Recommended Posts

Prijatelji ! Ako vec nije pomenuto na FORUMU ,provalio sam resenje za problem koji me muci vec neko vreme .

Naime ,VARIRANJE BROJA OBRTAJA NA LERU u mom slucaju su prljave ili neispravne dizne . Napominjem da vozim BMW e30 320i ,

odnosno KOCKICU 6cil 87 god . Do ove konstatacije sam dosao tako sto sam jednostavno otkacio relej pumpe za gorivo i motor je odmah slozio rad ! Da moje odusevljenje bude vece ,pobio sam sve tvrdnje kojekakvih majstora koji su me ubedjivali u raznorazne kvarove tipa ,PROTOKOMER ,SIBER VENTIL ,FALS VAZDUH ,ITD ! Mozda je ovo problem jos kod nekoga ,pokusajte ne kosta nista ! Pozdrav !

Link to post
Share on other sites

Ma sanse nema da radi na benzinu ako mu skines relej pumpe. Skoro sam video na jednom 535i, imao je plin ali neko tesko budzovisanje i zab'o mu lik dodatni prekidac koji prekida struju do pumpe. Nije imalo sanse da sastavi rad na plinu dok mu se i on ne iskljuci.

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se jer nisam pomenuo da auto ima pogon na GAS ! A inace Babic je u pravu ! Kad auto predje u rezim rada na plin ,pumpa za gorivo i dalje radi ,znaci da su jedino dizne te koje ne dozvoljavaju da benzin dodje do cilindra ! Ako dizne ne zatvaraju potpuno ,samo deo isparenja benzina u cilindre ili cilindar bice dovoljno da poremeti rad motora !

Link to post
Share on other sites

@ autor teme

ovo sto si napisao nema veze sa logikom. Ajd sad malo razmisli zasto, pa se seti sta si uradio i sta si raskacio, pa opet napisi.

Samo polako, ovde smo da ucimo jedni od drugih...

Link to post
Share on other sites

OK. Moja logika . Kad motor radi na na GAS ,dizne za gorivo su zatvorene ,a pumpa za gorivo konstantno radi ,iz kog razloga ne znam ? Kad sam skinuo relej pumpe za gorivo ,auto je dobio mirniji rad ,tako da sam zakljucio da je po svoj logici problem u diznama ! Ako postoji bolji zakljucak ,voleo bih da cujem ,jer kao sto si rekao i ja sam ovde da nesto naucim .

Link to post
Share on other sites

Pumpa treba da radi, radi jer kroz rail prilazi benzin koji hladi dizne. Kad bi ti dizne pustile benzin zajedno sa plinom, imao bi bogatu smjesu ali ler gas ne bi varirao.

Ne znam, to je moje mislenje.

Link to post
Share on other sites
Kad auto predje u rezim rada na plin ,pumpa za gorivo i dalje radi ,znaci da su jedino dizne te koje ne dozvoljavaju da benzin dodje do cilindra ! Ako dizne ne zatvaraju potpuno ,samo deo isparenja benzina u cilindre ili cilindar bice dovoljno da poremeti rad motora !

E, ovde si u pravu, ali to si mogao na pocetku da napises (mada je to vec opisano u nekoliko tema o plinu)

A na oba goriva auto nece da radi (osim u nekim slucajevima, ali nije sad o tome rec, da ne sirimo mnogo)

Link to post
Share on other sites

U redu ovo za hladjenje dizni benzinom nisam znao a ima logike ! Mozda sam se i ja prerano zaradovao jer jos nisam dao dizne na ciscenje (jer mi jedan majstor u Jagodini trazi 15 EVRA PO KOMADU ) pa da onda tvrdim da je problem u tome . Ali nisam pomenu ni to da moja KOCKICA 87 god ,ima L Jetronic sistem ubrizgavanja ,bez LAMBDE ,dodatne dizne za hladan start ,i ler lauf motora . Ler lauf je kod mene onaj mehanicki ili vodeni . Ja sad neznam sta bi moglo jos da me zeza ,ako nije protokomer ,ili falsh vazduh . Da pomenem da mi je plin odradjen profi LOVATO isparivac namesten blizu mesaca ,ugradjen emulator ,struja svecice ,sve je ok . Ako imate iskustva sa ovim modelom .tu sam da prihvatim svaki savet !

Link to post
Share on other sites

meni je u Jagodini trazio majstor 4000 din ili ti 50 evra kad je bilo da ne skida dizne vec da ga prikljuci na neku njegovu pumpu koja gura neku tecnost i procisti ceo sistem za gorivo.U tu cenu ulazi i stelovanje motora,to ti je neki karburator servis

Link to post
Share on other sites

To je verovatno kod Zorana karburatora ,MG SERVIS! Neko ga hvali neko kudi, sad ne znam dali da odem do njega ,mada me ne kosta nista da pitam ! A ovaj lik kod koga sam bio ,radi inace ultra-zvucnom metodom sto mislim da je bolje ,iz razloga kad se radi hemiski ,bojim se da ta hemija ne ostecuje dizne koje su ionako dosta presle !

Link to post
Share on other sites

Kad vec pomenu ! Dali moze da se utvrdi koja dizna pusta ,a da se pri tom ne skidaju sa motora ? A da se ne skidaju iz razloga jer mozda se ostete one gumice ,a kazu da se za BMW tesko nalaze !

Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da mozes bez da ih skidas.

Nadjes druge dizne sa railom, skines ove, umjesto njih da stavis druge samo da ti ne primi vazduh, poenta je da zatvoris rupe, upalis ga na plin a cijeli rail drzis u ruke i onda vidis koja ti pusta.

Link to post
Share on other sites

Moze da proveri dizne i bez da ih skida, tako sto prikaci auto na dijagnostiku (neki moto-tester) i prati rad svakog cilindra dok radi na plinu. Onaj cilindar koji brlja i nepravilno radi, e ta dizna ne valja.

Link to post
Share on other sites

Ovo su sve bila odlicna resenja ,i iz ovih vasih predloga se vidi da znate znanje ! PS. U medjuvremenu sam nesto cuo da moze da zeza i regulator pritiska ,tako da cu i njega da proverim . A i to ubacio sam jos jedan relej koji mi gasi pumpu cim prebaci na plin ,tako da sad nemam problema ! Pozdrav svima !

Link to post
Share on other sites