u garaži. Dalje se ničega ne sećam.'' Ili mislis na ove sa BMW-om, sve jedno je jer da je u istim okolnostima u pitanju bio benzin, ne bi se nista desilo. Jednostavno precesto se desavaju ovakve stvari sa garazama i pllinom, i zato ne volim plin, zato i tvrdim da mi je benzin bezbedniji.

Link to post
Share on other sites
Ma kakva crna kontrola na atestu???

Meni su samo slikali isparivac i bocu i toliko sve sam zavrsio za jedan dan, a nisam imao atest ni za bocu...

I to bez veze, mita i korupcije....

Mozda su i oni svesni da vecina automobila ne bi ni proso isti da su strogi....

ti koji su ti radili atest treba da se pohapse i zatvore na duze vreme. da se sve radi kako treba do ovog nebi dolazili a doduse i da se ne ide kod kvazi majstora!!! ja imam plin na mom autu vec pet godina i nijednom nisam imao ni najmanji problem sto se njega tice (da ne prizivam djavola) sve u vezi goriva i plina treba da radi onaj ko to ume a ne ja i drustvo ubijamo dosadu pa rasturamo plin.

Link to post
Share on other sites

Ma ljudi i posle atesta mogu da muvaju, moj drug ima gas servvis i skoro su u jednog ficu ugradjivali tng uredjaj, da bi prosao atest boca je morala biti pozadi iza sedista prednjih. Fikus prosao atest i istog dana doshao da bocu prebace napred ispod haube u prtljaznik. I sad nemoj neko da kaze atest merodovan, a bio bi kad bi se odredjeni delovi gasne instalacije blombirali ili neshto slicno i da tu ne moze neko neovlascen da muva.

Link to post
Share on other sites

atestiranje je u srbiji krajnje smeshno.

ne kazem da nema ljudi koji to rade savesno ali...

za bocu nije potreban papir. slika se plochica na boci na njoj jasno pishe ko je proizvodjach, serijski broj, kada je napravljena i sl.

ukoliko taj proizvodjach zadovoljava nashe standarde atestirci che 'pustiti' vozilo u sluchaju da je sve ostalo ok

Link to post
Share on other sites

Ma meni dali i atest za bocu, mislim papir..... Sve.... A niti su je skidali a kamo li testirali....

A sad sam se setio di ni racun o ugradnji nisam imao, nego sam tamo pisao da sam sam ugradio...

Smejurija....

Inace atest sam radio na Masinskom fakultetu u Nisu...

Link to post
Share on other sites

Zao mi je zbog ovih dvojicu, zelim im brz oporavak.

Sto se tice plina, ja ga imam i svaki dan vozim na plin, i ljeti i zimi, i stedim, i to masno.

Ugradio sam ga u BG, u servis koji je definitivno najbolji u SRB, uz Doroslava u NS. U toku voznje ne osjecam nikakvu razliku, nema mirisa, nema nezapaljivog plina....isto kao na benzin i siguran sam da je dosta bezbjedan. Nije bezbjedan kao benzin, to je sigurno ali ja straha nemam.

Svima preporucujem ugradnju plina, ali samo u ova dva servisa i da posle ne cackaju oko sistema.

Link to post
Share on other sites

Pogledajte razliku u ugradnji:

Jel ovo jako?

1d1a7edb81.jpg

Gdje su selne?

7f7047caec.jpg

Ovo moze da se zalomi...:

41ba54647c.jpg

...pa i ovo:

378b6d5336.jpg

cep plina iznad auspuha?

02092008005.jpg

?????

bddfd62b33.jpg

Samodrzeca?

boca15kx.jpg

A ne ne...nije samodrzeca:

boca27qz.jpg

Ko pije a ko placa?

uzas5oe.jpg

dscn53862zy.jpg

E sad pogledajte pravo umjetnicko djelo ugradnje:

12022008028.jpg

12022008029.jpg

12022008031.jpg

12022008032.jpg

12022008033.jpg

Mozda su ovo djela nekih forumasa ovdje. Sorry, ali tako se ne radi.

Link to post
Share on other sites

Poenta je u odgovornosti majstora. Sinoc mi dolazi komsija, ugradio je polovan uredjaj na renoa 4 u ovlascenom servisu ovde u Valjevu. Ispostavilo se da je neispravan ventil na boci i da ispusta gas,konstantno ispusta i ledi oko ventila, "majstor" je njemu dao kola da on proba kako je nastelovan i kako ide , pa da sutra kada on potrosi ili boca sama ispusti gas on dodje da zamene ventil.

I ja vozim pasata na plin ali je uredjaj ugradjen propisno i nemam nikakvih problema i smatram da ne vozim bombu u bunkeru. Dok je u bmw-u predhodni vlasnik samostalno ugradio plin, cep za punjenje u bunkeru, tocak boca fiksirana dascicama, creva instalirana oko auspuha, da se covek slogira kada to vidi. Sve je to letelo napolje.

Link to post
Share on other sites

vili brate jel nije bilo mozda koji sluchajem u qtiji sa kompjuterima i za plinski kompjuter?

mislim, tek tada bi bilo umetnichko delo.

ne fali nishta ni ovome ali..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

E, pa evo mene da kazem sta se desilo. Prvo jeste clan foruma izgoreo to jest ja. Nje nista budzeno kako je pisalo u novinama i nije hauba izletela vec smo je mi skinuli pre detonacije. Razlog zasto je doslo do detonacije je prost. Krenuo sam da zavrnem sigurnosni ventil na boci medjutim ostao mi je u ruci. Pukao je sam od sebe a ne zato sto sam ga pretegao ili nesto slicno. A do paljenja je doslo zbog grejalice koja je bila ukljucena... Drugar je prosao sa laksim povredama i pusten je isto vece iz bolnice a ja sam dobio opekotine II stepena po rukama i lice mi je donekle izgorelo ali nista strasno. Ruke su mi operisane i sad sam kuci na oporavku i vec sedim za racunarom :rolleyes::):D:D Eto to je ukratko to... Pozdrav za babica :)

Link to post
Share on other sites