Recommended Posts

ako su kompjuterski stelovali protokomer to je to onda ako su ga otvarali e onda jbg..

Stelovali su ga sa onim srafom sa strane, a to je pravilno, tasko sam procitao u uputstvu za m40 i ostale motronik motore, a imam i ovaj drugi neotvaran, pa cu mozda sutra da probam s njim, ako me hladan start i dalje bude zezao, ako se ne gasi necu nista da diram.

Nisam mogao da izdrzim pa sam isao da se vozim, i ne mogu da verujem kako sam mogao da vozim za zapusenim diznama, razlika je nebo i zemlja ;) :pilot:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo da podnesem raport nakon danasnjeg igranja. Stavio sam neotvaran protokomer i s njim losije radi kad je hladan, i mnogo slabije vuce. Posto me mrzelo da opet idem kod majstora na stelovanje vratio sam svoj, zalepio poklopac i zavrsio sa protokomerom. Inace od kako sam ocistio dizne nijednom se nije ugasio kad je hladan-sto ce reci dizne su bile krivac sto mi se gasio kad je hladan jer nisu mogle da rasprse vecu kolicinu goriva koja se ubrizgava kad je motor hladan.

Hvala svima na pomoci i savetima.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Opet ja, sta cu kad sam perfekcionista, svi mi kazu sedi i vozi- a ja ga svaki dan cackam i stalno pronalazim nesto sto bi moglo da se popravi. Imam jedno pitanje, jel mogu hidropodizaci ventila (za koje mi je majstor rekao da su losi, ali mogu jos da teraju), da budu odgovorni za nepravilan rad motora kad je hladan, i za povecanu potrosnju (kad ga gazim u gradu mi trosi preko 15L :D )

Pozdrav i nadam se brzom odgovoru

Link to post
Share on other sites

eto ti kada majstori cackaju protokomer, napravili su samo da dodaje vise goriva zato ti uto i ide kao blesav, polse takvog cackanja meni je auto trosio od 18 do 20l a isao kao nevreme, ubacio neotvran protokomer istina ide slabije ali i duplo manje trosi. A ako je protokomer dobar nesme da se gasi. Sto se tice podizaca nrvno da moze da bude razlog nepravilnog rada ali opet ne toliko da ce da se ugasi cena jednog podizaca je od 8 do 12 eura. Nadji ti drugi protokomer stavi i istestiraj pa javi sta si uradio. Toliko za sada pozz

Link to post
Share on other sites

eto ti kada majstori cackaju protokomer, napravili su samo da dodaje vise goriva zato ti uto i ide kao blesav, polse takvog cackanja meni je auto trosio od 18 do 20l a isao kao nevreme, ubacio neotvran protokomer istina ide slabije ali i duplo manje trosi. A ako je protokomer dobar nesme da se gasi. Sto se tice podizaca nrvno da moze da bude razlog nepravilnog rada ali opet ne toliko da ce da se ugasi cena jednog podizaca je od 8 do 12 eura. Nadji ti drugi protokomer stavi i istestiraj pa javi sta si uradio. Toliko za sada pozz

Sigurno nisi procitao, nekoliko postova ranije sam napisao da sam stavljao neotvaran protokomer i gasio se na leru kad je hladan, plus uopste nije hteo da vuce. A i ranije mi je mnogo trosio (pre nego da cistim dizne i stelujem protokomer kod majstora). Mada i ja ga mnogo gazim, probacu da ga vozim normalno pa da vidim koliko trosi, a ja sam nasao komplet hidropodizaca za 30 evra, polovnih naravno, ali ih jos nisam narucio-reko prvo da se konsultujem sa vama. JEl nivo Co koji se izmeri sondom pokazatelj potrosnje ili ne?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Imam jos jedno pitanje, jel moze ler lauf da se steluje, posto sam procitao da kad se otkaci konektor ler laufa obrtaji treba da se po0pnu do 2000, a kod mene se popnu do 1200, i na leru motor radi na 500 obrtaja. Pretpostavljam da se ne otvara dovoljno, moracu da ga temeljno ocistim i podmazem.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ajde molim vas kazite mi jel moze ler luf da bude kriv za niske obrtaje (oko 500) kad je motor hladan. Procitao sam da otpor koji se izmeri na kontaktima lerlaufa treba da bude 40 oma, a kod mene je 9 oma. Nisam ga skidao ali ne znam ima li svrehe da ga cistim, moguce da je pred crkavanjem. Kad se motor zagreje ima normalnih 800 obrtaja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Evo da ne uzurpiram vise sonetovu temu, da iznesem ovde, sta sam u medjuvremenu uradio. Nadam se da ce nekom da koristi moje iskustvo. Prvo sam nastelovao prekidac polozaja klapne (crna plasticna kutija koja se nalazi ispod klapne), prilikom pomeranja klapne treba da se ukljuce dva prekidaca, kod mene se nije ukljucivao drugi-koji je zaduzen da posalje kompjuteru podatak da je klapna skroz otvorena i da ubrizga dodatnu kolicinu goriva. To je dovelo do toga da je auto mnogo bolje reagovao na pun gas, tacno se oseti kako povuce. A danas sam zamenio senzor za hladan start, i ocekivao sam da ce konacno poceti da ukljucuje automatski sauh, ali nista se nije promenilo. Medjutim kad sam ga nocas upalio podigao je na 1200 obrtaja, radio nekoliko minuta i onda polako spustio na 800. Videcu kako ce sutra da se ponasa, ali se nadam da mi nece vise zadavati glavobolje.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kakav simpaticni lik ovaj dr Velinov ;) Uopste me nije mrzelo da sve ovo procitam mada se u malo sta razumem....Koliko pitanja..koliko "zevanja" u motor....:D Joooooj, sta li mene ceka sa mojim novim-starim autom :D Pozdrav

Link to post
Share on other sites