Recommended Posts

Alek samo komplikujes stvari,nema sanse niko da ti virtuelno resi ovaj problem,ajmo korak po korak,prvo idi kod nekog majstora da ti izmeri koliki ti pritisak ulja nabija pumpa,prvo utvrdi to ..., jednostavno je i ne zahteva mnogo vremena,, kad dobijes prave podatke o pritisku ulja, bice dobar ili los rezultat, ako je dobar pritisak,onda mozemo da razmatramo druge mogucnosti

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hermes, isti rezultati i sa novim filterom.

Alek, sto ne probas da mijenjas ulje?

Ajde ovako, kupi neko najjeftinije ulje sto se moze kupit, sipaj to, ali da bude plafon 5W, i probaj ga. Ako bude sve OK, sipaj skuplje bolje ulje, a ako bude isto, vrati taj Motul i nastavi dalje.

Link to post
Share on other sites

Ok, ali generalno i neodgovarajuci filter moze da pravi identicne probleme. Ovde ne, ali u globalu da.

To je bio pokusaj da se najjeftinije resi problem, sad nek predje na promenu ulja, ne sporim da ce 90% da resi problem.

Link to post
Share on other sites

Nidzo,hvala na savetu...razmotricu i to...ali nije li dovoljan zakljucak da kad otvorim cep ulja na poklopcu a sitne kapi ulja zele napolje!?!Vili...totalno te kapiram,ali kad udjem u radnju i trazim ulje 5w-40 i prodavac me pita za koji je auto i koliko je presao,ja odgovorim na sve i ljudi pocnu da se smeju...kao i 10-40 je smesno za BMW,cak 15-50 preporucuju!I da ne bi isao u dalju raspravu ja izadjem iz radnje.... :)

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ti nemas nikakav kvar i da to nije neki problem strasan. Ja bih to vozio bez da ista diram do sledece redovne zamene ulja. A jesi li probao da kada ga palis prvi put ujutru da ga palis na primer sa 2/5 gasa. Malo mu potopis gas pa ga onda palis. Ajd ako nisi probaj pa javi da li se brze gasi lampica. Znaci ono da kad upali izbiije u trenutku na neke 2.5 RPM.

Link to post
Share on other sites
Nidzo,hvala na savetu...razmotricu i to...ali nije li dovoljan zakljucak da kad otvorim cep ulja na poklopcu a sitne kapi ulja zele napolje!?!Vili...totalno te kapiram,ali kad udjem u radnju i trazim ulje 5w-40 i prodavac me pita za koji je auto i koliko je presao,ja odgovorim na sve i ljudi pocnu da se smeju...kao i 10-40 je smesno za BMW,cak 15-50 preporucuju!I da ne bi isao u dalju raspravu ja izadjem iz radnje.... :big_boss:

Ako te budu pitali za koji je auto, ti kazi za BMW 528i sa 176 000 km.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Elem,ovo nisam izlozio...Od kako je Motul u motoru na evo skoro 3000km od zamene ulja sam i zaboravio na dolivanje ali sam primetio da je ulje postalo tamnije(verujem da je Motul kavalitetnije obavio posao od Castrola i isprao motor ekstra),da se sada dosta toga natalozilo u karteru i samom ulju pa je to stvaralo gusce ulje i na niskim tempereturama manifestuje se duzim svetljenjem lampice(napominjem da se to ponasa na oko 2000km od zamene,dakle tada je Motul dobro isprao motor(kvaliteno ulje sadrzi i te deterdzente i ima specifican miris),ipak cu uskoro zameniti ulje(opet ide Motul),ali cu skinuti i karter i ocistiti ga!Slazete li se?!

Link to post
Share on other sites

Ne slazem se sa tvojim postom.

Kao prvo, ti nisi sipao sintetiku ili ful sintetiku, jedino to ulje ima deterdzente za "pranje" unutrasnjosti motora.

Drugo, ulje ne zacrni zbog toga sto pere motor vec zbog neceg drugog.

Karter nema potrebe da skines, samo ga ostavi bez sarafa cca 30 min.

E da, sipaj neko dobro ulje.

Link to post
Share on other sites