E34 520i koje ulje za motor ??


Recommended Posts

Pozdrav svima..

Zezno sam stvar , promijenio sam ulje u motoru i ovaj put sipao INA 15/40 GAS mineralno!!

Auto je poceo da se blago osjeca na sagorjelo ulje i primjecujem lagani plavicast dim

ponekad na auspuhu i takodje sam primjetio da je poceo nenormalno da trosi to ulje..

Molim sve koji imaju E34 da mi kazu koje ulje da sipam da je kvalitetno i da mi ne trosi ni kapi ako je motor OK i da ne smrdi pri radu ???

Znaci u obzir dolaze sva ulja , moze li u njega neko kvalitetno sinteticko da se sipa i da ga ne trosi ???

Nije se ovo desavalo sa autom dok nisam promijenio ulje..

Ranije sam sipao OPTIMA GAS 15/40 isto ga je trosio oko 1/2 L na 1000 km ali nije smrdilo i nije nimalo dimilo druga stvar ovo INA smrdi i dimi i trosi ko lud..

Link to post
Share on other sites

Jel si mogao neko jeftinije da kupis od INNE ? :D uzmi 15w40 Total,motul,mobil,liqui moly sve su to dobra ulja... A da je motor dobar nebi smeo da trosi toliko ulja bilo kog..

Link to post
Share on other sites

Svi gledamo da prodjemo sto jeftinije ali eto izgleda da mi je to sad ispalo skuplje..

Koje od tih sto si nabrojao je najbolje ??

NAPOMENA: Nekazem da je motor u perfektnom stanju, neznam u kakvom je stanju mehanika unutar motora ali fino radi i nedimi sve dok nisam nasuo ovo govno od INE, pije ga ko lud..

Link to post
Share on other sites

LIQUI MOLY-MOS2 LEICHTLAUF 15W40 ja sam to sipao pre neki dan..

Link to post
Share on other sites

Vidim zasada je najvise preporuka za LIQUI MOLY-MOS2 LEICHTLAUF 15W40 !!

A sta je sa ovim Mobil polusinteticko 10w40 ili BMW-ovo 10w40 sto Nele preporucuje ??

Da li je 10 : 40 prerijetko za moj motor??

Link to post
Share on other sites

Posto tebi auto vec trosi ulje, mani se sintetike ona je jos redja i vise ce da trosi a plus sto vise kosta,

uzmi neko mineralno 15w-40 iz srednje klase, dosipaj i vozi

A mobil ce isto da ti trosi dosta ako vec trosi

Link to post
Share on other sites

Provjericu danas gdje ima LIQUI MOLY-MOS2 LEICHTLAUF 15W40 i koliko je novca.. nadam se da cu naci original , pregledacu pakovanje detaljno.

Link to post
Share on other sites

Usao sam u 4 razlicite radnje i nisam nasao ovo ulje imali su neke razlicite varijante ali ovo NE

Necu kupovati nista drugo dok ne nadjem bas ovo koje ste preporucili..

Link to post
Share on other sites

Jel tvoj motor ima 4 ili 6 klipova? Na 6 klipova mora i vise da pusta ulje u cilindar hocu reci ako pomalo pusta na svim onda je to kad se sabere na 6 cilindara mnogo.. trazicu ipak ulje LIQUI MOLY-MOS2 LEICHTLAUF 15W40 , svakako ga mogu kupiti tek za 10-tak dana ali nema veze hocu da znam gdje ima i za 10 dana samo odem po njega i prospem postojece i naspem to ulje.

Ako mi i dalje bude mnogo trosio al mislim da nece jer nije nikad toliko trosio ulje dok nisam nasuo od INE ali ako bude e onda mu na sljedecoj zamjeni ide LIQUI MOLY 20W50 :) ali nece biti potrebe za tim motor je OK malo je trosio dok nisam ovo sranje nasuo.. primjetio sam prilikom sipanja ulja od INE da je iscurilo iz flase kao voda , toliko je bilo rijetko !!!

Link to post
Share on other sites

ja sam jednom na nagovor mog servisera nasuo total 10w40 i posle dva dana su poceli da se cuju hidropodizaci,izvozao sam 3.000km sa totalom,onda ponovo oterao u servis,zamenio filter ponovo i nasuo Mobil Super 2000 Formula 10w40 i menjam ga od 8-10k km,i nepomeri se nivo ulja od sipanja do menjanja.Posle toga sipam samo taj mobil,nije jeftin,al nije ni preskup,taman kako treba,a odlican je.

Link to post
Share on other sites

Po ovome sto sam procitao sad mogu slobodno reci da ne zelim taj LIQUI MOLY a ni TOTAL vec striktno Mobil Super 2000 Formula 10w40 , s tim da bi ja uzeo jos malo gusce ulje 15w40 minimum.

Link to post
Share on other sites

taj mobil koji ja sipam je polusintetika

a ti kao sto si vec napisao da ti motor troskari ulje,mozda bi trebalo da probas sa nekim mineralnim,jer je veci viskozitet,tj malo je gusce,pa ce manje da ga trosi,naravno vidi da i to mineralno bude mobil

Link to post
Share on other sites

Ja ti kazem,sve su dobra(liqui moly,total,mobil..) ulja dok god su ORIGINAL :) moj glas je bilo koje samo da bude original :)

+1 za original.M20 je motor konstrukcije iz 70-ih godina,još ako troškari ulje nema tog mobila,elfa,totala i sličnih koje će mu pomoći.Sipaj bilo koje ulje da bude original i da bude barem neki kvalitet,izbegavaj te sa preporukom za motore koji koriste LPG.Sipaj 10w40 dolivaj po potrebi i uživaj.

Link to post
Share on other sites

Pa dobro nešto 15w40 je gornja granica,ja se vodim nekom filozofijom da je tom motoru bolje dolivati 10w40 nego sipati gušće ulje,kad počne previše da ga troši,zna se.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
On 8/24/2012 at 8:49 PM, 777.boban said:

Ja recimo imam jako lose iskustvo sa Liqui moly-jem!!!Razbio ga motor za 2000km,culi se podizaci,zamenio ga MObilom i nikad vise.

Da li mozes da se setis koji je tacno LM bio ? Nije valjda mos2 10w40 verzija za koju kako sam procitao, ima ludilo od indeksa viskoznosti, upravo zbog aditiva. 

Probudio sam stari topic jer me zanima Liqui Moly ulje. :) 

Link to post
Share on other sites